а Untitled Page

Культура і мистецтво

 

 

 

 Електронні адреси бібліотек Перечинської ЦБС

 

https://perechin-rbksbksk.blogspot.com/ 

http://perechinrbk.blogspot.com

Перечинська центральна районна бібліотека

Перечинська районна бібліотека для дітей

Бібліотека-філія с. Сімер

Бібліотека-філія с. Туря-Ремета

Бібліотека-філія с. Тур’я-Пасіка

Бібліотека-філія с. Порошково 

Бібліотека-філія с. Раково

_______________________________________________________________________________

паспорти бюджетних програм 2019

паспорт бюджетної програми

паспорт бюджетної програми

ПАСПОРТ

паспорт бюджетної програми 2018

паспорти бюджетних програм 2018

паспорт бюджетної програми РБК

паспорт бюджетної програми  ЦБС

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік


Виїзд у клубні установи району

 

04 – 05 липня 2019р.  методистами Перечинського районного будинку культури було здійснено виїзд у клубні установи сіл Тур`я Ремета і Туриця.

Працівникам культури надано методичну та практичну допомогу з питань культурно – дозвіллєвої діяльності, ведення документації, обстежено матеріально – технічний стан закладів культури.

 

 


 

5.06.2019 року  в  обласному  конкурсі -фестивалі "Таланти багатодітної родини"  взяли  участь  юні  таланти  Перечинщини: учні Тур’я – Реметівської  дитячої  музичної  школи  Мешко Андрій (диплом за 2 місце), Повханич Анюта із Скубенич Яна (відзначені подяками та подарунками).

         

 


 

 

Вихованці  Тур’я- Реметівської  дитячої  музичної  школи: солістка Анастасія Дьомінова  та  сопілкарі Арсеній Абаканович і Владислав Кедюлич  достойно  виступили  із Заслуженим академічним Закарпатським народним хором  на  арт – проекті «Зіркове  майбутнє  Срібної  Землі»,  який  проводився   5 червня  2019  року .

  


 

Звітний концерт у Т-Реметівській музичній школі

Днями у селі  Тур’я – Ремета  відбулося яскраве музичне дійство  – звітний концерт Тур’я - Реметівської дитячої музичної школи. Свято відбулося яскраво, залишивши позитивні емоції та усмішки на обличчях  присутніх. На сцені кожен з виконавців із хвилюванням співав свої улюблені пісні, виконував  непрості  інструментальні  композиції, ділячись частинкою свого таланту. А в залі глядачі не шкодували щирих оплесків, адже  музика знаходить свій  відгук в серці кожної людини, в ній - натхнення, світлі сподівання та чисті прагнення.

 

Уже вкотре учні  та  викладачі  Тур’я – Реметівської дитячої  музичної  школи  з  впевненістю доводять, що вони  вміють  дарувати  глядачам  незабутні  емоції,  вражати  своєю грою на музичних інструментах та виконанням пісень.

          

 

 


 

День захисту дітей у клубних установах району

"Кольоровий світ дитинства", під такою назвою 3 червня пройшла  ігрова програма до Дня захисту дітей в с. Дубриничі. 

Цього разу клоун Бім, роль якої вже декілька років поспіль виконує завідуюча клубом с. Дубриничі Лариса Магада, завітав до вихованців Дубриницького ЗДО.

Ігри, конкурси, малюнок на асфальті, веселий настрій , ну і звичайно солодкі подарунки -  в цей святковий день отримали всі учасники заходу.

 

    

  

   


Інформація

про проведення заходів присвячених Дню захисту дітей

2019 рік.

 

РБК

01.06. – Ігрова програма «Ключі від літа», дитяча дискотека, звітний концерт колективів ДЦ «Сонечко»;

СК с. Туриця

01.06. -  Тематичний захід до Дня захисту дітей: «Чарівний світ дитинства»;

СК с. Вільшинки

01.06. -  конкурс малюнку: «Цей день на планеті нехай щастя сяє»;

СК с. Пастілки

01.06. -  Правова година «Права та обов’язки дитини в нашій країні»;

СК с. Раково

02.06. -  Дитячий ранок "Веселковий світ дитинства";

СК с. П.Гута

01.06. – Дитячий ранок «Казковий світ очима дітей»;

СК с. Т.-Ремета

02.06. –  Звітний концерт Тур’я Реметівської ДМШ .

 

     

 

    

 

Заплоновано:

СК с. Дубриничі

09.06. -  «Свято дитячих мрій» - дитяча розважальна програма.

 

 


 

Свято матері у районному будинку культури

12 травня юні артисти нашого району та міста приготували справжнє свято талантів для своїх матусь прийнявши участь у великому дитячому святковому концерті присвяченому Дню матері «Тепло сердець для наших мам», який пройшов в Перечинському РБК.

Для глядачів виступили такі колективи , як: солісти вокальної школи «Камертон» Владка Гуранич, Вероніка Гондорчин, Агнеса Годована, Олеся  Андрушек,  Катерина Зелді, учні Т.Реметівської ДМШ ансамбль сопілкарів «Дударик», Анастасія Дьомінова та Юлія Фекета, учні Перечинської ДМШ Ніколетта Желізка та Станіслав Попович, команда з художньої гімнастики м. Перечин, солістка та читець  БК с. Порошково Олександра Романко і Віталій Мазайшвілі, клуби спортивного танцю «Вероніка» і «Полонес»,  студія «Сюрприз»,  вихованці ЦРРД «Сонечко», ансамбль танцю «Зорянка»,  вихованці садочків «Веселка»,  «Теремок» та с. Сімер.

 

       

 

       

 

 

Майстер-клас по написанню писанок воском 

     У Перечинській центральній районній бібліотеці проведено майстер-клас по написанню писанок воском. Учасниками майстер-класу були учні Туря-Реметівської ЗОШ, і вони малювали лемківські писанки. 


 

Великодній майстер-клас з розпису  писанок

11 квітня в районному будинку культури пройшов перший дитячий Великодній майстер-клас з розпису традиційних лемківських писанок, розмальованих воском.

Провела захід завідувач клубом с. Туриця, відома майстриня народного мистецтва Перечинщини, писанкарка Марія Юріївна Микита.

Вона розповіла дітям про значення писанки у Великодній атрибутиці, ази техніки розпису воском, цікавої і водночас складної, назви символів, в яких таїна мудрості наших предків, сакральність та дух сивої давнини.

 

   


 

Підсумки роботи культурно-мистецьких установ за 2018 рік

 

      6 лютого 2019 року в читальному залі центральної районної бібліотеки пройшла нарада відділу культури «Про підсумки роботи культурно-мистецьких установ за 2018 рік» за участі голови Перечинської районної державної адміністрації Мар’яни Павлівни Ладомиряк.

       Присутня на нараді директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля ознайомила працівників культури з порядком вступу до навчального закладу і запросила бажаючих на «Дні відкритих дверей», що проходитимуть в коледжі у березні-квітні цього року.

       Начальник відділу культури Марія Пекар підбила підсумки роботи галузі за звітний період в діалозі з директорами підпорядкованих відділу установ, детально розповіла про специфіку роботи культурно-дозвіллєвих закладів – клубних установ, окреслила приорітетні напрямки роботи на 2019 рік.

           

      Відтак голова райдержадміністрації М.П. Ладомиряк висловила вдячність працівникам культури за роботу, участь їх у районних, обласних і міжнародних культурно-мистецьких заходах, що сприяють розвитку культури в районі, збереженню народних традицій, звичаїв і обрядів. Запевнила про підтримку у вирішенні проблемних питань – будівлі Т.Реметівської дитячої музичної школи, про виділення коштів на ремонти установ, покращення їх матеріально-технічної бази, відповіла на запитання працівників культури і наголосила на більш якісному проведенні масових заходів у клубно-дозвіллєвих закладах, залучивши інші джерела фінансування не заборонені законодавством України. 


 

      14 грудня 2018 року відбулася нарада з клубними працівниками району, по підготовці  звітів  про  роботу  галузі  у  2018  році та організація  новорічно-різдвяних свят, яку провела начальник відділу культури  Пекар Марія Івнівна.

                      


 

         13 грудня  2018  року на  в Перечинському районному  будинку  культури відбувся майстер-клас "Ялинкові прикраси в екостилі".

               Діти малювали, клеїли, намотували і перев`язували, а потім пригощались печивом та мандаринами. Виготовили  кожен  по  5 ялинкових прикрас в екостилі , серед них була і прикраса із символом 2019 року - Свинка, яка виконувалась в техніці декупаж. Провела майстер-клас - директор РБК Тетяна Кречко.

                             

 

                                           


 

           3 грудня  2018  року  учасники театрального гуртка "Маска"  Перечинського районного  будинку  культури  відвідали "Інклюзивно-ресурсний центр" Перечинської районної ради. Діткам з особливими потребами було  продемонстровано  виставу - казочку "Ріпка". Юні  гуртківці  подарували присутнім  солодощі від однієї з мам учасниці, поділились своїми  іграшками, які колись були їхніми друзями, а  також обмінялись щирими усмішками. 

      У залі панувала тепла атмосфера, радісні обличчя  діточок, а  їхні вдячні посмішки  стали найкращим подарунком для  учасників дійства!

      

 

                                                 

 


 

Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва

 9 листопада у відділі  культури  Перечинської  районної  державної  адміністрації  пройшли урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, які з 2014 року відзначаються у листопаді. Привітати працівників культури районну та міста з професійним святом завітали заступник  голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І., в.п. голови Перечинської районної ради Петрішко М.М., начальник  відділу  освіти, культури, сім’ї, молоді  та  спорту  Перечинської  міської  ради  Барзак О.І, секретар Перечинської  міської ради Вовканич-Белеканич Олеся Юріївна.

 

     Пекар  Марія  Іванівна, начальник  відділу  культури  привітала всіх, хто присвятив себе благородній справі - збереженню, розвитку і примноженню безцінних духовних скарбів нашого народу та у своєму привітанні зазначила: «Ви даруєте людям радість, несете культуру в кожне серце і душу  разом з тим, своєю творчістю наповнюєте життя людей духовним змістом. Споконвіку музика і слово, пісня і танець, твори народної творчості висловлювали національну ідею, оберігали історичну пам`ять, питали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє. Без вихідних і свят ви працюєте зі святом в душі для людей. Приємно усвідомлювати, що в нашому районі не тільки збереглися, але і продовжують розвиватися аматорські  колективи, які дарують радість не тільки жителям нашого району, а й за межами області і навіть країни. Наша  рідна  ПЕРЕЧИНЩИНА  має свій особливий колорит, бо  тут переплелися безліч національних культур, які створюють благодатну  ниву для творчості.

