а Untitled Page

Субсидії

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика     

      19 та 28 листопада 2019 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні 19 листопада 2019 року були обговорені питання щодо розгляду 28-ми заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників. 28 листопада 2019 року на розгляд комісії винесені 24 звернення громадян району щодо надання житлової субсидії придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників. Комісія розглядала звернення громадян, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства, проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, коли в житловому приміщенні є кілька розділених особових рахунків на оплату житлово-комунальних послуг, громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати, громадянам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною віком до 6ти років та  призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі.

   За результатами розгляду по 52-х заявах прийняті рішення щодо призначення житлової субсидії.

 

  Начальник  управління                                                             Віктор ЦВІК


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових            випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика 

 

       14 листопада 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 32 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства, проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати, призначення житлової субсидії на розділені особові рахунки по оплаті за житлово-комунальні послуги та призначення субсидії на понаднормову площу житла непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 5-ти заяв з необхідними документами громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категоріями “багатодітна сім’я”, “учасник бойових дій” за фактичним місцем проживання.

 

Начальник управління                                                                   Віктор ЦВІК


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

 

       5 листопада 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 26-ти заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати та призначення субсидії на понаднормову площу житла непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті позитивні рішення щодо призначення житлової субсидії. 

    Також на засіданні даної комісії розглянуто 8 звернень громадян про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива у розмірі 50 відсотків за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання, 2 звернення щодо надання пільг на придбання твердого палива у розмірі 75 відсотків за категорією “учасник бойових дій” за фактичним місцем проживання та 1 звернення про надання пільг на придбання твердого палива у розмірі 50 відсотків за категорією “особа ЧАЕС ІІ категорії” за фактичним місцем проживання. За результатами розгляду по кожному зверненні прийняті позитивні рішення. 

 

Начальник  управління                                                              Віктор ЦВІК


 

Монетизація пільг з 1 жовтня 2019 року

Постановою КМУ від 17 квітня 2019 № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова. За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві, яку, за бажанням, пільговик має право подати у жовтні місяці.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Управлінням соціального захисту населення здійснюється робота щодо впровадження вищезазначеної постанови, тому пільговим категоріям населення району (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітні сім’ї, діти війни, пенсіонери за професійною ознакою (освіта, культура, бібліотека, охорона здоров’я), ветерани ВС та ОВС, вдови, особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та інші) необхідно терміново  звернутися з документами для звірки інформації, яка міститься в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Перечинському районі.

Перелік оригіналів документів:

– Паспорт (всім дорослим та дітям з 14 років);

– Ідентифікаційний номер (всім дорослим і всім дітям);

– Пільгове посвідчення;

– Довідка про склад сім’ї (для тих у кого відбулися зміни в складі сім’ї);

– Технічний паспорт на будинок.

Також, ОБОВ’ЯЗКОВО надати НОМЕР МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНА.

Звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Перечин, вул., Ужанська, 19 в кабінет №8,  тел. 2-24-39.

Просимо всіх членів родин пільговиків звернути увагу на дану інформацію і допомогти вашим рідним надати необхідні документи, особливо хочемо звернути увагу на необхідність зазначити номер мобільного телефону пільговика! 

Начальник управління                                                                   В.ЦВІК 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       15 серпня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 13-ти заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, коли в житловому приміщенні є кілька розділених особових рахунків на оплату житлово-комунальних послуг та громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 7-ми звернень громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання.

 

 

      Начальник  управління                                                                 В. ЦВІК


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

 

       20 червня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 10-ти заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 6-ти звернень громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання.

 

Начальник  управління                                               В.ЦВІК

 

 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових     випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

 

       11 липня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 11 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 2 заяв з необхідними документами громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання.

