а Untitled Page

Субсидії

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

 

       20 червня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 10-ти заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 6-ти звернень громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання.

 

Начальник  управління                                               В.ЦВІК

 

 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових     випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

 

       11 липня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 11 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. 

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду 2 заяв з необхідними документами громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання.

       

 

 В. о. начальника управління                                               Л.ЧИНЯК


 

Методичні рекомендації до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово  комунальних послуг у грошовій формі
Зміни до порядку надання субсидії
Стосовно призначення субсидії на наступний період у травні 2019 року
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (далі – Постанова № 373) виключено пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», яким було встановлено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації.
При цьому пунктом 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 Положення, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.
Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня зазначена вище заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.
Житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг наявна заборгованість, що відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 цього Положення, але які не змогли вчасно отримати житлову субсидію в АТ “Ощадбанк” у готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я.
Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).
Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:
-           орендарі житла;
-            внутрішньо переміщені особи;
-            домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
-            домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
-            якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.
Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.
Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Крім того, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).
При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.
Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.
Враховуючи вище викладене, необхідно налагодити взаємодію з надавачами послуг щодо надання ними на запити у встановлені терміни інформації про заборгованість з урахуванням вимог пункту 14 Положення (без урахування заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).
Під час призначення житлової субсидії на наступний період за наявності заборгованості домогосподарствам, яким вона надавалася у попередньому періоді у грошовій безготівковій формі, необхідно враховувати, чи було укладено договір надавачем послуги з АТ «Ощадбанк», на підставі якого перераховувалися йому кошти субсидії. Відповідна інформація буде надана Міністерству Ощадбанком і передана потім органам соціального захисту населення.
Стосовно виплати субсидії у готівковій формі за довіреністю
Постановою № 373 внесено зміни до пункту 186 Положення, якими врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.
Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).
Таким чином, одержувачу житлової субсидії, який не може особисто отримати кошти в АТ “Ощадбанк”, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з проханням оформити довіреність на отримання коштів на працівника територіального центру соціального обслуговування.
Стосовно строків формування реєстрів
З 1 травня змінено строки подання структурними підрозділами з питань соціального захисту населення реєстрів нарахованих субсидій (безготівкова форма) і реєстрів одержувачів субсидії у готівковій формі та визначено єдину дату їх подання – 25 число поточного місяця.
У зв’язку з цим у травні 2019 року реєстри нарахованих субсидій (безготівкова форма) потрібно подати двічі:
до 5 травня – суми нарахованих субсидій за квітень,
до 25 травня – суми нарахованих субсидій за травень.
Також до 25 травня 2019 року мають бути подані реєстри одержувачів субсидії у готівковій формі за травень 2019 року.
Щодо джерела фінансування комісійної винагороди АТ “Ощадбанк”
Змінено джерело фінансування комісійної винагороди АТ “Ощадбанк” у розмірі 0,7 відсотка суми платежу, яка утримується банком під час перерахування надавачам послуг житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
Зазначена комісійна винагорода утримуватиметься з сум нарахованих субсидій у грошовій безготівковій формі, а при розрахунку таких субсидій їх розмір збільшуватиметься на відповідну величину.
Стосовно інших змін в порядку надання субсидій
Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:
які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;
якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.
У зв’язку з впровадженням грошової форми надання житлових субсидій з травня скасовано проведення перерахунків розміру житлових субсидій (у разі не надання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зменшення витрат на управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії у разі відсутності засобів обліку з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря), які здійснювалися за попередній період на підставі інформації надавачів послуг.
З метою уникнення непорозумінь з боку громадян, коли їм видається повідомлення про призначення житлової субсидії, а розмір субсидії становить 0,00 грн, Положенням вводиться термін «непризначення житлової субсидії» - якщо за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення.
Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі
Постановою № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.
Розрахунки суми пільг будуть проводитися в ЄДАРП, тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.
Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ “Ощадбанк” аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.
За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.
Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі. 

 


Зміни до порядку надання субсидії

 

            Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі ”(далі – Постанова № 373) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі та внесено зміни до порядку надання житлових субсидій.