   Ваш творчий внесок у розвиток національної культури заслуговує слів щирої подяки. Упевнена, що ви й надалі будете докладати максимум зусиль для подальшого духовного розквіту рідного краю, підтримки молодих талантів і розвиток культури.  Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми носії  традицій, звичаїв нашого  району, зрештою, країни, в якій ми живемо. Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших.

      Після пролунавших привітань з нагоди свята, керівництво  районну, міста  та  відділу   вручили грамоти і  подяки працівникам культури за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм вкладений у розвиток культури, мистецтва.

               


 

День української писемності

День української писемності та мови в Україні святкується щорічно 9 листопада, починаючи з 1997 року. Також  в  цей  день  відзначається церковне свято – день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності, був послідовником Кирила і Мефодія, а також першим істориком Київської Русі.

     День писемності та мови в Україні не випадково відзначають у свято вшанування пам’яті автора «Повісті временних літ», адже саме преподобного Нестора вважають «батьком української словесності». Сенсом всього його життя була книжкова справа. У 17 років Нестор прийшов до Києво-Печерської лаври послушником. На початку XII століття він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років, але  первісна редакція «Повісті» загублена, і до наших днів дійшли тільки перероблені її видання.

     У читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстраційну виставку до Дня української писемності та мови, на якій пропонуються книги про першоджерела української писемності, про преподобного Нестора та його літопис «Повість минулих літ», про виникнення друкарства на Україні та першодрукаря Івана Федорова.

 

     8 листопада у читальній залі бібліотеки з учнями 7-х класів Перечинської гімназії проведено літературну годину до Дня української писемності та мови. Учитель гімназії  Мирослава Елемирівна Годована разом з працівниками бібліотеки підготували для учнів цікаву вікторину, розповіли про виникнення української писемності. Присутні також переглянули відео про Нестора Літописця, про святих Кирила і Мефодія і про значення української мови у сучасному світі.


 

Звіт за 2017 рік

Звіт

про  роботу  відділу   культури 

Перечинської  районної  державної  адміністрації 

 

за  2017  рік

_____________________________________________________________________________

Спроможна громада – сильна держава

 В рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»(ПУЛЬС), Перечинська центральна районна бібліотека у співпраці з благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» 19 жовтня 2017 року провели інформаційний захід – живу бібліотеку «Спроможна громада – сильна держава». Захід проведено у бібліотеці-філії с. Зарічово Перечинської ОТГ.

На захід були запрошені експерти: Олеся Вовканич-Белеканич – секретар міської ради Перечинської ОТГ, Роберт Білинець – начальник відділу земельних відносин міської ради, Іванна Готра – юрист-землевпорядник міської ради, Ольга Барзак – депутат ради від територіальної громади с. Зарічово, Оксана Петрова – в. о. старости с. Зарічово, Іванна Хом’як – головний спеціаліст Перечинського бюро правової допомоги.

Запрошені учасники заходу мали змогу вислухати експертів, дізнатись більше про децентралізацію, ставити запитання, ознайомитись з історіями успіхів ОТГ інших областей України, переглянувши відео. А фахівці-експерти, в свою чергу, дізнались більше про проблеми, які турбують громаду с. Зарічово на даний час. Проведений захід дав можливість зустрітися людям з представниками місцевого самоврядування для тісного спілкування і порозуміння.

Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)  виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 ______________________________________________________________________________________

 День Державного Прапора та День Незалежності України

 Працівнки Перечинської центральної районної бібліотеки взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Прапора та Дню Незалежності України і підготували книжкову виставку.

Свято державності

Є дати і події, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його давнє минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України, що відзначається щорічно 24 серпня.

Українській державі 26 років, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою власну причетність до своєї країни, зрозуміти, що ми господарі на власній землі.

 

Напередодні Дня Незалежності України в сільському клубі села Полянська Гута зібрались жителі села на святковій тематичний вечір «Державність, виміряна поколіннями», який спільно організували і провели бібліотека та сільський клуб.

Свято Державного Прапора України

Державний Прапор України є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння є природним вияв пошани до своєї символіки, а саме до державного прапора.

 До відзначення Дня Прапора України та з метою національно-патріотичного виховання, в бібліотеці-філії села Полянська Гута спільно з сільським клубом проведено літературно-музичну годину «Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє». 

________________________________________________________________________________

Екскурсія у бібліотеці

 До Перечинської центральної районної бібліотеки завітали юні гості з ДОЗ «Барвінок». В оздоровчому закладі перебувають діти з малозабезпечених сімей. Відпочинок дітей у закладі став можливим завдяки проекту Баварської общини в особі Іріс Трюбсветтер.

    Бібліотекарі провели для дітей екскурсію, розповіли про відділи бібліотеки, ознайомили з краєзнавчим куточком, з роботою інтернет-центру, показали і розказали про найстаріші видання з фонду. Діти читали вірші, співали пісні. Куратор Ольга Барзак навіть зіграла дітям на піаніно у бібліотеці. Зустріч-екскурсія пройшла цікаво і насичено для дітей.

___________________________________________________________________________________

Новинки періодики для перечинців

    Продовжує працювати “Бібліотечна лавка” у центральному парку м. Перечин. Кожного понеділка з 11.00 до 13.00 год. перехожі перечинці мають змогу ознайомитись з новинками періодики, які отримує центральна районна бібліотека. У меню бібліотекарів також відповіді на різні запитання жителів і приємне спілкування на лавочці.

__________________________________________________________________________________

Перечинська бібліотека буде інформувати

 громадян про переваги децентралізації

 Протягом 8-11 серпня 2017 року у м. Львів проходив навчальний тренінг для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад з 7 областей України, які працюють у партнерстві по проекту ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»).  Тренінг проходив під гаслом «Моя громада – мій добробут».

Закарпатську область представляли центральні бібліотеки Перечинського, Виноградівського, Іршавського, Хустського та Тячівського районів та громадські організації – благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин) і Хустське  агентство  регіонального  розвитку  ХАРР «Хуст – Європа – Центр». Від м. Перечин учасниками стали директор Перечинської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Марія Кость, завідувач інтернет-центром районної бібліотеки Власта Магада та представник ГО БФ «Центр громадських ініціатив» Оксана Кидора.

«Спільна робота бібліотек та громадських організацій в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації, посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку» – зауважила менеджер проекту   IREX/ПУЛЬС Любов Квасюк.

Цікавим та корисним елементом проведених заходів була «жива бібліотека». Учасники навчання мали змогу поспілкуватися із запрошеними експертами, представниками об’єднаних територіальних громад Львівської області та консультантами з Офісу реформ Львівського районного відділення Асоціації міст України.

Директор бібліотечної системи Марія Кость відмітила: «Запитань до експертів було багато, така форма заходу виявилася дуже ефективною.  І тому починаючи з жовтня місяця будуть проводитись інформаційно-просвітницькі заходи у Перечинській об’єднаній територіальній громаді, щоб на місцях, у своїх населених пунктах донести таку інформацію до людей».

  

Довідково:

 Проект ПУЛЬС виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

___________________________________________________________________________________

Нарада бібліотечних працівників

 31 липня робочу нараду бібліотечних працівників провела директор Перечинської централізованої бібліотечної системи Марія Іванівна Кость. На порядку денному було багато важливих питань: підготовка закладів до осінньо-зимового періоду, перевірка та списання книжкових фондів, питання щодо діяльності та розвитку бібліотек, які розміщені на території новоутвореної Перечинської об`єднаної територіальної громади, та інші питання.

 

__________________________________________________________________________________________

«Бібліотечна лавка» у центральному парку Перечина

 

У центральному парку м. Перечин протягом літа буде відкрита «Бібліотечналавка», на якій жителі та гості міста зможуть знайомитись з новинками періодики: свіжими та цікавими газетами і журналами. Кожен зможе собі до вподоби вибрати видання, ознайомитись, почитати, тут же безкоштовно стати читачем бібліотеки, щоб систематично читати улюблену газету чи журнал.

_________________________________________________________________________________________

Безкоштовні юридичні консультації у бібліотеці

Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги Перечинського бюро правової допомоги, який працює на базі центральної районної бібліотеки, продовжує надавати жителям міста Перечин та району безкоштовні юридичні консультації з будь-яких питань правового характеру. Нагадуємо, що фахівці бюро здійснюють прийом громадян  кожної другої середи місяця з 10.00 год.

 

_________________________________________________________________________________

10 червня 2017 року у селі Тополя  Словацької  Республіки відбувся  регіональний фестиваль народного мистецтва, на якому Закарпаття представляли народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівники Віктор та Олександр Шостаки, балетмейстер Роза Мацак)  та фольклорний колектив «Цімборки» Перечинського районного будинку культури (керівник Ганна Мучичка).    

Саме у селі  Тополя народився греко-католицький священик, україноруський письменник, педагог, культурний діяч Олександр Духнович.

            З вітальним словом виступив голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Василь Густі. Він також зачитав вірш, присвячений Олександрові Духновичу. Приємно, що на зустріч із народним мистецтвом приїхали професійний та аматорський фольклорні колективи зі Словаччини – «Пульс» (м. Пряшів) і «Люди з під Бескида» (с. Нова Седліца).

            Організаторами щорічного фестивалю виступили староста села Тополя Снінського окресу Марія Бобрикова та голова Союзу русинів українців Словаччини в місті Сніна Міхал Іванцо.

 

 

________________________________________________________________________________________

Районний семінар бібліотечних працівників

          На базі Перечинської районної бібліотеки для дітей проведено семінар бібліотечних працівників на тему «Бібліотека: особливості національно-патріотичного виховання дітей та юнацтва в умовах сьогодення». З інформацією «Героїко-патріотичне виховання як напрямок роботи бібліотеки з дітьми та юнацтвом» виступила директор централізованої бібліотечної системи Марія Іванівна Кость. Консультації надали: заступник директора по роботі з дітьми Любов Мельник, методист ЦБС Василина Стегура, провідний бібліотекар Наталія Луцук. Бібліографічний огляд літератури з питань національно-патріотичного виховання, що надійшла в ЦБС, провела бібліограф Тамара Константинова.

Після бібліотечні працівники взяли участь в круглому столі на тему формування патріотичної свідомості у молоді в умовах сільської бібліотеки.

 

 

__________________________________________________________________________________________

Творча зустріч з письменником Мирославом Дочинцем

           Для поціновувачів гарної книжки Перечинська центральна районна бібліотека 23 травня організувала зустріч з видатним українським закарпатським письменником і журналістом, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка – Мирославом  Дочинцем. Зустріч читачів Перечинщини з відомим прозаїком, філософом, публіцистом відбувається не вперше. Але кожного разу на зустріч з Мирославом Дочинцем збирається чимала аудиторія читачів, яким подобаються його книги, подобається спілкування з автором. Про видання Дочинця кажуть, що така література не сміє бути регіональною. З книгами М. Дочинця повинна познайомитися вся Україна.

