а Untitled Page

Культура і мистецтво

 паспорти 

 

«Карпатська балада» Василя Мулеси

 

20 листопада у центральній районній бібліотеці пройшла презентація нової ювілейної книги письменника Василя Мулеси «Карпатська балада». Це збірка поетичних творів, в якій чільне місце займає тема рекрутчини. Чимало окремих епізодів балади нагадують нам російсько-українську війну в Донецькій та Луганській областях.

Десятки віршів поставлені на музику. Присутні мали змогу послухати їх у виконанні оперної солістки Закарпатської обласної філармонії Мирослави Швах-Пекар.

Поезію із збірки ілюструвала учениця Зарічівської ЗОШ І-ІІ ст. Анастасія Кречко.

На зустріч прийшли друзі Василя Мулеси, працівники культури, бібліотечні працівники, вчителі та учнівська молодь. Письменника вітали Петро Грицик, заступник голови обласної ради, Іван Погоріляк Перечинський міський голова, Василь Гаджега голова Асоціації спортивних журналістів Закарпаття, друзі по перу – Іван Хланта, Юрій Шип, Іван Козак, Йосип Ганич, Іван Моняк, Юрій Шейко, Ганна Мегела, шанувальники творчості Василя Мулеси, керівники відділів райдержадміністрації культури - Марія Пекар, освіти, молоді та спорту - Владислав Цапик, Андрій Гудак, Микола Вовк, учні та вчителі Перечинського професійного ліцею.

 

 

 

 Електронні адреси бібліотек Перечинської ЦБС

 

https://perechin-rbksbksk.blogspot.com/ 

http://perechinrbk.blogspot.com

Перечинська центральна районна бібліотека

Перечинська районна бібліотека для дітей

Бібліотека-філія с. Сімер

Бібліотека-філія с. Туря-Ремета

Бібліотека-філія с. Тур’я-Пасіка

Бібліотека-філія с. Порошково 

Бібліотека-філія с. Раково

_______________________________________________________________________________

зміни до паспортів бюджетних програм

паспорти бюджетних програм

паспорти бюджетних програм 2019

паспорт бюджетної програми

паспорт бюджетної програми

ПАСПОРТ

паспорт бюджетної програми 2018

паспорти бюджетних програм 2018

паспорт бюджетної програми РБК

паспорт бюджетної програми  ЦБС

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік


Виїзд у клубні установи району

 

04 – 05 липня 2019р.  методистами Перечинського районного будинку культури було здійснено виїзд у клубні установи сіл Тур`я Ремета і Туриця.

Працівникам культури надано методичну та практичну допомогу з питань культурно – дозвіллєвої діяльності, ведення документації, обстежено матеріально – технічний стан закладів культури.

 

 


 

5.06.2019 року  в  обласному  конкурсі -фестивалі "Таланти багатодітної родини"  взяли  участь  юні  таланти  Перечинщини: учні Тур’я – Реметівської  дитячої  музичної  школи  Мешко Андрій (диплом за 2 місце), Повханич Анюта із Скубенич Яна (відзначені подяками та подарунками).

         

 


 

 

Вихованці  Тур’я- Реметівської  дитячої  музичної  школи: солістка Анастасія Дьомінова  та  сопілкарі Арсеній Абаканович і Владислав Кедюлич  достойно  виступили  із Заслуженим академічним Закарпатським народним хором  на  арт – проекті «Зіркове  майбутнє  Срібної  Землі»,  який  проводився   5 червня  2019  року .

  


 

Звітний концерт у Т-Реметівській музичній школі

Днями у селі  Тур’я – Ремета  відбулося яскраве музичне дійство  – звітний концерт Тур’я - Реметівської дитячої музичної школи. Свято відбулося яскраво, залишивши позитивні емоції та усмішки на обличчях  присутніх. На сцені кожен з виконавців із хвилюванням співав свої улюблені пісні, виконував  непрості  інструментальні  композиції, ділячись частинкою свого таланту. А в залі глядачі не шкодували щирих оплесків, адже  музика знаходить свій  відгук в серці кожної людини, в ній - натхнення, світлі сподівання та чисті прагнення.

 

Уже вкотре учні  та  викладачі  Тур’я – Реметівської дитячої  музичної  школи  з  впевненістю доводять, що вони  вміють  дарувати  глядачам  незабутні  емоції,  вражати  своєю грою на музичних інструментах та виконанням пісень.

          

 

 


 

День захисту дітей у клубних установах району

"Кольоровий світ дитинства", під такою назвою 3 червня пройшла  ігрова програма до Дня захисту дітей в с. Дубриничі. 

Цього разу клоун Бім, роль якої вже декілька років поспіль виконує завідуюча клубом с. Дубриничі Лариса Магада, завітав до вихованців Дубриницького ЗДО.