Зокрема:

   – усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період – 2019-2020рр, у жовтні її розмір на опалювальний сезон також розрахують автоматично. З травня житлову субсидію видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

            Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року, у жовтні – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

  – тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

  Також, не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

  Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

  Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соціального захисту населення.

  – повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися тим субсидіантам, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

  Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Безробітні, які не стояли на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

 

 


 

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію

 У 2019 році проведено реформування програми житлових субсидій. Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року № 62, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій та визначено порядок надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Готівкова форма виплати  житлової субсидії застосовується до одержувачів, яким житлова субсидія призначена до 31.12.2018 року. Уже починаючи з березня поточного року проводиться виплата готівкової субсидії Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою через АТ “Укрпошта” або через банківську установу для одержувачів, які є пенсіонерами. Для інших субсидіантів готівкова субсидія виплачується через АТ “Ощадбанк”.     

        Так, такі одержувачі готівкової субсидії мають самостійно контролювати своє споживання житлово-комунальних послуг і проводити своєчасну оплату у повному обсязі рахунків за надання цих послуг. Відповідно до пункту 6 Положення однією з умов, коли житлова субсидія не призначається є наявність заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги.

            Виходячи з вищезазначеного, звертаємо увагу субсидіантів, що при призначенні житлової субсидії на новий період починаючи з 01.05.2019 року наявність заборгованості буде впливати на визначення права. Тому, просимо одержувачів житлової субсидії в найкоротші терміни провести оплату за житлово-комунальні послуги. 

 

       Начальник управління                                                                   В. ЦВІК

 

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

          18 квітня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 27 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства, у зареєстрованих осіб зі складу домогосподарства та членів їх сімей, нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати та відсутні доходи за період, необхідний для призначення житлової субсидії. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення, а саме, по 22 заявах - призначити житлову субсидію, по 5 заявах - відмовити в призначенні. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

        Також, на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду п’яти звернень громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я” та одного звернення - для надання пільг на придбання твердого палива за категорією “учасник бойових дій”.

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК    


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       21 та 28 березня 2019 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 28 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин (у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму), призначення субсидії за розділеними особовими рахунками по оплаті житлово-комунальних послуг та призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

    Також на засіданні даних комісій прийнято позитивні рішення щодо розгляду звернень громадян для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я”.

  

Начальник управління                                                          В. ЦВІК                             

  

Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

 

       21 березня 2019 року відбулося засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено питання щодо розгляду двох звернень громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з конкретних обставин(у складі сім’ї є троє і більше дітей, багатодітні сім’ї опинилися у складних життєвих обставинах). За результатами розгляду по кожній заяві прийнято відповідне рішення.

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК                              

  


 

    Виплата житлової субсидії готівкою

        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року №62 у березні субсидію призначену на опалювальний період 2018-2019 рр. можна буде отримати готівкою. Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом із пенсією. Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

         Громадяни, отримавши  субсидію готівкою, повинні самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, можуть використати на свій розсуд. Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця, але якщо станом на травень 2019 року в домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не призначатимуть.

           В травні відбуватиметься процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому всім отримувачам субсидій, термін призначення яких закінчився в квітні 2019 року, потрібно обов’язково подати заяву і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся по субсидію вперше у 2019 році.

 

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика

       Протягом січня 2019 року відбулися два засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 85 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають, в житловому приміщенні зареєстровані та проживають особи, та члени їх сімей, в яких нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати, призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають одиноко на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Рішення щодо надання житлової субсидії приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

         Також на засіданнях даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду звернень громадян для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг за категорією “багатодітна сім’я”.

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика 

       Протягом грудня 2018 року відбулися п’ять засіданнь комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 141 заяви громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають, в житловому приміщенні зареєстровані та проживають особи, та члени їх сімей, в яких нарахований дохід менший від мінімальної заробітної плати, призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають одиноко на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Рішення щодо надання житлової субсидії приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

Начальник управління                                                                 В. ЦВІК                             


 

Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

    Протягом грудня 2018 року відбулося одне засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено питання щодо розгляду 1 звернення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з конкретних обставин(у складі сім’ї є тривалохворіюча особа та сім’я опинилася у складних життєвих обставинах). За результатами розгляду по заяві прийнято позитивне рішення.