Для читачів автор привіз чимало своїх нових книг, які з автографом змогли придбати учасники зустрічі.

 

____________________________________________________________________________________________

 

Вітаємо усіх із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки! Чудового настрою та різнобарвних вражень! 

Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Коли започатковували святкування Дня вишиванки, то ніхто собі за мету не ставив, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки.

 

____________________________________________________________________________________________

 

Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації   № 134 від 28.04.2017  «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі  проводяться  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    14 травня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав  клуб с. Тур’я - Ремета  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  номери, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ   Вільшинки, Турички, Туриця  та  Тур’я - Ремета. Журі конкурсу відмітило різножанрову палітру концертних номерів та високий  рівень майстерності юних  виконавців - аматорів. Хвилюючими  були  програми  присвячені Дню  матері, учасники  дуже  чуттєво  декламували вірші, співали  пісні  про велику любов і шану  до мам.  голоси звучали чисто і дзвінко, відлунюючись у серцях всіх  присутніх, нікого не залишаючи байдужими. Оригінальними, щирими та  заповзятими  були  хореографічні  та  драматичні номери.

 

__________________________________________________________________________________________

Будуймо Європу в Україні!


             У третю суботу кожного травня в Україні відзначають День Європи. У 2017 році цей день припадає на 20 травня. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в Євросоюзі.

          Перечинська центральна районна бібліотека в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у пунктах європейської інформації у бібліотеках» за підтримки програми «Еразмус +», до Дня Європи в Україні провела флешмоб та інформаційно-просвітницьку акцію «Будуймо Європу в Україні».

         Мета заходів – формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення жителів громади Перечина з європейськими цінностями та традиціями, популяризація загального європейського культурного надбання серед молоді Перечина.

 

__________________________________________________________________________________________

У кожному візерунку дух рідної неньки

Материнство … Святе і прекрасне, оспіване поетами і художниками. У всіх народів, у всі віки жінка-мати була охоронницею, добрим янголом домашнього вогнища. Щороку у другу неділю травня ми святкуємо свято тих, хто є для кожної людини найдорожчий у світі  – День матері.                                                                                                                                                     Хвилюючим став цьогорічний виступ дітей на вечорі у с. Полянська Гута, який спільно підготували і провели бібліотека, клубна установа та школа. Діти декламували вірші, співали пісні про велику любов і шану  до матерів. Дитячі голоси звучали чисто і дзвінко, відлунюючись у серцях тих, хто сидів у залі. У другій частині вечора проведено літературно-музичну  композицію «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», присвячену ветеранам Другої світової війни.  

 


__________________________________________________________________________________________

 

    Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації   № 134 від 28.04.2017  «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі  проводяться  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    07 травня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав  Перечинський  районний  будинок  культури  та  будинок  культури села  Зарічово  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  програми, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ Зарічово, Дубриничі,  Новоселиця  та  Сімер, Сімерки.

 

________________________________________________________________________________________

         

___________________________________________________________________________________________

 

Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації    «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі розпочалися  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    30  квітня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав клуб села Раково  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл  Порошково  та  Тур’я – Пасіка.  Відкриваючи звіт-конкурс, члени  журі  привітали учасників  і побажали  всім гарного  настрою   та перемог.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  програми, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, вихованці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів  сіл  Порошково,  Тур’я – Пасіка  та  Раково.

     Голова  журі звіту – конкурсу, заступник голови райдержадміністрації -  Чомоляк  Марина  Іванівна відмітила різножанрову палітру концертних номерів та рівень майстерності виконавців. Святкові  концертні  номери були пронизані  духом патріотизму, в кожному слові, кожній пісні виголошувалась основна ідея – ідея миру, дружби, єдності. Начальник  відділу  культури  райдержадміністрації – Пекар  Марія  Іванівна відмітила: «Нікого не залишили байдужими яскраві виступи  юних артистів – аматорів, завдяки їм  концерт пройшов на одному легкому і цікавому диханні».

 

__________________________________________________________________________________________

Міжнародний день дитячої книги 

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги і цей день святкують всі, хто вважає, що книга – джерело знань. Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.

         Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Христіана Андерсена. 

У цей день працівники районного будинку культури, центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей організували свято дитячої книги під відкритим небом, на площадці перед районним будинком культури. Цікавою була програма свята, яку представляли глядачам казкові герої – Червона шапочка, Аліса з країни Чудес, Гаррі Поттер, ПеппіДовгапанчоха та інші. Дітки залюбки брали участь у майстер-класах: виготовлення великодніх поробок, книжечок своїми руками, складання пазлів. Можна було за бажанням зробити собі аква-грим, взяти участь у європа-грі, сфотографуватись у фото-зоні. А скільки цікавих дитячих книг українських та зарубіжних письменників і поетівможна було переглянути і почитати на святі.

 

__________________________________________________________________________________________ 

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу)

_____________________________________________________________________________________

 

Урочистості до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка і 78-ї річниці проголошення Карпатської України

   14 березня 2017 року у районному будинку культури пройшли урочистості, присвячені 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка і 78-ї річниці проголошення Карпатської України. Участь у зібранні взяли  керівник апарату Перечинської районної державної адміністрації Надія Девіцька,  голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, секретар Перечинської міської ради Олеся Вовканич-Белеканич, члени районного об’єднання «Просвіта», працівники культури, вчителі та учні шкіл району. Голова райоб’єднання «Просвіта» Іван Козак розповів про історію Карпатської України та літераторка Ганна Мегела виступила з доповіддю про творчість Тараса Шевченка. Під час святкового заходу активістам просвітницької роботи були вручені Почесні Грамоти Перечинської районної державної  адміністрації, Перечинської районної ради та Перечинської міської ради.  

Музичні вітання звучали від учнів Перечинської гімназії, дитячої музичної школи. Працівники районного будинку культури разом з бібліотекарями та учнями гімназії підготували інсценівку «Жінки у житті Тараса Шевченка». Було проведено конкурс шкільних стінгазет, присвячених дню народженню Т. Г. Шевченка та річниці Карпатської України і визначено переможців.

________________________________________________________________________________ 

Паспорт

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(школа естетичного виховання дітей)

 

Паспорт

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(бібліотеки)

 

Паспорт
бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(інші культурно-освітні заклади та заходи)

 

Паспорт
бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу)

_______________________________________________________________________________________

Шевченкове слово живе!

       9 березня в бібліотеці-філії с. Зарічево до 203-ї річниці народження Т. Г. Шевченка проведено літературний круїз «До висоти Шевченківського слова», під час якого учні школи читали поезію Кобзаря, славного сина українського народу. Його слово і сьогодні живе між нами.

 

________________________________________________________________________

Нарада щодо підсумків роботи відділу культури райдержадміністрації

У п’ятницю 3 березня 2017 року в Перечинському будинку культури відбулася нарада з працівниками галузі району «Підсумки роботи відділу культури райдержадміністрації за 2016 рік та приорітетні напрямки роботи галузі у 2017 році», на яку були запрошені начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Василівна Фролова, заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Іванівна Чомоляк.

            Присутні заслухали доповідь начальника відділу культури Перечинської РДА Марії Іванівни Пекар, яка детально зупинилась на здобутках і проблемах кожної окремої  підвідомчої  установи, доповіла  про  роботу  відділу  культури  за  звітний  рік  та  акцентувала  увагу  на  основних  завданнях  галузі  у  2017  році. Керівники  підвідомчих  установ  піднімали  також  і  проблемні питання галузі. 

   Приємною подією  було  нагородження переможців у щорічному Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року 2016». Переможцями у двох номінаціях стали: бібліотека-філія с. Новоселиця (Марія Рейпаші) та бібліотека-філія с. Тур’я-Поляна (Тетяна Бамбушкар). За підсумками 2016 року за кращу клубну установу області переможцем став клуб с. Дубриничі (Лариса  Магада).  Нагороди вручила начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Василівна Фролова.       

            Очільниця галузі  культури – В.Фролова торкнулася низки актуальних питань, що хвилюють колектив працівників культури, зокрема, акцентувала увагу щодо децентралізації  влади та об’єднання громад і вплив цих процесів на роботу галузі, про інші законодавчі нововведення. Відрадно  те, що  В. Фролова запевнила  про  сприяння  щодо  придбання  сценічних  костюмів, музичних  інструментів  для  аматорів  Перечинського  району.

         Підсумки наради підвела заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Іванівна Чомоляк. Проаналізувавши роботу закладів культури і мистецтва району відзначила, що в районі проводиться відповідна робота з реалізації державної політики в галузі культури і мистецтва, виконання  завдань передбачених Програмами розвитку галузі.  Головна увага приділялась і  надалі  приділятиметься  збереженню та забезпеченню повноцінного функціонування мережі установ культури, розвитку  аматорської  художньої  творчості, ужиткового  мистецтва, гастрольної  діяльності  колективів  художньої  самодіяльності  Перечинщини  та висловила подяку працівникам галузі культури за належну роботу  в  2016 році.

_______________________________________________________________________________ 

Сучасна бібліотека: формула успіху

         Такою була тема семінару бібліотечних працівників району, який проведено 1 березня на базі центральної районної бібліотеки. З інформацією про те, як бачить майбутнє публічних бібліотек і їх роль в інформаційному суспільстві, виступила директор ЦБС Марія Іванівна Кость. З консультаціями та повідомленнями виступили фахівці центральної районної бібліотеки: «Суспільна значущість бібліотеки, її імідж серед користувачів» (В. Стегура, методист ЦБС), «Місце центральної бібліотеки в житті громади» (М. Коростельова, завідувач відділом обслуговування), «Виховання інформаційної культури дітей та юнацтва в сучасній бібліотеці» (Л. Мельник, заступник директора по роботі з дітьми та Н. Луцук, провідний бібліотекарЦРБ). Цікаву віртуальну екскурсію здійснили учасники семінару по найвидатніших і найкрасивіших бібліотеках світу, яку провела завідувач інтернет-центром ЦРБ В. Магада.

           На кінець семінару відбувсябібліовернісаж на тему «Є ідея…», під час якого бібліотекарі ділилися власним баченням розвитку сучасних бібліотек, ідеями, мріями та побажаннями.

___________________________________________________________________________

Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова!

         
          Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. Для кожного народу його мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Свято відзначається за ініціативи ЮНЕСКО з 2000 року. Мета свята – привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО трактує поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності. Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО.

Працівники Перечинської центральної районної бібліотеки долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови разом з учнями та вчителями Перечинської гімназії. Бібліотекарі підготували тематичну книжкову виставку «Мова – душа народу» і провели огляд літератури. Огляд для учнів гімназії провела студентка Ужгородського коледжу культури та мистецтв Ксенія Деревянко.