       

 

 В. о. начальника управління                                               Л.ЧИНЯК


 

Методичні рекомендації до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово  комунальних послуг у грошовій формі
Зміни до порядку надання субсидії
Стосовно призначення субсидії на наступний період у травні 2019 року
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (далі – Постанова № 373) виключено пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», яким було встановлено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації.
При цьому пунктом 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 Положення, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.
Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня зазначена вище заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.
Житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг наявна заборгованість, що відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 цього Положення, але які не змогли вчасно отримати житлову субсидію в АТ “Ощадбанк” у готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я.
Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).
Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:
-           орендарі житла;
-            внутрішньо переміщені особи;
-            домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
-            домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
-            якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.
Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.
Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Крім того, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).
При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.
Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.
Враховуючи вище викладене, необхідно налагодити взаємодію з надавачами послуг щодо надання ними на запити у встановлені терміни інформації про заборгованість з урахуванням вимог пункту 14 Положення (без урахування заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).
Під час призначення житлової субсидії на наступний період за наявності заборгованості домогосподарствам, яким вона надавалася у попередньому періоді у грошовій безготівковій формі, необхідно враховувати, чи було укладено договір надавачем послуги з АТ «Ощадбанк», на підставі якого перераховувалися йому кошти субсидії. Відповідна інформація буде надана Міністерству Ощадбанком і передана потім органам соціального захисту населення.
Стосовно виплати субсидії у готівковій формі за довіреністю
Постановою № 373 внесено зміни до пункту 186 Положення, якими врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.
Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).
Таким чином, одержувачу житлової субсидії, який не може особисто отримати кошти в АТ “Ощадбанк”, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з проханням оформити довіреність на отримання коштів на працівника територіального центру соціального обслуговування.
Стосовно строків формування реєстрів
З 1 травня змінено строки подання структурними підрозділами з питань соціального захисту населення реєстрів нарахованих субсидій (безготівкова форма) і реєстрів одержувачів субсидії у готівковій формі та визначено єдину дату їх подання – 25 число поточного місяця.
У зв’язку з цим у травні 2019 року реєстри нарахованих субсидій (безготівкова форма) потрібно подати двічі:
до 5 травня – суми нарахованих субсидій за квітень,
до 25 травня – суми нарахованих субсидій за травень.
Також до 25 травня 2019 року мають бути подані реєстри одержувачів субсидії у готівковій формі за травень 2019 року.
Щодо джерела фінансування комісійної винагороди АТ “Ощадбанк”
Змінено джерело фінансування комісійної винагороди АТ “Ощадбанк” у розмірі 0,7 відсотка суми платежу, яка утримується банком під час перерахування надавачам послуг житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
Зазначена комісійна винагорода утримуватиметься з сум нарахованих субсидій у грошовій безготівковій формі, а при розрахунку таких субсидій їх розмір збільшуватиметься на відповідну величину.
Стосовно інших змін в порядку надання субсидій
Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:
які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;
якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.
У зв’язку з впровадженням грошової форми надання житлових субсидій з травня скасовано проведення перерахунків розміру житлових субсидій (у разі не надання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зменшення витрат на управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії у разі відсутності засобів обліку з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря), які здійснювалися за попередній період на підставі інформації надавачів послуг.
З метою уникнення непорозумінь з боку громадян, коли їм видається повідомлення про призначення житлової субсидії, а розмір субсидії становить 0,00 грн, Положенням вводиться термін «непризначення житлової субсидії» - якщо за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення.
Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі
Постановою № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.
Розрахунки суми пільг будуть проводитися в ЄДАРП, тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.
Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ “Ощадбанк” аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.
За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.
Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі. 

 


Зміни до порядку надання субсидії

 

            Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі ”(далі – Постанова № 373) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі та внесено зміни до порядку надання житлових субсидій.

Зокрема:

   – усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період – 2019-2020рр, у жовтні її розмір на опалювальний сезон також розрахують автоматично. З травня житлову субсидію видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

            Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року, у жовтні – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

  – тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

  Також, не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

  Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

  Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соціального захисту населення.

  – повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися тим субсидіантам, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

  Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Безробітні, які не стояли на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

 

 


 

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію

 У 2019 році проведено реформування програми житлових субсидій. Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року № 62, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій та визначено порядок надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Готівкова форма виплати  житлової субсидії застосовується до одержувачів, яким житлова субсидія призначена до 31.12.2018 року. Уже починаючи з березня поточного року проводиться виплата готівкової субсидії Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою через АТ “Укрпошта” або через банківську установу для одержувачів, які є пенсіонерами. Для інших субсидіантів готівкова субсидія виплачується через АТ “Ощадбанк”.     