 Начальник управління                                                   В. ЦВІК                             

 

 


 

нова фома заяви та декларації на оформлення субсидії


Міністерство соцiальної політики України

Уряд запровадив монетизацію пільг і субсидій

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

 

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

28 листопада 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат ВПО. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства. 

Начальник управління                                                                                    В. ЦВІК


Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       13 та 15 листопада 2018 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 38 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин (у складі домогосподарств зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають, проживання в житловому приміщенні, який не введено в експлуатацію та призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

Начальник управління                                                           В. ЦВІК                             


Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

 

       8 та 15 листопада 2018 року відбулися засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядків денних, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду 2 звернень громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з конкретних обставин (у складі сім’ї є тривалохворіюча особа та багатодітна сім’я опинилася у складних життєвих обставинах). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК           


ПРЕС-РЕЛІЗ 

до постанови КМУ вiд 17.10.18 р. № 841 "Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України"

                 (набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 жовтня 2018 року.

          Постановою від 17 жовтня 2018 року № 841 внесено зміни до порядку надання населенню житлових субсидій, якими передбачено:

 

1. Право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 м2 для квартири та 200 м2 для індивідуального будинку.

2. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

3. З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

4. У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити комісія з питань призначення житлових субсидій.

5. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.

6. Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

7. Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

      Відповідно до Порядку на опалювальний сезон 2018/2019 на загальних умовах мають змогу отримати субсидію в Україні домогосподарства, де зареєстровані громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується легалізованим в Україні документом про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщено на офіціальному веб-сайті Міністерства соціальної політики України.

       Якщо субсидію на неопалювальний сезон уже було призначено, то її розмір на опалювальний сезон 2018/2019 управління соціального захисту населення розрахує автоматично, без повторного звернення. В інших випадках для визначення права на призначення житлової субсидії необхідно подати Заяву та Декларацію за формою затвердженою наказом Мінсоцполітики України від 2 травня 2018  № 604.

         Станом на 01.10.2018 року на обліку, в структурних підрозділах соціального захисту населення області, як одержувачі житлової субсидії перебуває 37181 домогосподарсто, з них в автоматичному режимі визначалось право на  призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон ( травень – вересень ) 27949 сім’ям.

            Право на отримання монетизованої суми невикористаних субсидій за опалювальний сезон 2017/2018  набуло 36085 одержувачів на суму 35685,7 тис.грн. За оперативними даними  станом на 22.10.2018 року подано заяв на виплату монетизованої суми субсидії 22863 одержувачами, або  63,3 % від загальної кількості, середній розмір до виплати з послуги опалення природнім газом – 647,68 грн. та опалення електроенергією 134,46 грн.            

          Виплату частини невикористаної субсидії згідно чинного законодавства буде  проведено протягом двох місяців з початку опалювального сезону.

 


 

Міністерство соцiальної політики України


7 ОСНОВНИХ ЗМІН В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

19 Жовтня 2018, 17:15

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в Постанову КМУ №329 Кабінетом міністрів України.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

·                    Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

·                    Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості

·                    Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

 

           Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.


 

Увага з 1 травня 2018 року відбулися зміни в

призначенні житлової субсидії


     Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 затверджено нове Положення про порядок призначення населенню субсидій та відповідно громадяни , які звертаються за наданням житлової субсидії подають нового зразка заяву та декларацію. Даним документом розширено перелік умов, коли домогосподарство право на субсидію не має, а саме:

    Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
    1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це;

3) будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності перевищує 50 тис. гривень;

4) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн);

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон. Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

    Житлова субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховується (раніше була на 12місяців):
    на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;
    на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.
    Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за  наявності договору найму (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону, але не більше ніж до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
    Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг за рішенням комісії з місяця звернення до кінця опалювального (неопалювального) сезону ( без договору оренди).

Для одержувачів житлової субсидії, які для обігріву житлового приміщення користуються індивідуальним опаленням, опалювальний сезон на 2018-2019 роки починається з 16 жовтня 2018 року та закінчується 15 квітня 2019 року включно.

 

ЗМІНЕНО ПІДХІД ПРИ РОЗРАХУНКУ ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

      Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім`ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою.  При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

       Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім`ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. При цьому дохід у вигляді заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

      У разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального періоду, доходи для розрахунку беруться за І-ІІ квартали поточного календарного року.

