а Untitled Page

Народні умільці

Каталог

майстрів народної творчості

Перечинського району

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Келеманик Юрія Ілліча

 Келеманик Юрій Ілліч народився 1935 року в с. Зарічево Перечинського району. Там і проживає на вул. Миру.

 У 1951 році вступив в Ужгородське училище прикладного мистецтва на живописний відділ, який закінчив у 1956 році.

 Про творчість Юрія Ілліча було надруковано в статті у районних та обласних засобах масової інформації.

 Трудився художник – оформлювач у Перечинському лісокомбінаті, Ужгородському сувенірному цеху, та в художній майстерні м. Чоп. Однак найбільше, понад двадцять п’ять років пропрацював на Перечинському заводі «Стеатит»

 Свої картини виставляв на сільських та районних виставках, дарував знайомим та друзям.

 З-під пензля художника вийшли чудові картини : «Рідна оселя», «Міст у Зарічеві», «Польові квіти».

 Юрій Ілліч сьогодні на заслуженому відпочинку, він залишив пензель, але якщо хтось попросить щось намалювати, то він з радістю допомагає. Цей художник у почесті в рідному селі та районі.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Глуханич Марію Михайлівну

 Глуханич Марія Михайлівна народилася 11 березня 1971 року в с. Зарічево вул. Марії Підгірянки.

 Має середню освіту. За фахом –швачка. Хобі Марії Михайлівни – вишивка ікон, портретів, серветок.

 Її умілими руками за допомогою різнобарвних ниток перенесено на полотно картини багатьох відомих художників.

 Серед робіт майстрині – ікони Ісуса Христа, Божої Матері, «Тайна вечеря», картина російського художника Перова «Тройка» та багато інших.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Гимбар Івана Юрійовича

 Гимбар Іван Юрійович народився 1962 року в с. Зарічево Перечинського району.

 Він умілець по лозоплетінню.

 Любов та знання отримав не так від батька, як від свого дідуся, який був великим майстром цього виду мистецтва.

 З рук Івана Юрійовича виходять прекрасні види кошиків, ваз, хлібниць та інших речей.

 Майстер брав участь у фольклорному святі «Народні самоцвіти», «Перечинщина – край талантів» та багатьох інших культосвітніх заходах.

 Нагородою для Івана Юрійовича є велика кількість дипломів та грамот від району.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Бобай Любов Василівну

 Бобай Любов Василівна народилася 19 січня 1973 року в с. Сімер Перечинського району. З третього класу вона почала вчитися вишивати і в`язати. Бабуся вчила її в`язати шарфи, їй це заняття було цікаве і Люба Василівна почала в`язати.

 З кожним днем у неї виходило все краще і вона вив’язала чимало гарних речей.

 У вільний від роботи час Люба Василівна вишивала серветки, гарні рушники. Її роботи завжди приймають участь і районних виставках народних умільців.

 По сьогоднішній день вона з великим задоволенням займається в’язанням і вишиванням.

 

 

 


ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Гирявець Бориса Юрійовича

 Гирявець Борис Юрійович народився 1 травня 1965 року в с. Сімер Перечинського району. Малювати почав ще з дитинства. На уроках малювання він починав з натюрмортів і це йому вдавалося. Найбільше Борис Юрійович цікавився природою і він захопився порами року. Хлопцеві подобалося дивитися на природу і в нього виникало бажання намалювати ліс, дерева, краєвид, гори. Борис Юрійович малював різні картини на різні теми. Хлопець пішов вчитися в Ужгородське художнє училище. На сьогоднішній день він працює вчителем малювання в школі і заохочує дітей до малювання.

 Серед його робіт: Невицький, Ужгородський і Мукачівський замки. В школі відкрита галерея картин Бориса Юрійовича.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Павлючок Марію Йосипівну

 Павлючок Марія Йосипівна народилася 26 січня 1952 року в с. Сімер Перечинського району. Марія Йосипівна почала вишивати з 1997 року. У вільний від роботи час вона сідала і пробувала вишивати хрестиком. Вона вишивала серветки, рушники. Також Марія Йосипівна вишиває гладдю. У неї багато вишитих робіт, які вона завжди виставляє на районних святах, та виставках майстрів народної творчості.