 

_____________________________________________________________________________________

 

Семінар бібліотечних працівників району

     30 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулась нарада бібліотечних працівників району. Перед бібліотекарями виступили Андрій Вишняк, депутат обласної ради та Тетяна Кость, заступник начальника відділу «Перечинське бюро правової допомоги». Андрій Миколайович проінформував працівників бібліотек про свою депутатську діяльність, розповів про децентралізацію, реформи, про право на допомогу постраждалим від торгівлі людьми.

Тетяна Кость розповіла про роботу та послуги Перечинського бюро правової допомоги. З консультаціями виступили фахівці центральної районної бібліотеки Стегура В., Константинова Т., Лалакулич У., заступник директора по роботі з дітьми Мельник Л. Презентацію Пункту європейської інформації, який відкрито у центральній районній бібліотеці в рамках проекту Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +», провела координатор пункту В. Магада.

_________________________________________________________________________________

Всеукраїнський тиждень права

   З 5 по 11 грудня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня 5 грудня у читальній залі центральної районної бібліотеки проведено правові уроки «Знай свої права» з учнями 7, 8, 9 класів Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Уроки проводив вчитель гімназії Андрій Миколайович Вишняк.

 

Учні ознайомились із статтями Конвенції про права дитини, Конституції України, книжковою виставкою «Україна в правовому просторі», переглянули відеофільми. 

Відбулася презентація книги Василя Мулеси «Листова повінь»

    У середу, 30 листопада, у малому залі районного будинку культури відбулась презентація нової книги письменника Василя Мулеси «Листова повінь». Для автора нової книги свято виявилось подвійне – у жовтні поточного року Василь Мулеса став членом Національної спілки письменників України.

Завітали на свято презентованої книги керівник апарату Перечинської РДА Надія Девіцька, директор централізованої бібліотечної системи Марія Кость, завідуючий відділом міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої роботи та народної творчості обласного організаційно-методичного центру культури Віталій Рац, гості із Словакії, друзі по перу, письменники Юрій Мегела, Юрій Шип, Йосип Ганич, вчителька-пенсіонерка Ганна Мегела, учні та вчителі Зарічівської ЗОШ І-ІІ ст., які підготували мультимедійну презентацію про творчість Василя Мулеси і музичне привітання.

Всі присутні бажали автору здоровя, натхнення, нових творчих здобутків і ще багато нових книг. 

_______________________________________________________________________________

 

Толерантність врятує світ

          Щороку 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Його мета полягає в тому, щоб зменшити по всій планеті випадки прояву насильства та екстремізму. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Вчитися жити разом, приймаючи один одного такими, які ми є, вчитися розуміти один одного – цьому був присвячений захід у центральній районній бібліотеці у цей день з учнями 10 класу Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Учні дізналися про поняття «толерантність», про символіку Дня, які особливі якості повинна мати толерантна людина. Виконуючи ігрову вправу «Загальний ритм», на практиці продемонстрували, як працює механізм толерантності. І ще переглянули відео «Толерантність як основа сучасного світу» та «Уяви собі толерантність».

   Підсумком проведення заходу було складання учнями «Колективного контракту толерантності», який зачитала староста класу Наталія Ковш, і всі дійшли висновку, що кожен може спробувати зробити світ навколо себе більш толерантним.

_________________________________________________________________________

День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови бібліотекою-філією села Полянська Гута проведено літературну годину «З рідним словом міцніє держава». Під час заходу присутні ознайомились зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Бібліотекар ознайомила учасників заходу з майстрами пера Перечинщини, людьми, які плекають та збагачують нашу мову. Діти переглянули виставку літератури, читали вірші, згадували прислів’я та приказки про мову. Не обійшлось й без мовознавчої гри «Із бабусиної скриньки»,яку провела завідуюча сільським клубом Гажак Галина.  У бібліотеці линув сміх та мелодія української пісні «Я маленька українка», яку виконали юні учасники  Юлія Штефаняк, Вікторія Кучерява та Єлізавета Пулей.

______________________________________________________________________________________ 

Тиждень правових знань у бібліотеці

       Кожен із нас – і дорослий, і малий – є повноправним членом суспільства, його невід’ємною частиною, вільним і рівним у своїй гідності та правах. Першим кроком для повної реалізації себе як повноцінного громадянина є ознайомлення з основними правами та обов’язками. З 10 по 16 жовтня  2016 року  в Перечинській центральній районній бібліотеці триває Тиждень правових знань.

В рамках Тижня 10 жовтня у читальній залі районної бібліотеки проведено зустріч з правознавцями на тему «Підліток і закон». На зустріч з  учнями 10-го класу Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку завітали ТетянаКость, заступник начальника Перечинського бюро правової допомоги; НеляГуранич, провідний юрист-консульт Перечинського районного центру зайнятості; Олеся Моняк, завідувач юридичного сектору та Оксана Стегура, завідувач сектору обслуговування громадян Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.Метою заходу було – поглиблення знань учнів про їх обов’язки та права, що регламентуються головним документом – Конституцією України.

Усі бажаючі мали можливість познайомитися з тематичною виставкою літератури «Мої права – моє життя», яку підготували працівники бібліотеки та переглянути відеопрезентацію  «Що ми знаємо про права людини?».

Проведена зустріч сприятиме попередженню правопорушень серед підлітків, а, можливо, слугуватиме  вибору майбутньої професії.

 

 

_________________________________________________________________________________

    Проведення групи взаємопідтримки

 08.09.2016 року в приміщені  Перечинської  районної бібліотеки  для дітей було проведено групу взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів. Метою проведення груп взаємопідтримки є допомога кожного учасника групи самому собі, перебуваючи в колі людей з аналогічними проблемами та обставинами життя, завдяки обміну думками чи новою корисною інформацією, емоційній взаємопідтримці, формуванню й аналізу нових поведінкових навичок і вмінь тощо.

 Присутніх було проінформовано про надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій та зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю.

Тематика проведення заходу підбиралися з урахуванням індивідуальних інтересів присутніх, спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво, а найголовніше – результативно. Учасники отримали вичерпні відповіді на поставленні питання.

Ми дуже вдячні тим людям, які беруть дітей з дитячих будинків, зігрівши їх своєю любовю. Вони беруть на себе відповідальність за життя цих дітей та створюють відповідні умови для повноцінного виховання та розвитку дітей.

Хочеться, щоб всі діти жили в любові, радості та достатку. Щоб всі люди памятали, що діти – це наше майбутнє. І як ми будемо відноситись до дітей, то таким воно і буде.

Директор Перечинського РЦСССДМ                                                   Т. Країло

 

 

_______________________________________________________________________________

     24 серпня в залі Перечинського РБК пройшло нагородження  медалями та орденами перечинців, які в силу своїх можливостей сприяли розбудові вільної України за 25 років її незалежності.
        Керівники міста і району нагороджували і дякували жителям
Перечина , які вносили свій вклад в економічний,   культурний , освітній розвиток країни та міста, в їх розбудову і збагачення. Серед нагород були такі, як : "Медаль 25 років Незалежності" , серед  нагороджених, була  колишній директор Перечинської ДМШ Тетяна Керецман; "За оборону рідної держави" , які отримували учасники АТО; медаль "За заслуги перед містом" - серед нагороджених - керівник КСТ "Вероніка" Юрій Пйоса , викладач фортеп`яно, концертмейстер Перечинської ДМШ, керівник вокального ансамблю "Bellcanto" Мирослава Микович, колишній директор Перечинського РБК Євген Судаков  , викладач духових інструментів Перечинської ДМШ Олександр Скворцов;  орден "За розбудову України",  серед нагороджених - директор Перечинської РБК , солістка Тетяна Кречко та співак міста Перечин Вілен Арустамов.

    У вітальній концертній програмі виступили: Академічний камерний хор "Кантус", керівник Еміл Сокач, народний оркестр народних інструментів викладачів Перечинської ДМШ, кер. Олена Короленко, вокальний ансамбль "Bell canto", кер. Мирослава Микович, солісти: Микола Годований, Тетяна Кречко, Вілен Арустамов. 

   

_________________________________________________________________________

 Закарпатську ОДА прикрасили "лемківські пастелі"

 

«Лемківські пастелі. Чотири пори року» - виставку картин під такою назвою відкрили сьогодні у фойє Закарпатської ОДА. В експозиції представлено  півсотні робіт художників із Закарпаття та Львівщини. Серед них, зокрема, Людмила Боршош-Літун, Сергій Завадяк, Світлана Кирлик, Олена Кондратюк, Аттіла Коприва, Емма Левадська, Тетяна Сопільняк, Олександр Шандор, Юрій Шелевицький, Андрій Шумський. Більшість творів митців - результат трьох пленерів, які відбулися восени, навесні і влітку на «лемківській» Великоберезнянщині.

Як зазначив під час урочистого відкриття виставки голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, дата відкриття експозиції цих картин не випадкова, адже відбувається напередодні свята лемків – обласного фестивалю етнічного мистецтва «Лемківська ватра», що цьогоріч відбудеться у Перечині. «Виставка присвячена всім лемкам, які люблять свою культуру та бережуть традиції», - зазначив він.

Експозиція «Лемківські пастелі. Чотири пори року» триватиме в Закарпатській ОДА до кінця наступного тижня. 

Нагадаємо, всіх, хто цікавиться етнічним і культурним різноманіттям Закарпаття та полюбляє колоритні фестивалі, чекають у суботу, 13 серпня, в місті Перечин. Цього дня на місцевому стадіоні відбудеться VI-ий фестиваль етнічного мистецтва «Лемківська ватра». На святі очікують багатьох представників лемківських осередків не лише Закарпаття, а й інших регіонів і країн, де компактно проживають представники цієї етнографічної групи. Тут охочі зможуть долучитися до традиційних ігор, забав, конкурсів та познайомитись зі звичаями й обрядами, побутом та кулінарією лемків.

 

 

 _________________________________________________________________________________________

 

Друге засідання комісій по конкурсному добору на посаду директора

Перечинської РБК : https ://www.youtube.com/watch?v= iFnpHk6lf1U

  Друге засідання комісій по конкурсному добору на посаду директора

Перечинської ЦБС: https://www.youtube.com/watch?v=lNI_PrRdT88

 

 Перше засідання конкурсної комісії:  

1) Розгляд документів кандидатів на посаду директора  Перечинського  районного  будинку  культури (Запис 1)

2) Розгляд документів кандидатів на посаду директора  Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи (Запис 2)

      Відповідно до Законів України  “Про культуру” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури

- для  проведення  конкурсного  добору  кандидатів  на  зайняття  посади  директора  Перечинського  районного  будинку  культури  затверджено  склад  конкурсної  комісії:

Пекар  М.І.- начальник  відділу  культури;

Худецька М.Ф. – головний  спеціаліст – секретар  конкурсної  комісії;

Мулеса Н.В.- головний  спеціаліст;                       

Долинич О.А.- провідний  економіст;

Магада В.О. – зав. інтернет – центром ЦБС;

Пиган Н.Й. – завідувачка  бібліотекою – філією с. Зарічево;

Вишняк А.М. – голова  правління  БФ «Центр громадських  ініціатив»;

Кидора О.В. – виконавчий  директор БФ «Центр громадських  ініціатив».