        Так, такі одержувачі готівкової субсидії мають самостійно контролювати своє споживання житлово-комунальних послуг і проводити своєчасну оплату у повному обсязі рахунків за надання цих послуг. Відповідно до пункту 6 Положення однією з умов, коли житлова субсидія не призначається є наявність заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги.

            Виходячи з вищезазначеного, звертаємо увагу субсидіантів, що при призначенні житлової субсидії на новий період починаючи з 01.05.2019 року наявність заборгованості буде впливати на визначення права. Тому, просимо одержувачів житлової субсидії в найкоротші терміни провести оплату за житлово-комунальні послуги. 

 

       Начальник управління                                                                   В. ЦВІК

 

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

          18 квітня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 27 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства, у зареєстрованих осіб зі складу домогосподарства та членів їх сімей, нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати та відсутні доходи за період, необхідний для призначення житлової субсидії. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення, а саме, по 22 заявах - призначити житлову субсидію, по 5 заявах - відмовити в призначенні. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

        Також, на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду п’яти звернень громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” та одного звернення - для надання пільг на придбання твердого палива за категорією “учасник бойових дій”.

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК    


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       21 та 28 березня 2019 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 28 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин (у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму), призначення субсидії за розділеними особовими рахунками по оплаті житлово-комунальних послуг та призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

    Також на засіданні даних комісій прийнято позитивні рішення щодо розгляду звернень громадян для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я”.

  

Начальник управління                                                          В. ЦВІК                             

  

Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

 

       21 березня 2019 року відбулося засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено питання щодо розгляду двох звернень громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з конкретних обставин(у складі сім’ї є троє і більше дітей, багатодітні сім’ї опинилися у складних життєвих обставинах). За результатами розгляду по кожній заяві прийнято відповідне рішення.

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК                              

  


 

    Виплата житлової субсидії готівкою

        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року №62 у березні субсидію призначену на опалювальний період 2018-2019 рр. можна буде отримати готівкою. Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом із пенсією. Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

         Громадяни, отримавши  субсидію готівкою, повинні самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, можуть використати на свій розсуд. Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця, але якщо станом на травень 2019 року в домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не призначатимуть.

           В травні відбуватиметься процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому всім отримувачам субсидій, термін призначення яких закінчився в квітні 2019 року, потрібно обов’язково подати заяву і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся по субсидію вперше у 2019 році.

 

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

       Протягом січня 2019 року відбулися два засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 85 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають, в житловому приміщенні зареєстровані та проживають особи, та члени їх сімей, в яких нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати, призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають одиноко на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Рішення щодо надання житлової субсидії приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

         Також на засіданнях даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду звернень громадян для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг за категорією “багатодітна сім’я”.

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика 

       Протягом грудня 2018 року відбулися п’ять засіданнь комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 141 заяви громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають, в житловому приміщенні зареєстровані та проживають особи, та члени їх сімей, в яких нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати, призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають одиноко на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Рішення щодо надання житлової субсидії приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

Начальник управління                                                                 В. ЦВІК                             


 

Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

    Протягом грудня 2018 року відбулося одне засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено питання щодо розгляду 1 звернення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з конкретних обставин(у складі сім’ї є тривалохворіюча особа та сім’я опинилася у складних життєвих обставинах). За результатами розгляду по заяві прийнято позитивне рішення.

 Начальник управління                                                   В. ЦВІК                             

 

 


 

нова фома заяви та декларації на оформлення субсидії


Міністерство соцiальної політики України

Уряд запровадив монетизацію пільг і субсидій

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

 

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено

 

Методичні рекомендації по субсидії

_________________________________________________________________________________________________

 

ФУНКЦІОНУЄ "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

 В управлінні соціального захисту населення функціонує телефон «гарячої лінії»

 2-24-39

з питань проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо призначення житлових субсидій за новими умовами.

_________________________________________