      У разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального періоду, доходи для розрахунку беруться за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

       У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону дохід у вигляді пенсії враховується в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального (вересень) сезону.

       У разі призначення житлової субсидії після почату опалювального сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.

 

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

      Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

     - зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

    - зміни у складі сім`ї члена домогосподарства;

     - зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

     - зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

     - зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об`єднання;

    - наявність у володінні осіб з урахуванням, яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;

    - здійснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

     При цьому, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім`ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру. 

     У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється, а сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       20 вересня 2018 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 5 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи, що не проживають). Також розглядалися 4 звернення громадян району про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива у розмірі 50 відсотків за категорією “Багатодітна сім’я”, 1заява з відповідними документами  для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг , твердого палива у розмірі 75 відсотків за категорією “Учасник бойових дій” та 1заява з відповідними документами  для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг , твердого палива у розмірі 100 відсотків за категорією “Сільський педагог” за фактичним місцем проживання пільговиків.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.

 

В. о. начальника управління                                                                        Л. ЧИНЯК                            


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       23 серпня 2018 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 5 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин(у складі домогосподарств зареєстровані особи, що не проживають) та 2 звернення громадян району про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива у розмірі 50 відсотків за категорією “Багатодітна сім’я” за фактичним місцем проживання. Також на засіданні комісії розглядалося Подання начальника управління соціального захисту населення щодо припинення надання житлових субсидій у зв’язку із смертю одиноких осіб.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання та припинення житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.

 

 

Начальник управління                                                                           В. ЦВІК                                


 

 Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

        16 серпня 2018 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 9 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (у складі домогосподарств зареєстровані особи, що не проживають, індивідуальна забудова, будинок не здано в експлуатацію).

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.

 

 Начальник управління                                                                           В. ЦВІК                               


Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

 

 

       2 серпня та 9 серпня 2018 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 34 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин (у складі домогосподарств зареєстровані особи, що не проживають, оплата житлово-комунальних послуг проводиться за розділеними особовими рахунками, проживають на умовах договору найму(оренди) житла), що склалися у заявників та розгляд 7 заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива за категорією «багатодітна сім’я» за фактичним місцем проживання  пільговика.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.

 

 

 

Начальник управління                                                                           В. ЦВІК                              

 

  


 

 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

 

 

       24 та 25 липня 2018 року відбулися засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 49 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд 16 заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива за фактичним місцем проживання  пільговика.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.

 

 

 

Начальник управління                                                                           В. ЦВІК                              

 

 


Оголошення

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації  повідомляє, що 02 серпня 2018 року о 09.00 к. ч. в приміщенні Перечинської районної державної адміністрації (зал засідань) відбудеться чергове засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика.  

 

Начальник управління                                                                        В. ЦВІК  


 

ДОВІДКА

про стан надання населенню району житлових субсидій  

 

          Житлова субсидія - це грошова підтримка громадянам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Порядок надання житлової субсидії визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 (зі змінами). На протязі 2014-2018 років до даної постанови вносились  ряд змін, якими визначались нові підходи до визначення права громадян на надання їм житлової субсидії. Так, починаючи з травня 2018 року призначення субсидій здійснюється відповідно до нової редакції Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022”. Урядом затверджено нові форми заяви та декларації. З урахуванням прийнятих змін з травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня). Для домогосподарств, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, опалювальний сезон визначено на період з 16 жовтня по 15 квітня включно. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

          Для окремих сімей з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється при поданні нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

·              непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

·              внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);

·              особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);

·              особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

·              особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім`ї таких осіб);

·              сім`ям, в яких відбулися зміни у складі сім`ї;

Крім того,  нові заяву та декларацію необхідно подати сім`ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ (якщо не зверталися до 01.05.2018року).

До внесення змін субсидія не призначалась у разі якщо будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тис. гривень. З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення). Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім`ї зареєстрованої особи із складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

·              загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку - 200 кв. м.

·              будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п`яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;

·              у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати.