- для  проведення  конкурсного  добору  кандидатів  на  зайняття  посади  директора  Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи  затверджено  склад  конкурсної  комісії:

Пекар  М.І.- начальник  відділу  культури;

Худецька М.Ф. – головний  спеціаліст – секретар  конкурсної  комісії;

Мулеса Н.В.- головний  спеціаліст;                       

Зайдел О.В.- в. о. головний  бухгалтер;

Кречко Т.Б. – т.в.о. директора  районного  будинку  культури;

Станко І.В. – методист  районного  будинку  культури;

Вишняк А.М. – голова  правління  БФ «Центр громадських  ініціатив»;

Кидора О.В. – виконавчий  директор БФ «Центр громадських  ініціатив».

Що ж до претендентів на керівні посади в районний  будинок  культури  та  централізовану  бібліотечну  систему, то їх по завершенню прийому документів, є всього двоє. А саме: 
- на посаду директора 
районного  будинку  культури  претендує  Кречко  Тетяна  Богданівна(автобіографія,рекомендаційні листи);

- на посаду директора Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи – Кость  Марія  Іванівна.(автобіографія,рекомендаційний лист 1,рекомендаційний лист 2,рекомендаційний лист 3)

Копії особових документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", а також авторські проекти програм розвитку закладів культури (з поваги до інтелектуальної власності претендентів) – на сайті не публікуватимуться, однак усі охочі зможуть особисто пересвідчитись у наявності цих документів  у  відділі культури  райдержадміністрації.

Зауваження та пропозиції щодо кандидатур на керівні посади в районні  заклади  культури – як від фахівців галузі, так і від представників громадськості – приймаються до 10 серпня на поштову (89200, м.Перечинвул. Ужгородська20відділ  культури  Перечинської  РДА) або електронну адресу (culturaperechin@i.ua ).

І вже 10 серпня  2016  року  о 10.00 год.  у приміщенні  районного  будинку  культури відбудеться перше засідання, на якому конкурсна комісія розглядатиме документи конкурсантів на відповідність кваліфікаційним вимогам. А 12 серпня  цього  року  з 10.00 год. (місце проведення: районний  будинок  культури) розпочнуться презентації проектів програм розвитку закладів культури та співбесіди з кандидатами. В підсумку другого (завершального) засідання, конкурсна комісія прийме рішення, що буде оприлюднене (зокрема, у форматі відеозапису) та в інших ЗМІ району

За умови обрання більшістю від затвердженого складу конкурсної комісії, переможців призначать керівниками закладів не пізніше, ніж за два місяці з дня оголошення конкурсу.

Умови праці керівників закладів культури

За виконання обов`язків Керівникові встановлюється посадовий оклад у розмірі, передбаченому нормативно-правовими актами з оплати праці.

Керівникові додатково можуть встановлюватися у межах наявних коштів на оплату праці:

надбавка за високі досягнення у праці, надбавка за виконання особливо важливої роботи, надбавка за складність і напруженість у роботі. Граничний розмір зазначених надбавок для Керівника встановлюється відповідно до законодавства.

-надбавка за почесне звання відповідно до законодавства;

-доплата за вчене звання відповідно до законодавства

-доплата за науковий ступінь відповідно до законодавства.

У разі недотримання (невиконання) обов’язків Керівником, зазначені надбавки зменшуються або

скасовуються;

Керівникові виплачується:

-грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов’язків відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання, відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога на оздоровлення відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу при наданні щорічної  відпустки;

- премія за належне виконання обов’язків, передбачених  контрактом,

у  розмірі, що не перевищує посадового окладу. Преміювання Керівника здійснюється за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах  фонду оплати праці.

     У разі невиконання (неналежного виконання) Керівником обов’язків, передбачених цим контрактом, порушення трудової (виконавської) дисципліни, допущення в закладі культури нещасного випадку із

смертельним наслідком з вини закладу культури премія зменшується або не нараховується в тому звітному періоді, коли було виявлено порушення.

Для Керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки преміювання здійснюється відповідно до показників діяльності підприємства, умов та розмірів преміювання, затверджених органом управління майном.

     Керівникові надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів та 7 днів додаткової відпустки за ненормований робочий день відповідно до законодавства. Керівник визначає час і порядок використання своєї відпустки за погодженням із органом управління закладу культури або уповноваженим ним органом.

Фінансова звітність Перечинського районного будинку культури та Перечинської централізованої системи   

Перечинський районний будинок культури являється спеціально збудованою спорудою, яка збудована в 1988 р. і наразі розміщує три структурні одиниці: районний будинок культури , централізовану бібліотеку та гімназію І-ІІ ступенів.

Загальна площа – 230,2 м 2

Глядацька зала розрахована на 650 посадкових місць.

Адреса : Закарпатська область ,

            м. Перечин, вул Ужгородська , 20 

            тел. 2-18-61 e-mail: perechinrbk@ukr.net.

            Перечинський РБК здійснює культурно-дозвіллэву діяльність на території Перечинського району та міста , і забезпечує розвиток аматорської художньої творчості для їх  мешканців.

За штатним розписом  в РБК працює:

-       директор (1 одиниця);

-       заступник директора по культ-масовій роботі (1 одиниця);

-       методист 1 категорії (1 одиниця);

-       методист 2 категорії 1 одиниця);

-       провідний методист (2 одиниці);

-       художник оформлювач (0,5 одиниці)

-       художній керівник (0,5 одиниці)

-       завгосп (1 одиниця);

-       технік 1 категорії (1 одиниця);

-       електромонтер (1 одиниця);

-       машиніст сцени (0,5 одиниці)

-       слюсар – сантехнік (0,5 одиниці)

-       вахтер-сторож (4 одиниці)

-       прибиральниці (1, 75 одиниці)

Заклад забезпечений шафами, письмовими столами, стільцями.  В наявності є два піаніно «Petroff» та «Zimerman».

За останні роки матеріально - технічна база Перечинського РБК рідко поповнювалась новим технічним обладнанням.

             Комп’ютерна техніка  для роботи методичного кабінету є , але в недостатній кількості.  В наявності є: ком’ютери – 1шт., принтери 1 шт;  фотоапарат – 1 шт., застарілі звукопосилююча та звуковідтворююча системи, які потребують заміни. Також оновлення потребує освітлювальна система та одяг сцени.

       Забезпечення сценічними костюмами та взуттям теж потребує матеріальної підтримки для постійного оновлення.           

В 2015 році закінчено капітальний ремонт даху, закуплено 2 мікрофони широкого поля.

            В 2016 році  станом на серпень частково замінено вікна правого крила споруди.

Матеріально  –  технічна  база

Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи

Загальна площа всіх бібліотек  складає 1833,0 м.2 , в тому числі для зберігання фондів – 30м2, для обслуговування користувачів – 1803,0м2.

Читальні зали мають лише центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей на 42 місця.

Основна частина бібліотек-філій знаходиться в клубних установах, бібліотека філія с.Дубриничі-Берег розташована в приміщенні школи. Бібліотеки-філії сіл: Новоселиця, Т.Пасіка, Турички, Т.Бистра знаходяться у приміщеннях сільських рад.

Потребують капітального ремонту бібліотеки-філії сіл: Мокра, Туриця, Ворочово та районна бібліотека для дітей.

В 2016 році проведено поточний ремонт в бібліотеці-філії села Туриця та  центральній районній бібліотеці (замінено вікна на пластикові, робиться побілка та буде замінено підлогу).                

Для бібліотек-філій в  2016 році буде завезено дрова паливні 32 м3    та відшкодовано  45 м3  в сумі  48 тис. грн. на опалювальний період 2016-2017 роки. Залишок дров паливних - 14,41 м3.

Газом опалюється 1 бібліотека-філія с. Сімер . В 12 бібліотеках пічне опалення; у селах Т. Поляна, Т.Пасіка, Порошково, Новоселиця, Раково водяне опалення, у селах  Зарічово, Турички обігріваються  електричними батареями.

В ЦБС комп’ютеризовано 11 бібліотек: ЦРБ (9 комп’ютерів), РДБ (2 комп’ютери) і 6 бібліотек-філій сіл: Сімер(2), Т.Ремета(4), Т,Пасіка(3), Раково(1), Порошково(3) Т.Поляна. Всі 24 комп’ютери підключено до мережі інтернет. По 1 комп’ютеру мають  філії  сс. П.Гута, Сімерки   -  не підключені до мережі інтернет  із-за відсутності провайдера; в  бібліотеці-філії  с. Зарічево  – ноутбук.

Копіювально-розмножувальна техніка:

                   ЦРБ – 1ксерокс,1 сканер, 5 принтерів;

                   РДБ – 1 принтер -сканер;

Філії – с.   Дубриничі    - 1ксерокс-принтер;

            с.   Т.Ремета       -1 принтер, 1 ксерокс-принтер; 1 сканер

            с.   Сімер            - 1сканер.

            с.   Т. Пасіка      - 1ксерокс,1принтер;

            с.   Порошково   -1сканер-1принтер,

            с.   Раково           -1принтер,

            с.  Поляна           -1 принтер

Всього: 19 шт.

Мультимедійне обладнання:

                 ЦРБ – 1 діапроектор, 1цифровий фотоапарат.

                Філія с. П.Гута –1 портативний плеєр.

                               с. Раково - відеокамера .

Наявність в бібліотеках засобів зв’язку:

                ЦРБ   – 1 факс,2 телефонні номери,1 електронна адреса та скайп;

                РДБ   – 1 телефон, 1електронна адреса;

                Філії  – телефони: Раково, Порошков,Т. Ремета.

Електронна пошта і скайп зв`язок: ЦРБ, РДБ, Сімер, Т.Ремета,Т.Пасіка, Порошково, Раково, Поляна.

 

Відділ  культури Перечинської  районної  державної адміністрації оголошує конкурс на посади:

директора Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи;

директора Перечинського  районного  будинку  культури.

     Для участі в конкурсі необхідно:

- подати заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";

- автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу, контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми.

Зазначені документи надсилаються на поштову адресу  відділу  культури  Перечинської  РДА: вул. Ужгородська (Жовтнева), 20, м. Перечин, 89200,  та  на  електронну адресу: culturaperechin@i.ua. контактний телефон:  (0145) 21205(0145) 23155

Прийом документів для участі в конкурсі та формування конкурсної комісії здійснюються протягом 30 днів з дня оголошення конкурсу.

