а Untitled Page

Почесне звання України «Мати-героїня»

     Вручення державної нагороди України  «Мати - героїня»

12 червня 2018р. в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації відбулося вручення державної нагороди України  «Мати - героїня».

За материнську самовідданість, народження, зразкове виховання дітей, здобуття  ними освіти, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України почесне звання "Мати-героїня”  отримала,  мати п’яти  дітей,  жителька села Порошково  - Плавайко Ніна Михайлівна, відповідно до Указу Президента України № 121 від 11.05.2018р.

 Нагородженій вручено посвідчення та нагрудний знак до почесного звання України «Мати - героїня».

Начальник управління                                                            В. Цвік

 

В Перечинській РДА відбулось вручення державних нагород – посвідчень та нагрудних знаків «Мати – героїня»

 Сьогодні, 02 січня 2017 року у райдержадміністрації в урочистій атмосфері відбулось нагородження вісьмох матерів-героїнь нашого району, яких нещодавно відзначено на державному рівні.

Виконали приємну місію, вручили заслужені нагороди та квіти матерям-героїням заступник голови райдержадміністрації Марина Чомоляк та заступник голови міської ради  Любов Крижановська, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Цвік.

Вітаючи матерів-героїнь з присвоєнням почесного звання України «Мати-героїня», Марина Чомоляк побажала жінкам побільше хороших світлих днів у їхньому житті, довголіття, благополуччя, родинного тепла та радості від дітей і онуків. До привітань приєднались Віктор Цвік та Любов Крижановська.

 

 

 

За  материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов всебічного їх розвитку державні нагороди отримали  Гажак Г.І  з Полянської Гути, Машкаринець О. М. з Тур’я Поляни, Воронько В.П. з Тур’я Бистра, Газа В.М. з Порошкова , Михайлішка М.І. з Вільшинок, Борута Н.І. та Бобаль Р.В. з Липовця, Бобровська О.О. з  Перечина. 

____________________________________________________________________________

29.04.2015

Зі звуку-сльозинки народжується на світ святе слово «мама», яке вимовляє дитина. Але цю мить не вловити, як і не вловити того дня, коли вперше над колискою нахилилась мати. Шанування матері – один з найсвятіших обов`язків людини і неоплатних боргів дітей. А ще людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали  п’ятеро та більше дітей. І серед високих державних відзнак найпочеснішою нагородою є звання "Мати-героїня". 

29 квітня т.в.о. голови державної адміністрації Іван Бібен від імені Президента України, за дорученням голови Закарпатської облдержадміністрації урочисто вручив нагороди.

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання "Мати-героїня”  отримали чотири жительки району: Брезинська  Ганна Іванівна – мати семи дітей (с. Полянська Гута), Кузьманич Лариса Іванівна – мати п’яти дітей (с. Порошково), Сегедій Марія Василівна – мати п’яти дітей  с. Т.Поляна),

Яльч Віра Юріївна – мати семи дітей (с. Порошково). Окрім посвідчень і відзнак, матері-героїні отримають одноразову виплату в сумі 12180 грн.кожна.

Звертаючись до присутніх, Іван Іванович сказав, що звання матері найбільш шановане серед усіх інших. «Дякую Вам за те, що попри нелегкі будні, недоспані ночі, Ви дали дорогу в життя майбутньому нашої нації, бажаю Вам і Вашим родинам здоров’я, миру, довгих літ життя і Божого благословення».

_____________________________________________________________________________

18 грудня у райдержадміністрації відбулося урочисте вручення державних нагород – посвідчень та нагрудних знаків  «Мати – героїня» 9-ти  багатодітним матерям Перечинського району.

Серед нагороджених жінок: Беднарська Марія Василівна – мати п’яти дітей, жителька с. Тур’я Бистра, Брезинська Ганна Петрівна – мати шести дітей, жителька с.Полянська Гута, Гаджега Ольга Петрівна – мати шести дітей, жителька м.Перечин, Дерев’янко Любов Михайлівна – мати семи дітей, жителька с.Тур’я Бистра, Куца Марія Василівна – мати п’яти дітей, жителька с.Тур’я Поляна, Микульця Єлизавета Юріївна – мати шести дітей, жителька с.Тур’я Бистра, Риган Мар’яна Михайлівна – мати шести дітей, жителька м.Перечин, Свалявчик Оксана Іванівна, мати п’яти дітей, жителька с.Порошково, Требуца Марта Йосипівна – мати п’яти дітей, жителька с.Порошково.

Всі матері-героїня прийшли на свято у супроводі сільських голів, які виявили бажання розділити цю хвилюючу мить – отримання державної нагороди.

З найкращими словами привітань виконав приємну місію – вручив заслужені нагороди та квіти матерям-

героїням т.в.о. голови райдержадміністрації Іван Бібен.

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції.