Ігри, конкурси, малюнок на асфальті, веселий настрій , ну і звичайно солодкі подарунки -  в цей святковий день отримали всі учасники заходу.

 

    

  

   


Інформація

про проведення заходів присвячених Дню захисту дітей

2019 рік.

 

РБК

01.06. – Ігрова програма «Ключі від літа», дитяча дискотека, звітний концерт колективів ДЦ «Сонечко»;

СК с. Туриця

01.06. -  Тематичний захід до Дня захисту дітей: «Чарівний світ дитинства»;

СК с. Вільшинки

01.06. -  конкурс малюнку: «Цей день на планеті нехай щастя сяє»;

СК с. Пастілки

01.06. -  Правова година «Права та обов’язки дитини в нашій країні»;

СК с. Раково

02.06. -  Дитячий ранок "Веселковий світ дитинства";

СК с. П.Гута

01.06. – Дитячий ранок «Казковий світ очима дітей»;

СК с. Т.-Ремета

02.06. –  Звітний концерт Тур’я Реметівської ДМШ .

 

     

 

    

 

Заплоновано:

СК с. Дубриничі

09.06. -  «Свято дитячих мрій» - дитяча розважальна програма.

 

 


 

Свято матері у районному будинку культури

12 травня юні артисти нашого району та міста приготували справжнє свято талантів для своїх матусь прийнявши участь у великому дитячому святковому концерті присвяченому Дню матері «Тепло сердець для наших мам», який пройшов в Перечинському РБК.

Для глядачів виступили такі колективи , як: солісти вокальної школи «Камертон» Владка Гуранич, Вероніка Гондорчин, Агнеса Годована, Олеся  Андрушек,  Катерина Зелді, учні Т.Реметівської ДМШ ансамбль сопілкарів «Дударик», Анастасія Дьомінова та Юлія Фекета, учні Перечинської ДМШ Ніколетта Желізка та Станіслав Попович, команда з художньої гімнастики м. Перечин, солістка та читець  БК с. Порошково Олександра Романко і Віталій Мазайшвілі, клуби спортивного танцю «Вероніка» і «Полонес»,  студія «Сюрприз»,  вихованці ЦРРД «Сонечко», ансамбль танцю «Зорянка»,  вихованці садочків «Веселка»,  «Теремок» та с. Сімер.

 

       

 

       

 

 

Майстер-клас по написанню писанок воском 

     У Перечинській центральній районній бібліотеці проведено майстер-клас по написанню писанок воском. Учасниками майстер-класу були учні Туря-Реметівської ЗОШ, і вони малювали лемківські писанки. 


 

Великодній майстер-клас з розпису  писанок

11 квітня в районному будинку культури пройшов перший дитячий Великодній майстер-клас з розпису традиційних лемківських писанок, розмальованих воском.

Провела захід завідувач клубом с. Туриця, відома майстриня народного мистецтва Перечинщини, писанкарка Марія Юріївна Микита.

Вона розповіла дітям про значення писанки у Великодній атрибутиці, ази техніки розпису воском, цікавої і водночас складної, назви символів, в яких таїна мудрості наших предків, сакральність та дух сивої давнини.

 

   


 

Підсумки роботи культурно-мистецьких установ за 2018 рік

 

      6 лютого 2019 року в читальному залі центральної районної бібліотеки пройшла нарада відділу культури «Про підсумки роботи культурно-мистецьких установ за 2018 рік» за участі голови Перечинської районної державної адміністрації Мар’яни Павлівни Ладомиряк.

       Присутня на нараді директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля ознайомила працівників культури з порядком вступу до навчального закладу і запросила бажаючих на «Дні відкритих дверей», що проходитимуть в коледжі у березні-квітні цього року.

       Начальник відділу культури Марія Пекар підбила підсумки роботи галузі за звітний період в діалозі з директорами підпорядкованих відділу установ, детально розповіла про специфіку роботи культурно-дозвіллєвих закладів – клубних установ, окреслила приорітетні напрямки роботи на 2019 рік.

           

      Відтак голова райдержадміністрації М.П. Ладомиряк висловила вдячність працівникам культури за роботу, участь їх у районних, обласних і міжнародних культурно-мистецьких заходах, що сприяють розвитку культури в районі, збереженню народних традицій, звичаїв і обрядів. Запевнила про підтримку у вирішенні проблемних питань – будівлі Т.Реметівської дитячої музичної школи, про виділення коштів на ремонти установ, покращення їх матеріально-технічної бази, відповіла на запитання працівників культури і наголосила на більш якісному проведенні масових заходів у клубно-дозвіллєвих закладах, залучивши інші джерела фінансування не заборонені законодавством України. 