Додатково просимо подати копії документів про трудову діяльність та проекти програм розвитку відповідного закладу культури на один і п’ять років.

Відповідно до вимог  статті 21 Закону України "Про культуру" відділ  культури  Перечинської  РДА  приймає пропозиції від громадських організацій у сфері культури  відповідного функціонального спрямування щодо кандидатів до складу конкурсної комісії.

 

З В І Т

                              про  роботу відділу  культури  Перечинської  райдержадміністрації                                                   за   І  півріччя  2016 року

__________________________________________________________________

Правосвідомість і правова культура населення

      29 липня на базі центральної районної бібліотеки проведено семінар бібліотечних працівників району на тему «Роль бібліотеки в задоволенні потреб громадян знаннями про право».В сучасних умовах розбудови правової системи України, що базується на зміцненні прав людини і громадянина, важливим є піднесення на належний рівень правосвідомості і правової культури населення. Адже дуже часто життя показує, що громада добре знає свої обов’язки, але погано орієнтується в своїх правах. Тому дуже часто люди потрапляють у непередбачені ситуації. І мета бібліотек, як, можливо, єдиних осередків правової освіти населення – ознайомити, навчити громадян орієнтуватися в безлічі законів та правовому середовищі нашої країни.

З інформацією «Робота бібліотек по правовій освіті та забезпечення юридичною літературою» виступила провідний методист ЦБС Марія Кость. Консультації надали провідний бібліотекар районної бібліотеки для дітей Наталія Іванчо, бібліотекар Наталія Луцук, бібліограф ЦБС Тамара Константинова та зав. Інтернет-центром ЦРБ Власта Магада.

Під час семінару була проведена скайп-зустріч з Ужгородським місцевим центром з надання безоплатноївторинноїправової допомоги населенню. Спеціаліст Ужгородського МЦ БВПДЕріка ПетрівнаКинєврозповіла про роботу центру, про його послугиі відповіла на запитання учасників семінару.

         У центральній районній бібліотеці щоп’ятниці користувачі бібліотеки мають змогу отримати онлайн-консультацію по правових питаннях від фахівців центру. 

 

____________________________________________________________________

День Хрещення Київської Русі

         28 липня відзначається День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича. Він був внуком святої княгині Ольги. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні державне свято – День Хрещення Київської Русі.

   Відзначаючи державне свято працівники центральної районної бібліотеки підготували книжково-ілюстраційну виставку «Хрещення Київської Русі – початок духовного шляху українського народу», на якій можна ознайомитись з  історичними подіями періоду Київської Русі. До уваги користувачів бібліотеки пропонується мультимедійна презентація про Володимира Великого та відео перегляд «Володимир Великий. Хрещення Русі».

 

 

 

__________________________________________________________________ 

Відкрий Європу для себе!

 Літо – пора відпусток та канікул, а значить – відпочинку. Останнім часом бібліотека стала місцем, де можна цікаво, корисно, а головне  – весело провести свій літній відпочинок, просто завітавши з друзями до бібліотеки. А разом з цим дізнатися багато цікавої та корисної інформації. Книгоподорож європейськими країнами  «Відкрий Європу для себе!» проведено у центральній районній бібліотеці в рамках літньої програми «Євроманія». Діти знайомились з країнами та містами Європи, відгадували питання вікторини, весело та цікаво проводили час у бібліотеці.

____________________________________________________________________ 

                   Шановні жителі Перечина та району!

         Нагадуємо Вам про те, що кожну п`ятницю спеціалісти Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги по скайп-зв`язку надають онлайн-консультації у Перечинській центральній районній бібліотеці. Скористатися послугою Ви можете з 14.40 до 15.10 год.Консультації надаються по земельних, житлових, сімейних, соціальних, договірних, трудових питаннях, а також по питаннях оформлення спадщини.

         Запрошуємо Вас до бібліотеки скористатися такою можливістю!

_________________________________________________________________________ 

Край землі.Зона АТО.

           17 липня у бібліотеці-філії с.Туря-Ремета  проведено патріотичну годину "Край землі. Зона АТО." Події,  які відбуваються на сході України, не можуть залишити нікого байдужим, адже у самому "пеклі "несуть важку службу і наші односельці. Ще зовсім  недавно були нашими  користувачами: Терпак Олександр, Ман Олександр, Маращук Олександр, а сьогодні вони  боронять рідну  землю  від  ворога.  Присутні подивилися документальний фільм "Неоголошена  війна. Щоденник пам`яті". 

   _______________________________________________________________________________________        

«Бісеринка» збирає друзів!

 

 У бібліотеці-філії с. Сімерки створений і активно працює клуб за інтересами під назвою «Бісеринка». Завідуюча бібліотекою Маряна Белеканич разом з учасниками клубу проводить цікаві заняття по виготовленню різних виробів з бісеру. На останньому занятті клубу проведено майстер-клас по виготовленню брелочків з бісеру «Долька апельсина». Брелки – маленькі, але такі необхідні речі. Вони допоможуть не втратити ключі, прикрасять мобільний телефон. Такий милий яскравий аксесуар буде завжди піднімати настрій, нагадуючи про літо. Такі цікаві заходи дуже подобаються користувачам бібліотеки, учасникам клубу за інтересами, і вони із задоволенням відвідують бібліотеку.

_______________________________________________________________________________

Бібліотеки в інформаційному просторі

14 липня на базі бібліотеки-філії с. Порошково проведено тренінг-клас для бібліотечних працівників Перечинського району на тему «Використання соціальних мереж та веб-сайту для реклами послуг бібліотеки». Користувачі бібліотеки-філії с. Порошково привітали учасників заходу цікавою літературно-музичною композицією, яку з ними підготували працівники бібліотеки. З презентацією про бібліотеку виступила завідуюча бібліотеки-філії с. Порошково Діана Борисівна Мороляк. Про соціальні мережі як засіб реклами бібліотечної діяльності розповіла провідний методист ЦБС Марія Кость. Консультацію «Сучасні інструменти бібліотечної реклами і маркетингу»  для працівників провела завідувачка інтернет-центром ЦРБ Власта Магада. Присутні переглянули також відео про бібліотеки майбутнього.

 

          На зустріч з бібліотечними працівниками прийшов журналіст, письменник Олександр Гаврош, який презентував свою нову книгу «Таємниця Ерделі». Це третя книга в його авторській серії “Post scriptum” (після подібних видань про О.Духновича і І. Фірцака), вона містить п’ять авторських матеріалів, ряд текстів самого художника, статтю мистецтвознавця Г.Островського. Письменник подарував свою книгу сільській бібліотеці. Олександр Гаврош вважає себе наполовину корінним жителем села Порошково, адже його коріння походить з цього села. І в бібліотеці він уже постійний користувач. 

________________________________________________________________________________

 День Конституції України

 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в Україні, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Про історію створення конституції, історичні події тих часів користувачі можуть ознайомитись на книжковій виставці «Конституція – основний закон держави», яку підготували працівники Перечинської центральної районної бібліотеки, і яка розміщена в читальній залі бібліотеки.

_______________________________________________________________________________

Творча лабораторія «Бібліотека – центр спілкування та

розвитку творчих нахилів дітей та юнацтва»

       На базі бібліотеки-філії с. Вільшинки 16 червня проведено творчу лабораторію бібліотечних працівників Перечинської централізованої бібліотечної системи. Бібліотекарів району радо зустріли голова Вільшинківської сільської ради Іван Іванович Цубина, культосвітні працівники села Тетяна Мовнар, Ірина Ходанич, директор місцевої школи Любов Василівна Кривка. Для гостей голова сільської ради провів цікаву екскурсію селом, розповів про історію села. Учасники художньої самодіяльності привітали присутніх гарною концертною програмою.

У програмі творчої лабораторії були виступи директора Перечинської ЦБС Любов Герцег, консультації та повідомлення працівників центральної районної бібліотеки, проведено майстер-класи по орігамі та виготовленню виробів з газетних трубочок та бісеру. Завершився захід професійним спілкуванням працівників.

_______________________________________________________________________________

      8 червня у сільській бібліотеці с.Зарічево разом працівниками СБК проведено виховну годину "Євген Коновалець-борець за незалежність, справжній патріот України". 14 червня відзначається 125 річниця від дня народження.

_______________________________________________________________________________

 

    1 червня до дня Захисту дітей в с.Зарічево  працівники клубу та бібліотеки провели конкурс на кращий малюнок.

«СВЯТО ДИТЯЧИХ МРІЙ»

            У перший день літа до всіх дітей на нашій планеті приходить свято – Міжнародний день захисту дітей. І кожна дитина, безумовно , потребує не тільки нашої любові , але і захисту від життєвих незгод,  поваги своїх, хоч маленьких, але таких важливих прав!  

            Саме до цього закликали нас діти району, які побували на «Святі дитячих мрій», що розпочалося о 13.00 в Районній бібліотеці для дітей, а продовжилось о 14.00 в Перечинському районному будинку культури.

Окрасою початку святкування стали музичні твори у виконанні Оркестру духових інструментів Перечинської ДМШ, кер. В. Вакар. Потім , разом із клоуном Бімом , який смішив і розважав малих глядачів конкурсами та іграми, до дітей, на майданчик районної бібліотеки,  завітали  казкові герої  - Мавка, Маша, Лунтик та Міла , а також Котигорошко. Вони допомагали Біму  в конкурсах і розвагах, а потім радо провели діток в РБК невеликою ходою, яка зацікавила перехожих і переїжджих, та супроводжувалась сигналами машин і підбадьорливими вигуками. В руках у дітей були: різнокольорові кульки, як символ легкості дитинства; сонечко з яскравими промінцями, що символізує радість дитинства, а також гасло : «Поважате , цінуйте, любіть і бережіть своїх дітей» - як головний лейтмотив свята.

Продовження програми стало для дітей  з м. Перечин, та сіл Сімер, Зарічево, Дубриничі, Порошково не тільки святом дитячих мрій, а і справжнім святом дитячих талантів. Адже в концертній програмі , що тривала майже дві години діти побачили багато яскравих виступів своїх однолітків, друзів та однокласників.
            У програмі взяли участь такі колективи і солісти як: КСТ «Вероніка», кер. Ю. Пйоса  та КСТ «Полонес», кер. Т. Чіліпка, учасники художньої самодіяльності Будинку дитячої та юнацької творчості, унісон скрипалів Перечинської ДМШ, кер. Ярміла Плакош , фольклорні колективи клубу с. Дубриничі, кер. Л. Магада та Перечинської ДМШ, кер. О. Мохналь,  танцювальний колектив Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку, кер. А. Вишняк, солісти: Перечинського РБК -  Крістіна Матьовка ; клубу с. Сімер – Валерія Галас та Вікторія Чума; клубу с.  Дубриничі – Вікторія Кость;  Перечинсьої ЗОШ І –ІІІ ст. -  Антоніна Беца; клубу с. Зарічево – Ангеліна  Хінальська.