Відома істина стверджує, що недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, чуйною, порядною людиною, дати їй належну освіту і допомогти знайти своє місце у житті. А щасливі діти ростуть лише в дружній родині й під опікою щасливих батьків, - зазначив Іван Іванович.

   На завершення очільник району побажав всім матерям міцного здоров’я, Божого благословення їх багатодітним родинам та висловив своє синівське спасибі всім матерям-героїням.

Для «Матерів-героїнь» державна нагорода - не тільки визнання, але й матеріальна допомога та пільги для сім’ї і дітей.

 

 

________________________________________________________________________________

 13 лютого у райдержадміністрації в урочистій атмосфері відбулось нагородження матерів-героїнь нашого району.

Виконали приємну місію, вручили заслужені нагороди та квіти матерям-героїням в. о. голови державної адміністрації Оксана Ігнатижак, заступник голови райдержадміністрації Ольга Кравчук, керівник апарату РДА Надія Девіцька та керуючий справами виконавчого апарату районної ради Владислав Рац.

            Вітаючи матерів-героїнь з присвоєнням почесного звання України «Мати-героїня», Оксана Ігнатижак побажала жінкам побільше хороших світлих днів у їхньому житті, довголіття, благополуччя, родинного тепла та радості від дітей і онуків.

За материнську самовідданість, народження та зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання «Мати-героїня» присвоєно двадцятьом жінкам Перечинщини.

 

У виконанні методиста районного будинку культури Анастасії Судакової для присутніх матерів-героїнь лунали  пісні про жіночу, материнську долю.

Список багатодітних жінок,  які отримали нагороди:            

1.     Готра Марія Михайлівна, жителька с. Т.Поляна, мати 5 дітей

2.     Ключкович Ганна Дмитрівна жителька,  с.Т.Бистра, мати 6 дітей

3.     Ключкович Мар’яна Михайлівна жителька с.Т. Бистра, мати 5 дітей

4.     Лазар Марія Михайлівна, жителька с. Порошково, мати 5 дітей

5.     Легеза Ірина Юріївна, жителька с.П.Гута, мати 6 дітей

6.     Мороляк Олена Станіславівна жителька с.П.Гута, мати 5 дітей

7.     Турецька Олена Василівна,жителька с.Т.Поляна, мати 7 дітей

8.     Цмур Ольга Михайлівна, жителька м.Перечин, мати 5 дітей

9.     Чубірка Ганна Петрівна, жителька с.Т.Поляна, мати 5 дітей

10.  Шелепець Марія Дмитрівна, жителька с.Порошково, мати 5 дітей

11.  Пашко Марія Іванівна, жителька с.Порошково, мати 5 дітей

12.  Лібра Ганна Федорівна, жителька с. Т.Поляна, мати 6 дітей

13.  Плакош Марія Михайлівна, жителька с. Т.Поляна, мати 6 дітей

14.  Гартнер Марія Василівна, жителька с.Т. Поляна, мати 6 дітей

15.  Гаджега Ганна Іжівна, жителька с. Т.Поляна, мати 5 дітей

16.  Брезинська Юлія Дмитрівна, жителька с.П.Гута, мати 7 дітей

17.  Готра Марія Михайлівна, жителька с.Т.Ремета, мати 5 дітей

18.  Лазорик Марія Михайлівна, жителька с.Порошково, мати 5 дітей

19.  Пулей Олена Михайлівна, жителька с.Т.Поляна, мати 5 дітей

20. Пецка Ганна Михайлівна, жителька с.Вільшинки, мати 9 дітей( померла)

___________________________________________________________________________________________

З 01.01.2014 багатодітний батько має право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною

         З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України №170-VII «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей», прийнятий Верховною Радою України 4 квітня 2013 року.

        Відповідно до п.8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в редакції, чинній до 01.01.2014, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлювалися виключно матерям, які народили п`ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Відтепер, згідно із внесеними змінами до цього Закону, якщо у разі смерті матері або у випадку позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому, як і раніше, враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

          Заява щодо порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та необхідні документи подаються до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання. Пенсії за особливі заслуги багатодітним матерям і батькам встановлюються відповідною Комісією при обласній державній адміністрації.

          Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням  пенсії,  але  не  раніше  дати  набрання  чинності положеннями  Закону, що встановлює право на таку пенсію. Днем звернення вважається день прийому заяви щодо порушення клопотання про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними  документами. Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам як надбавка до пенсії, на яку має право особа згідно із законом (до пенсій за  віком,  по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років). Розмір надбавки визначається залежно від заслуг особи. Зокрема, для багатодітних батьків (матерів) цей розмір складає від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.    

         За додатковою інформацією звертатися за адресою: Управління соціального захисту населення райдержадміністрації м.Перечин вул. Червоноармійська,19, телефон для довідок 2-21-97. 