·              домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг або заборгованість з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З урахуванням норм нового Положення при призначенні субсидії до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні. Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім`ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Під час призначення житлової субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи (крім пенсії) за третій - четвертий квартали попереднього року, при призначенні на опалювальний період - за перший- другий квартали поточного календарного року за даними Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону. Для розрахунку житлової субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону береться до уваги розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія. Житлова субсидія для придбання твердого палива розраховується виходячи з доходів за попередній календарний рік. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід в розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої станом  на кінець  періоду, за який враховуються доходи:   однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку  першої групи, двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку  другої групи, трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку  третьої групи.    

Вищезазначеною постановою введено обов`язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов`язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг. Також передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій уже двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону. Крім того, повертатимуться до бюджету невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.

Відповідно до вищеперерахованих нормативних документів протягом 2018 року за призначенням житлової субсидій до управління соціального захисту населення звернулося 1695 сімей: на придбання  скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 1312 заяв, на оплату житлово-комунальних послуг — 383 заяви. З урахуванням змін з 01.05.2018 року до управління соціального захисту населення подали для призначення житлової субсидії нові заяви та декларації 472 заявники. По всіх прийнятих заявах для надання житлової субсидії було підготовлено та подано запити до державної фіскальної служби, органів місцевого самоврядування, організацій-надавачів житлово-комунальних послуг. Крім цього, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації було проведено з 01.01.2018 року перерахунки житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в частині змін нормативів на електроенергію 2869 одержувачам.  Протягом січня-червня 2018 року 720 домогосподарствам району нараховано житлову субсидію для придбання твердого палива, скрапленого газу на загальну суму 2792,32 тис.грн. Станом на 01.07.2018 року готівкову субсидію виплачено 569 громадянам району на суму- 1426,11 тис. грн., заборгованість становить - 1366,21 тис.грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року житловою субсидією на вищезазначені цілі користувалися 839 домогосподарств, на суму- 2099,18тис.грн.   

Одержувачами соціальної підтримки для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг станом на 01.07.2018р. є 871 домогосподарство. Спочатку поточного року нараховано субсидії  на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 12412,75тис.грн., було профінансовано–9079,93 тис.грн. Організаціями - надавачами житлово-комунальних послуг проведено розрахунок обсягу невикористаних сум субсидій на оплату послуг з газопостачання, постачання холодної та гарячої води і водовідведення  за опалювальний період 2017-2018р.р. у сумі 1761,56 тис. грн., на яку згідно законодавства управлінням зменшено суму заборгованості. Станом на 01.07.2018 року заборгованість по субсидіях на оплату житлово-комунальних послуг становить 1571,26 тис. грн. В аналогічний період 2017 року одержувачами  житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг  були 653 заявники на суму 16428,75тис.грн. В порівнянні з нарахованою сумою поточного року, вона зменшилася у зв’язку з зміною соціальних нормативів у сторону зменшення.

Протягом 2018 року підготовлено і подано на розгляд комісії з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках 279 заяв для надання житлової субсидії, з яких по 251 зверненні громадян прийнято рішення про призначення. Управлінням соціального захисту населення протягом червня місяця поточного року опрацьовано списки підприємств - надавачів послуг, до яких включені одержувачі по зекономлених сумах субсидій. 858 домогосподарств району повідомлені про включення їх до даних списків та необхідність подання  заяв для  проведення виплати частини невикористаної суми субсидії на оплату житлово-комунальних послуг(газопостачання), що підлягають монетизації. До першого вересня поточного року громадяни мають звернутися з відповідною заявою до управління соціального захисту населення. На підставі поданих заяв та списків організацій-надавачів житлово-комунальних послуг управління протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону (16 жовтня 2018р.) буде виплачувати громадянам кошти невикористаної житлової субсидії в еквіваленті, що не перевищує вартості 100куб.метрів природного газу. Станом на 18.07.2017року управлінням прийнято 465 заяв на суму 297,0тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  і надалі продовжується проведення  інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення шляхом розміщення інформаційних матеріалів (змін до законодавства) на стендах управління, на ВЕБ сторінці Перечинської райдержадміністрації, надання консультацій при зверненні до управління та через уповноважених осіб сільських(селищних) рад. В управлінні функціонує телефон «Гарячої лінії» за номером 2 - 24 - 39.