            Ми вдячні всім вам, наші маленькі артисти-аматори за участь у святі , яке завдяки вам пройшло на одному легкому і цікавому диханні. Вдячні творчій групі Перечинського РБК, що виконували ролі казкових героїв , до складу якої входять постійні учасники концертних програм та свят, а саме: Сергій Риган, Лариса Магада, Катерина Крижановська, Анастасія Голод, Ангеліна Хінальська, Крістіна Матьовка, Анастасія Манзулич. І вдячні вам, дорогі наші маленькі глядачі, за те що залишаєтесь  разом з нами , даєте нам привід вдосконалюватись, вчитись, шукати нові форми для задоволення ваших культурних потреб  та проявляти себе в улюбленій справі.

            Памятайте: нам завжди приємно працювати для вас! Дякуємо за увагу і запрошуємо вас завжди!

            А всіх діток нашого району ми ще раз вітаємо з Міжнародним днем захисту дітей, бажаємо щасливого , радісного  і неповторного дитинства!

 

Так хочеться вам показати , діти ,                  Щоб мріяти ніколи не боялись,

Чарівний світ у крапельці роси,                      Надіятись на краще і рости!

І ваше ніжне серденько відкрити,                    Щоб сміх і щебет ваші розливались!

Для радості , любові і краси!                         Всім вам радіти зичим і цвісти!

      

                       Методист I категорії

Перечинського районного будинку

культури Тетяна Кречко

_________________________________________________________________________________

 

 

Правове виховання неповнолітніх

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Тому в цій справі особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті. Криміногенна ситуація, яка склалася в Україні, переросла в найбільш небезпечне соціальне лихо. Тому особливою сьогодні є проблема впливу на учнів з різними відхиленнями в моральному розвитку. У роботі з такими підлітками дуже важливим є особистісно орієнтований підхід.

У рамках співпраці центральної районної бібліотеки з Перечинським районним відділом кримінально-виконавчої інспекції, а саме відділом Державної Пенітенціарної служби України в Закарпатській області 24 травня на базі бібліотеки проведено захід правового виховання, спрямований на профілактику правопорушень серед неповнолітніх та з метою попередження вчинення дітьми повторних злочинів та рецидиву. Захід було проведено з п’ятьма підлітками, які проживають у селах нашого району і стоять на обліку у відділі. Провів захід начальник Перечинського РВ КВІ ВДПтС України в Закарпатській області підполковник Муругов В. О. та представники відділу. Учні переглянули також відеофільм про наслідки вчинення злочинів.

 

 

_________________________________________________________________________________

 

Чорнобиль – 30 років по тому: сумуємо, пам’ятаємо, вдячні!

 26 квітня виповнюється 30 років від дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики , як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. 30 років пройшло з тих пір,  30 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади.

 У читальній залі центральної районної бібліотеки спільно з Перечинською гімназією суспільно-гуманітарного напрямку проведено урок пам’яті з учнями 9-го класу «Чорнобиль не має минулого часу». Вчитель гімназії Андрій Миколайович Вишняк провів мультимедійну презентацію, розповів учням про причини і наслідки катастрофи, Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-нагадування «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам`ять». Присутні також переглянули документальний фільм «Чорнобиль. Як це було…».

 

     У Порошківській бібліотеці-філфї проведено вечір - реквієм "Мужність і біль Чорнобиля" 21 квітня з учнями 6, 7, 8 класів. Були запрошені ліквідатори Чорнобильської катастрофи Мазайшвілі К.,Стегура В., Йолич М., Стручков Т. та вчителі Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів - Лупей Я. Й., Сметанка О. І.

    До масового заходу організовано тематичну виставку "Перегортаючи сторінки часу". В ніч на 26 квітня 1986 року сталася нечувана жахлива катастрофа-аварія Чорнобильської атомної електростанції. Звістка про цю катастрофу блискавично облетіла увесь світ. Про неї негайно повідомили засоби масової інформації всіх країн. Нічого про цю трагедію не знав тільки народ України, на долю якого випала Чорнобильська біда.

      З того жахливого часу минуло тридцять років. За минулий період зроблено багато по ліквідації наслідків Чорнобиля. На жаль, досі не має такої статистики, яка б давала вичерпну відповідь про смертоносні наслідки людських жертв і матеріальних затрат. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Щастя нашої днини в тому, що ми живемо, що ті, що могли ніколи не народяться після 1986 року народились, живуть і вчаться творити прекрасне. Добіяш Н. П. зі своїми вихованцями та учні музичного класу Сигидін Н. М. прикрасили вечір-реквієм  грою на акордеоні та скрипці. Мазайшвілі К. К. поділився спогадами про страшну трагедію на ЧАЕС.

 

ЗВІТ

про  роботу  відділу  культури 

за  2015  рік

_______________________________________________________________________________

    

Семінар бібліотечних працівників

 Виховання патріотизму, любові до рідної мови, поваги до культурного надбання минулих поколінь нерозривно пов’язане з вивченням історії рідного краю. Тому у формуванні духовної культури і національної самосвідомості підростаючого покоління значне місце займає популяризація краєзнавчих знань. Оволодіння ними допомагає молодій особі довідатися про свої корені та відчути відповідальність як перед минулим, так і перед майбутнім. Краєзнавча функція публічної бібліотеки визнана пріоритетна.Новий час ставить перед бібліотеками нові завдання і користувачі чекають від бібліотек нових послуг, нових можливостей.

31 березня на базі центральної районної бібліотеки проведено семінар бібліотечних працівників району на тему «Краєзнавство як складова виховання громадянина-патріота». Відкрила семінар директор Перечинської ЦБС Любов Герцег з інформацією «Бібліотечне краєзнавство: проблеми та перспективи». Консультації та повідомлення надали заступник директора по роботі з дітьми Наталія Головей, методист ЦБС Марія Кость, бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури ЦБС Уляна Лалакулич, бібліограф ЦБС Тамара Константинова, завідуюча інтернет-центром ЦРБ Власта Магада. Після відбулось професійне спілкування між працівниками бібліотек.

    Також у програмі семінару проведеноконкурс «Кращий краєзнавчий куточок» серед бібліотек району. Переможцем визнано краєзнавчий куток бібліотеки-філії села Тур’я-Бистра (завідуюча бібліотекою МарянаРега). 

___________________________________________________________________________

Згідно плану роботи обласного методоб’єднання 16 березня у м.Ужгород, в обласній філармонії відбувся ІV обласний конкурс ансамблів та оркестрів духових інструментів учнів шкіл естетичного виховання. За підсумками конкурсу духовий оркестр Перечинської дитячої музичної школи (керівник Вакар В.В.) виборов почесне третє місце. Ансамбль духових інструментів (керівник Скворцов О.В.) відзначений подякою. Переможці нагороджені пам’ятними подарунками. 

______________________________________________________________________________

 

    16 березня в СК с. Сімер спільно з бібліотекою проведено інформаційну годину "Шляхом терновим до України" з учнями школи, присутні ознайомилися з літературою про Карпатську Україну. Переглянуто документальний фільм "Срібна земля. Хроніка Карпатської України"

 

______________________________________________________________________________

77-а річниця проголошення Карпатської України

   16 березня у бібліотеці-філії с. Сімер проведено інформаційну годину "Шляхом терновим до України" з учнями Сімерської ЗОШ І-ІІ ст., присвячену річниці проголошення Карпатської України. Учні ознайомилися з літературою про Карпатську Україну та переглянули документальний фільм "Срібна Земля. Хроніка Карпатської України".

 

________________________________________________________________________________

      27-28 лютого цього року в місті Київ проходила VIII Всеукраїнська Музична олімпіада „Голос Країни”.

      За результатами олімпіади Дипломом Лауреата І ступеня в номінації „Народні великі вокально-інструментальні ансамблі” (від 12 осіб вікова категорія до 17 років) нагороджено ансамбль „Родина”, керівник Ольга Мицька,  учасники: Пузакулич Христина, Тернущак Ярослав, Мешко Євгенія, Іванічева Оксана, Щедріна Марина, Гресько Іванна, Фортуна Станіслав, Микович Аліна, Повханич Анна, Данило Євгенія, Скубенич Софія, Малікова Аліна, Маліков Валентин, Дьомінова Анастасія.

       Дипломами учасників в номінації „Естрадний вокал” нагороджені: Фортуна Станіслав; Дьомінова Анастасія; Маліков Валентин.

       Дипломом VIII Всеукраїнської Музичної олімпіади „Голос Країни” за високий рівень підготовки учасників нагороджено Тур’я-Реметівську дитячу музичну школу (директор Козак О.І.).

      Дипломом за великий внесок у професійну музичну освіту нагороджено Мицьку Ольгу Петрівну, викладача  Тур’я-Реметівської дитячої музичної школи.

 

 ________________________________________________________________________________ 

Поринути у світ поезії славного Кобзаря, прислухатися до Шевченківської думки, слова, вклонитися світлій пам’яті поета мали можливість користувачі сільської бібліотеки села Зарічево, яке відбулося у книгозбірні до  Дня народження Т.Г.Шевченка. У  сільській бібліотеці проведено літературну годину «Він буде жити вічно», вечір пам’яті «Нове життя будуємо, голос Кобзаря чуємо» та вечір-портрет

____________________________________________________________________________ 

З нагоди 202-ї річниці народження Тараса Григоровича Шевченка Будинком культури та бібліотекою с. Порошково було проведено літературну годину для дітей молодших класів.  До уваги учнів було представлено низку віршів видатного поета, розповіді про його життєвий шлях і творчість, висвітлено багатогранність його таланту.

 

________________________________________________________________________________

    В бібліотеці - філії с. Сімер  спільно  з клубним  працівником   села  проведено літературну хвилинку під назвою"Шевченкове слово  у серці моєму". Учні ознайомилися з біографією та творчістю Великого Кобзаря та продекламували  вірші поета. Оформлено тематичну поличку "Ми чуємо тебе Кобзарю, крізь століття".

______________________________________________________________________________

«Моя пасія – Красія»

«Укотре пам’яттю, серцем і душею повертаю у рідні місця, де народився і зростав, звідки стежка від батьківської хати повела мене у світ. Уже тоді я знав ціну хліборобської праці, до якої також залучався, аби власними руками заробити на хліб…». Це слова до читача перечинця Івана Петровича Кибзи,автора книги «Моя пасія – Красія»,  презентація якої відбулась 3 березня у читальній залі Перечинськоїцентральної районної бібліотеки.

 

На презентації були присутні бібліотечні працівники району, письменники краю, друзі автора. Книга розповідає про село Вишка, де народився автор, односельчан, звичаї і традиції, здобутки і втрати, радісні і трагічні події з історії краю та особистого життя автора.

_______________________________________________________________________________

 АНОНС!