 

      14 грудня 2018 року відбулася нарада з клубними працівниками району, по підготовці  звітів  про  роботу  галузі  у  2018  році та організація  новорічно-різдвяних свят, яку провела начальник відділу культури  Пекар Марія Івнівна.

                      


 

         13 грудня  2018  року на  в Перечинському районному  будинку  культури відбувся майстер-клас "Ялинкові прикраси в екостилі".

               Діти малювали, клеїли, намотували і перев`язували, а потім пригощались печивом та мандаринами. Виготовили  кожен  по  5 ялинкових прикрас в екостилі , серед них була і прикраса із символом 2019 року - Свинка, яка виконувалась в техніці декупаж. Провела майстер-клас - директор РБК Тетяна Кречко.

                             

 

                                           


 

           3 грудня  2018  року  учасники театрального гуртка "Маска"  Перечинського районного  будинку  культури  відвідали "Інклюзивно-ресурсний центр" Перечинської районної ради. Діткам з особливими потребами було  продемонстровано  виставу - казочку "Ріпка". Юні  гуртківці  подарували присутнім  солодощі від однієї з мам учасниці, поділились своїми  іграшками, які колись були їхніми друзями, а  також обмінялись щирими усмішками. 

      У залі панувала тепла атмосфера, радісні обличчя  діточок, а  їхні вдячні посмішки  стали найкращим подарунком для  учасників дійства!

      

 

                                                 

 


 

Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва

 9 листопада у відділі  культури  Перечинської  районної  державної  адміністрації  пройшли урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, які з 2014 року відзначаються у листопаді. Привітати працівників культури районну та міста з професійним святом завітали заступник  голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І., в.п. голови Перечинської районної ради Петрішко М.М., начальник  відділу  освіти, культури, сім’ї, молоді  та  спорту  Перечинської  міської  ради  Барзак О.І, секретар Перечинської  міської ради Вовканич-Белеканич Олеся Юріївна.

 

     Пекар  Марія  Іванівна, начальник  відділу  культури  привітала всіх, хто присвятив себе благородній справі - збереженню, розвитку і примноженню безцінних духовних скарбів нашого народу та у своєму привітанні зазначила: «Ви даруєте людям радість, несете культуру в кожне серце і душу  разом з тим, своєю творчістю наповнюєте життя людей духовним змістом. Споконвіку музика і слово, пісня і танець, твори народної творчості висловлювали національну ідею, оберігали історичну пам`ять, питали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє. Без вихідних і свят ви працюєте зі святом в душі для людей. Приємно усвідомлювати, що в нашому районі не тільки збереглися, але і продовжують розвиватися аматорські  колективи, які дарують радість не тільки жителям нашого району, а й за межами області і навіть країни. Наша  рідна  ПЕРЕЧИНЩИНА  має свій особливий колорит, бо  тут переплелися безліч національних культур, які створюють благодатну  ниву для творчості.

   Ваш творчий внесок у розвиток національної культури заслуговує слів щирої подяки. Упевнена, що ви й надалі будете докладати максимум зусиль для подальшого духовного розквіту рідного краю, підтримки молодих талантів і розвиток культури.  Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми носії  традицій, звичаїв нашого  району, зрештою, країни, в якій ми живемо. Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших.

      Після пролунавших привітань з нагоди свята, керівництво  районну, міста  та  відділу   вручили грамоти і  подяки працівникам культури за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм вкладений у розвиток культури, мистецтва.

               


 

День української писемності

День української писемності та мови в Україні святкується щорічно 9 листопада, починаючи з 1997 року. Також  в  цей  день  відзначається церковне свято – день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності, був послідовником Кирила і Мефодія, а також першим істориком Київської Русі.

     День писемності та мови в Україні не випадково відзначають у свято вшанування пам’яті автора «Повісті временних літ», адже саме преподобного Нестора вважають «батьком української словесності». Сенсом всього його життя була книжкова справа. У 17 років Нестор прийшов до Києво-Печерської лаври послушником. На початку XII століття він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років, але  первісна редакція «Повісті» загублена, і до наших днів дійшли тільки перероблені її видання.

     У читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстраційну виставку до Дня української писемності та мови, на якій пропонуються книги про першоджерела української писемності, про преподобного Нестора та його літопис «Повість минулих літ», про виникнення друкарства на Україні та першодрукаря Івана Федорова.

 

     8 листопада у читальній залі бібліотеки з учнями 7-х класів Перечинської гімназії проведено літературну годину до Дня української писемності та мови. Учитель гімназії  Мирослава Елемирівна Годована разом з працівниками бібліотеки підготували для учнів цікаву вікторину, розповіли про виникнення української писемності. Присутні також переглянули відео про Нестора Літописця, про святих Кирила і Мефодія і про значення української мови у сучасному світі.


 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________