 

 

 

 

Начальник управління соціального                                                          В. ЦВІК

захисту населення райдержадміністрації                                                                     

                            

 

          

 

 

 


 

Брифінг на тему реформування системи житлових субсидій проведено

 в прес-клубі Закарпатської ОДА

           

З травня діє нова програма житлових субсидій, яка є більш адресною і направлена на протидію наявним зловживанням з боку споживачів. Про це 14.06.2018р. йшлося під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА за участі заступника директора соціального захисту населення облдержадміністрації Наталії Омелянюк та директора газопостачальної компанії «Закарпатгаз Збут» Вікторії Томинець.

Чітко обумовлено, хто втратить право на отримання субсидій – власники квартир площею понад 120 кв. метрів та будинків, площею понад 200 кв. м. При цьому береться до уваги загальна площа будинку, а не лише житлова. Як пояснює Н. Омелянюк, не можуть претендувати на отримання субсидій Закарпатці, які мають автомобіль, від дати випуску якого минуло менше 5 років – не залежно, чи він подарований, успадкований чи взятий у кредит. Не може бути призначена субсидія сім’ям, у яких хтось перебуває за кордоном понад 60 днів, оскільки це свідчить про приховане працевлаштування.

            Закарпатцям, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб з нульовим доходом, як і раніше, державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі.  Повторно заяву і декларацію потрібно подати орендарям житла, тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, а також родинам де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати. Звернутися в органи соцзахисту слід і сім’ям, склад яких змінився протягом останнього року. А також тим, котрі  станом на травень мають заборгованість за житлово-комунальні послуги.

«У випадку наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія громадянам не перепризначається, а також за поданням підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, може бути призупинена до її повного погашення, - пояснює В. Томинець. Інформацію про заборгованість споживачів, які отримують субсидію, «Закарпатгаз Збут» щомісячно надаватиме до управлінь соціального захисту».

З початку нинішнього року понад 20 тисяч Закарпатців вже отримали попередження про припинення постачання газу через борги. Більше 9-ти тисяч - відключені від газової мережі. Сукупний борг відключених споживачів сягає позначки у 47 мільйонів гривень, понад 2 тисячі справ компанія передала для стягнення заборгованості в судовому порядку. Відповідно до рішень суду до виконавчої служби передано справи для стягнення заборгованості на загальну суму 12 з половиною мільйонів гривень.

Після відключення від газової мережі левова частина боржників погашають заборгованість впродовж кількох днів. Але варто пам’ятати: споживачам, яким припинили постачання газу, необхідно буде не тільки повністю погасити борг за вже спожитий ними газ, а й сплатити чималі кошти за відновлення газопостачання, - каже В. Томинець. До того ж накопичені борги не дадуть можливості органам соцзахисту провести призначення субсидії тим споживачам, які мають на неї право. Тож варто вже сьогодні подбати про це і розрахуватися за спожитий ресурс.


 

Щодо повернення невикористаних субсидій

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

до постанови КМУ вiд 27.04.18р. № 329 "Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 №1022"

 

            Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" (набрання чинності 01.05.2018) внесено зміни до:

-    Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22,09.1997 року № 1050, зі змінами), яке викладено у новій редакції;

- постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування";

-  постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 №106 „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій";

-  постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення".

 

Зміни до порядку надання субсидії

Починаючи з травня 2018 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

 

Подання нових заяви та декларації

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" (далі - Постанова) затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення) та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і деклараціївизначеним категоріям осіб:

-   особи, у яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії ;

-  внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

З 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім`ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства), У таких випадках особами, які отримували субсидію, подаються нові заяви і декларації, із зазначенням в них відомостей про члена сім`ї, який зареєстрований за іншою адресою.

При визначенні осіб, які належать до членів сім`ї, слід керуватися нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

-  особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-    особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

 

Субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) у випадках:

-   загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

-   наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску;

-    здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн (у т.ч. набуття права власності);

-   наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Постановою скасовані форми Заяви і Декларації, що були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106. Нові форми будуть затверджені найближчим часом наказом Мінсоцполітики.

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно), а на наступний період - без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів.

 

Призначення здійснюється двічі на рік.