     3 березня (четвер) о 14.00 год. у читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки відбудеться презентація книги художньо-документальних нарисів та спогадів "Моя пасія - Красія" перечинця Івана Петровича Кибзи.

Запрошуємо на презентацію!

________________________________________________________________________________

Безоплатнаправовадопомога для

жителів Перечинського району у бібліотеках

 В Ужгородському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги започатковано скайп-зв`язок з бібліотеками Закарпаття. Це – нова можливість для громадян з віддалених населених пунктів отримати юридичну консультацію або ж відповідь на проблемне питання.Суб’єктами права на безоплатну правову допомогу є пенсіонери, інваліди, учасники АТО, діти-сироти, переселенці та малозабезпечені особи.

19 лютого Ужгородський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги провів першу в Закарпатті  юридичну консультацію по скайп-зв`язку. Скайп-консультація відбулася завдяки співпраці, яку було налагоджено між місцевим центром і обласною бібліотекою ім. Ф.Потушняка табібліотеками в Ужгородському, Перечинському, Великоберезнянському районах, які входять в мережу програми «Бібліоміст».

 

Зробленографік для всіхбібліотек, і теперкоженгромадянин, якийзвернетьсядо закладу з налагодженимскайп-зв`язком, зможеотриматиконсультацію онлайн. У Перечинськомурайонітакаможливість є у жителів м. Перечин, сілСімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Порошково. Бібліотекицихнаселенихпунктівмають доступ до Інтернету і скайп-зв’язку.Такіконсультаціїбудутьнадаватисящоп’ятниці.

_________________________________________________________________________________

 

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Порошківській бібліотеці 

  19-20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди проведено годину пам`яті "Героям Небесної Сотні присвячується...", в якій взяли участь учні молодших класів та їх класний керівник Касинець Т. О., працівники Будинку культури та бібліотеки. 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Памяті Героїв Небесної Сотні 

     18 лютого в читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки  проведено урок історії з учнями Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку ІІ-ІІІ ступенів, який провів вчитель історії  Іван Іванович Мартон.   Учні ознайомились з мультимедійною презентацією  «20 лютого – День Героїв Небесної Сотні». Учениця 10-го класу гімназії Крістіна Мацо продекламувала поезію Тетяни Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану».  Присутні переглянули фільм «Зима, що нас змінила».  В бібліотеці було  оформлено тематичний перегляд літератури «Герої не вмирають».

_________________________________________________________________________________

Памяті Героїв Небесної Cотні

       Сьогодні  патріотизм поєднує в собі любов до України, до свого народу, гордість за її минуле і сьогодення, готовність до їх захисту.                                                   

 Вшановуючи пам`ять за загиблими на Майдані Героїв Небесної Сотні, бібліотекою-філією села Полянська Гута спільно з клубною установою села проведено годину пам’яті:  «Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків». Присутні оглянули тематичну поличку «Загинули не марно». Під звуки пісні «Пливе кача по Тисині» запалили свічки біля стенду «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!». Вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. 

 

_______________________________________________________________________________

«Крізь пекло Афганської війни»

  Під такою назвою бібліотекою-філією с. Туриця було проведено годину пам’яті  та вшановано хвилиною мовчання пам`ять односельчанина, який загинув у цій війні – Цап Ярослава Михайловича, з метою донести до підростаючого покоління трагічну сторінку нашої історії, жорстоку правду минулого.

 

___________________________________________________________________________________

Перемога бібліотеки у конкурсі УБА

«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»

        Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +».  Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки з усіх областей України, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання у  Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА.

 Проект передбачає роботу бібліотек з популяризації знань про Європейський Союз та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям громад Перечинського району. Бібліотекарі-учасники проекту формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах; представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»; візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей; налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями; братимуть участь в європейських проектах і навчальних візитах до бібліотек Європи.

______________________________________________________________________________

«Гори ви мої мальовані»: презентація книги Василя Діянича.

      Імя поета, журналіста Василя Діянича багатьом нинішнім читачам маловідоме. А у 60-70-ті роки минулого століття він був одним із популярних літераторів краю. Пісні на слова поета виконували художні колективи краю. Багато хто із нас вважав ці пісні народними, але вони мали свого автора. 15 липня 2015 року йому виповнилося б 90 років, але на жаль, його вже не має серед нас. До цієї дати видано збірку творів Василя Діянича «Гори ви мої мальовані», презентація якої відбулась 1 лютого 2016 року у читальній залі центральної районної бібліотеки. Книга вийшла за сприянням обласної організації Національної спілки письменників України, зокрема її голови Василя Густі, дочок поета Мирослави й Оксани, завдяки матеріальній підтримці багатьом поціновувачам творчості поета.

На презентації видання були присутні голова Перечинської райдержадміністрації Віктор Олефір, представники Перечинської міської ради, спеціаліст управління культури Закарпатської облдержадміністрації Оксана Дурунда, дочка поета Мирослава Галиця-Діянич, поетеса Надія Панчук, письменники-земляки Юрій Шип, Василь Мулеса, Юрій Мегела, бібліотечні та педагогічні працівники району. Презентацію прикрасили виступи солістки районного будинку культури Тетяни Кречко, яка виконала пісню на слова Василя Діянича, та аматорського народного вокального ансамблю «Вербиченька» села Зарічово (керівник Марія Магада).

 

Закарпатська організація Національної спілки письменників України передала книги Василя Діянича у публічні та шкільні бібліотеки нашого району.

__________________________________________________________________________

День Соборності України

 У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності український народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.

День Соборності відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз`єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

 

22 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки проведено День інформації до Дня Соборності України та 70-річчя утворення Закарпаття. До уваги користувачів оформлено книжково-ілюстраційну виставку «День Соборності України», проведено інформаційну годину та тематичний відео-перегляд фільму «Акт Злуки 22 січня 1919 року».

_________________________________________________________________________________

    Бібліотекарі с. Порошково - Л. Стегура та Д. Мороляк провели в ромському таборі акцію "Майбутнє варто планувати" .

______________________________________________________________________________

     

25 грудня в сільському клубі с.Раково, разом з школою був проведений новорічний ранок «З Новим роком». Директор школи Гапак Ольга Василівна привітала всіх присутніх з наступаючим новим роком. Діти радували глядачів своїми казковими виступами наприкінці свята довгоочікуваний Дід Мороз та Снігуронька завітали до дітей з великою торбиною подарунків.

 

Для старшокласників був проведений вечір «Новорічний карнавал»

________________________________________________________________________________ 

 Миколай в Туря-Реметі

Миколаю раділи, всі слухняні ремітські діти

Щедрий Миколай привіз подарунків повний віз!

                  Гарно провели День Святого Миколая в Т.-Реметі. Після урочистого концерту від імені спонсора – генерального директора компанії «Сітно» - Людовіта Чернак (бувшого міністра економіки Словаччини) було вручено книги  - збірники словацьких пісень. Завідувачки сільською і шкільною бібліотек, викладачі музичної школи, вчитель музики    і співів середньої школи висловили свої подяки спонсору.

                                                                                                                 О.Роля

________________________________________________________________________________

       

______________________________________________________________________________

 

Електронні адреси бібліотек Перечинської ЦБС

Перечинська центральна районна бібліотека

Перечинська районна бібліотека для дітей

Бібліотека-філія с. Сімер

Бібліотека-філія с. Туря-Ремета

Бібліотека-філія с. Тур’я-Пасіка

Бібліотека-філія с. Порошково 

Бібліотека-філія с. Раково

_____________________________________________________________________________________________

 

ОГЛЯД ГАЛУЗІ

В  районі  функціонують  46  культосвітніх  установ:  22 клубні установи,  21 бібліотечні установи,  2 дитячі музичні школи,  1 народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. ЗарічевоЦі заклади сприяють розвитку культури і мистецтва  в  районі,  збереженню  і  примноженню духовної спадщини.

Впродовж  багатьох  років  збережено  мережу  закладів  культури, 5  колективам   присвоєно  звання  «народний»  і  1  «зразковий».

З метою розвитку народної творчості при закладах культури району діють  87 клубних формувань,  з  них  48  дитячих;  налічується   91 народних  умільців.

В поточному році було виділено 72,7 тис.грн. на виконання заходів «Програми розвитку культури  і  мистецтва  в районі на 2013 рік»: проведення масових заходів та участь колективів художньої самодіяльності району в обласних, районних, Всеукраїнських конкурсних, концертних програмах, фестивалях,  святах, конкурсах,  в  яких  успішно  брали  участь  учні  дитячих  музичних  шкіл,  виконавці  та  колективи  художньої  самодіяльності.

Пріоритетні  напрямки  роботи  культосвітніх  установ  на  2014  рік.  Це  збереження  і  охорона  культурної  спадщини,  в  якій  головну  роль  повинні  відігравати  музеї,  що  зберігають  історію  та  культуру  народу,  збереження  традицій,  звичаїв  та  обрядів,  розвиток  їх  в  сучасних  умовах  через  пісенне, хореографічне  і  драматичне,  декоративно – прикладне  мистецтво.

Відкриття  школи  мистецтв  на  базі  Перечинської  дитячої  музичної  школи,  з  метою  популяризації  образотворчого  мистецтва, надання  послуг  у  сфері  позашкільної  освіти  в  галузі  культури,  що  сприятиме  піднесенню  духовності  і  виховному  процесу  підростаючого  покоління, пропаганду.

Культурно – мистецька діяльність  в  районі  буде  акцентуватись  на   відзначенні визначних  знаменних  подій:  200 – річчя  від  дня  народження  Тараса  Григоровича  Шевченка,  70  -  річчя  визволення  України,  Закарпаття  від  німецько – фашистських  загарбників (вечори  зустрічі,  круглі  столи,  виставки,  концертні  програми  тощо).

Пріоритетним  напрямком  роботи  бібліотек  залишається  залучення  дітей  до читання з самого раннього віку,  популяризація  української  книги,  запровадження  інноваційних  форм  роботи,  що  роблять  бібліотеки  справжнім  інформаційним  центром  ( продовження  програми  «Бібліоміст», написання, участь  у  нових  проектах).

В  2014  році  велика  увага  буде  приділятись   покращенню  матеріально – технічної  бази  закладів  культури,  що  відображено  в  галузевих  програмах:

-  «Програма  розвитку  культури  і  мистецтва  в  районі  на  2014  рік»,

- «Програма  «Розвиток  бібліотек  як  інформаційних  і  культурних  центрів»  Перечинського  району  на  2014  рік»,

-  «Програма  підтримки  розвитку  Перечинської  дитячої  музичної  школи  на  2014 рік»,

-  «Програма  підтримки  розвитку  Тур’я – Реметівської   дитячої  музичної  школи  на  2014 рік».

______________________________________________________________________________________

Дальше