         ________________________________________________________________________________________

 Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня»

      За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку , Указами Президента України № 656, 657 від 30 листопада 2013 року почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно:

 Гаджега Ганні Іжівні, матері п’яти дітей, жительці села Тур’я Поляна,

 Брезинській Юлії Дмитрівні, матері семи дітей,жительці села Полянська Гута,                               

 Готра Марії Михайлівні, матері п’яти дітей,жительці села Туря Ремета,   

Лазорик Марії Михайлівні, матері п’яти дітей,жительці села  Порошково,

 

Пулей Олені Михайлівні, матері п’яти дітей жительці села Тур’я Поляна.

 

 Почесне звання «Мати-героїня»

З метою посилення уваги до проблем народжуваності і зміцнен­ня інституту сім”ї, відзначення матерів, які забезпечують умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їх здоров”я і духовного розвитку в Україні встановлено почесне звання «Мати-героїня». Почесне звання є державною нагородою України, якою відзначаються багатодітні матері. Присвоєння звання “Мати-героїня” провадиться Указом Президента України.

Кому присвоюється почесне звання «Мати-героїня»

Почесне звання «Матн-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.

Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» вдруге та пос­мертно не провадиться. Особи, відзначені орденом України, мо­жуть бути представлені до присвоєння почесного звання «Мати-героїня» не раніше, ніж через три роки після нагородження.

 

Вимоги до багатодітних матерів, які претендують на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

До присвоєння почесного звання «Мати-героїня» може бути представлена багатодітна матір, яка народила і виховує п’ятьох і більше дітей і забезпечує умови для їх зростання у сім’ї, створює сприятливі умови для здобуття ними освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Почесне звання присвоюється за материнську самовідданість та зразкове виховання дітей, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

 

Порядок висунення кандидатур та подання клопотань про присвоєння почесного звання «Мати-героїня»

Висунення осіб для представлення до відзначення почесним званням України «Мати-героїня» здійснюється гласно у трудових колективах підприємств, установ та організацій, громадських організаціях, творчих спілках, товариствах, об”єднаннях громадян, які є юридичними особами, незалежно від типу, форми власності та господарювання, а також органами місцевого самоврядування. Тут проводяться загальні збори, на яких обговорюється кандидатура, затверджується нагородний лист з характеристикою на багатодітну матір та складається протокол засідання. Керівними органами цих колективів готується клопотання про представлення до нагородження почесним званням “Мати-героїня”, яке разом з іншими документами подається до відповідного місцевого органу виконавчої влади.

 

Розгляд нагородних документів на багатодітних матерів

Нагородні матеріали, підготовлені згідно чинного законодавст­ва та вимог, розглядаються на засіданні колегії райдержадміністрації чи виконкому міської ради, відповідно до місця прожи­вання багатодітної родини. За результатами їх позитивного рішен­ня відділ у справах сім”ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення  райдержадміністрації готує:

-        подання на ім’я голови облдержадміністрації щодо представ­лення багатодітної матері до присвоєння почесного звання «Мати- героїня»;

-            клопотання на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації щодо представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

А також опрацьовує та перевіряє:

-              підготовлений трудовим колективом чи органом місцевого самоврядування нагородний лист встановленого взірця (Форма від 17 березня 2003 року).

 

     Проводить обстеження умов проживання багатодітної сім’ї, за його результатами складає відповідний Акт.

Робить запити до навчальних закладів, де навчаються діти з багатодітної родини, а також до трудових колективів, де працюють повнолітні діти з вищезазначених сімей, збирає характеристики на них та дані про державну допомогу родині і пільги, якими вона користується.

На основі зібраних даних складає Соціальний паспорт багатодітної родини.

Весь пакет нагородних документів надсилається на адресу Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. На колегії Департаменту облдержадміністрації здійснюється їх попередній розгляд. На підтриманих колегією матерів готується подання на ім”я голови облдержадміністрації щодо представлення до присвоєння почесного звання  “Мати-героїня”.

 

Перелік документів на багатодітну матір, необхідних для представлення до присвоєння почесного звання “Мати-героїня”

 

1.  Ксерокопія паспорта багатодітної матері (1,2,10,11 сторінки)

2.    Ксерокопії свідоцтв про народження на всіх дітей.

3.    Довідки-характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку) та характеристики з місця роботи на кожну дитину (для тих, хто працює та проживає разом з родиною).

4.    Акт обстеження умов проживання багатодітної сім’ї.

5.    Соціальний паспорт багатодітної родини встановленого взірця. 

6.    Подання виконкому міської, сільської (селищної) ради на ім`я голови райдержадміністрації або міського голови щодо представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

7.    Нагородний лист за формою від 17 березня 2003 року у 5-х екземплярах, оригінал.

* Всі необхідні бланки та консультації з питань оформлення документів на багатодітну матір, необхідні для представлення до присвоєння почесного звання «Мати-героїня», можна отримати у відділі у справах сім’ї, дітей та інвалідів райдержадміністрації.