З 1 травня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до вересня 2018 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

Обрахування доходу для призначення субсидії

 

 

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

Починаючи з травня 2018 враховуються доходи членів сім`ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім`ї зареєстрований за іншою адресою.

Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу:

 для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід,обчислений на кінець періоду за який враховуються доходи:

- однієї мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;

- двох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку другої групи;

- трьох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку третьої групи;

- три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду,за який враховуються доходи - для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок

 

Терміни призначення і повідомлення

 Пунктом 14 Положення визначено терміни для прийняття рішення та повідомлення заявника з питання призначення субсидії:

-    протягом 10 календарних днів з дня подання документів приймається рішення про:

призначення субсидії;

відмову в призначенні субсидії;

подання документів на розгляд комісії;

-  протягом 3 календарних днів особа повідомляється про прийняте рішення;

-комісія приймає рішення протягом 30календарних днів з дня прийняття рішення про подання документів на розгляд комісії.

 

Призначення субсидії за рішенням комісії

Субсидія призначається за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

-   на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;

-    за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім`ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;

-   якщо у працездатної особи відсутній дохід або ЇЇ дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один Із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах). Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. В обласних центрах, м, Києві та містах обласного значення таке рішення може бути прийнято лише щодо осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії;

-    у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

-   за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-     за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

-     за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

-    без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

Комісія визначає кількість осіб у домогосподарстві у разі неотримання на запит відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та за наявності розділених особових рахунків.

Комісіям надано також інші повноваження щодо призначення субсидії в окремих випадках.

 

Повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону.

До бюджету повертаються невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.

 

Сплата за послуги отримувачами субсидії

Постановою введено обов`язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов`язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов`язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

 

Припинення раніше призначеної житлової субсидії

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг) ( 340,00 грн);

громадянин має заборгованість із сплати обов`язкової частки внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об`єднанням ( 340,00 грн);

у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії ( 170,00 грн);

громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини які вплинули або могли вплинути на визначення права на призначення субсидії, протягом ЗО календарних днів з дня їх виникнення;

виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

виникнення обставин, зазначених в абзаці сьомому пункту 7 Положення;

громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено.

 

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючі коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Опалювальний сезон для надання пільг особам, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, становить з 16 жовтня по 15 квітня включно (як і для призначення субсидій).

Встановлено соціальну норму для оплати послуги з управління будинком. Пільги та субсидії надаються на оплату управління будинком виходячи із визначеного внеску, але не більше величини, яка розраховується за встановленою формулою. У зв`язку з цим визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534

 

Розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься двічі на рік - після закінчення опалювального та неопалювального сезонів. Постановою передбачено проводити розрахунок сум невикористаних субсидій на оплату природного газу та електроенергії, які використовуються для побутових потреб, а не тільки для опалення.

________________________________________________

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, залишилося

           

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, з 1 травня 2018 року збереглося. Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидіє отримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».

Якщо, для прикладу,  в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також -  чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.

 

    В. о. начальника управління                                                            Л. Чиняк

________________________________________________________________________________________________

Оголошення

        У зв’язку з набранням чинності з 01.05.2018 року Положення про порядок призначення житлових субсидій повідомляємо про необхідність подання до Управління Соціального Захисту Населення нових заяви та декларації для призначення житлової субсидії наступні категорії громадян:

-          осіб, яким призначено житлову субсидію на підставі договору-оренди житлового приміщення;

-          внутрішньо переміщених осіб;

-          громадян, які звертаються за призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (які, ще не зверталися в 2018 році);

-          дворогосподарства, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

-          особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою дворогосподарства;

-          особи, в яких станом на початок періоду за який беруться доходи, за інформацією ДФС, ПФУ, взагалі відсутні доходи, або середньомісячний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

       За додатковою інформацією звертайтеся до управління соціального захисту населення, або за телефоном 2 - 24 - 39.

 

 

 Начальник управління                                                                            В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Методичні рекомендації по субсидії

_________________________________________________________________________________________________

 

ФУНКЦІОНУЄ "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

 В управлінні соціального захисту населення функціонує телефон «гарячої лінії»

 2-24-39

з питань проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо призначення житлових субсидій за новими умовами.

_________________________________________