 На сьогоднішній день Марія Йосипівна пенсіонерка, але вона не залишає улюблену для неї справу – вишивання.

 

  

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Іванчо Юлію Іванівну

 Іванчо Юлія Іванівна народилася 23 березня 1930 року в с. Сімер Перечинського району. З дитинства почала вишивати, в`язати, виготовляти свічки з парафіну. Юлія Іванівна вишила багато серветок, рушників, скатертин, картин. В молоді роки вона вишивала скатерті і до церкви. Вишиванням вона займається з радістю, орнаменти для вишивання у неї різноманітні.

 У неї багато вишивок, які вона представляє на виставках майстрів народної творчості та на святах району.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Пекар Марію Станківну

 Пекар Марія Станківна народилася 9 березня 1958 року в с.Т.Ремета Перечинського району проживає в с. Сімер.

 З раннього дитинства мама вчила дівчинку шити і вишивати. У восьмому класі Марія Станківна шила подружкам сукні, вишивала серветки і рушники. Згодом вона навчилася і в`язати. В`язала гарні кофти, шарфи. Гарні узори вона вибирала з різних журналів. Вишила вона і скатерті, які виставляються на виставках майстрів народної творчості.

 Марія Станківна займається вишивкою з великим задоволенням. А також на великодні свята розписує писанки.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Томаш Оксана Андріївна

 Оксана Томаш – сільська майстриня народної вишивки , знавець своєї справи не тільки за покликанням , але й за велінням душі. Народилася Оксана Томаш 1 жовтня 1962 р. на Березнянщині в с. Мирча. Закінчила Ужгородський державний університет хімічний факультет у 1985 р.

Одружена і переїхала в с. Дубриничі в 1982 р. Виховує двох талановитих доньок.

 З 1990 р. і по сьогоднішній день працює бібліотекарем у сільській бібліотеці.

 Мати змалечку прививала любов своїй доньці Оксанці до вишивання. Як говорить вона сама , вишивання полюбила , як тільки навчилась тримати голку в руках. Вишивальниця сама розшукувала різноманітні (найдавніші) візерунки , які згодом переносила на скатертини , рушники , салфетки.

 У творчому доробку майстрині більше сотні вишивок. Її роботи милують око відвідувачів сільських , районних та обласних виставок.

 Вона неодноразово нагоджувалася грамотами , подяками та цінними подарунками.

  

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Дзьоба Олександра Михайлівна

 Переступаючи поріг оселі майстрині Олександри Дзьоба , здається , що потрапляєш із терпкої буденщини у чарівний світ казкового мистецтва.

Стіни майстрині обвішані її роботами з лози , які є прекрасними і самобутніми. Олександра Дзьоба народилася 8 квітня 1958 р. в с. Іза Хустського району. Освіту здобувала в Хустському технологічному технікумі.

 У 1979 р. одружилася і переїхала на постійне місце проживання в с. Дубриничі. Тут вона продовжила справу своїх батьків вже разом із своїм чоловіком. Згодом майстриня передала навички плетіння лози і єдиній доньці Тетяні. Систематична робота над собою, постійні творчі пошуки дали позитивні результати в справі всього життя Олександри. Вироби майстрині побували на районних, обласних та навіть закордонних виставках і були високо оцінені.

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Кирлик / Томаш / Олеся Юріївна

 Олеся Кирлик – жудожник-живописець мальовничого села Дубриничі.

 Народилася 15 квітня 1981 р. в родині вчителів. Любов до малювання ,пробудилася у дівчинки рано. Будучи ще зовсім маленькою ,вона вже знала що стане художницею. Навчаючись в Дубриницькій ЗОШ І-ІІІ ст.,брала активну участь у районних та обласних олімпіадах з малювання , де займала призові місця.

 Художню освіту здобула в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі. Саме тут вона добре освоїла рисунок , основи живопису та композицію.

 Закінчивши навчання Олеся Кирлик залишилась працювати в коледжі завідуючою пересувної виставки . Сповнена сил та енергії молода художниця продовжує працювати і вдосконалювати власну техніку малювання. Талант Олесі Кирлик багатогранний. Вона не тільки є художником - живописцем , і чудовою вишивальницею , рукодільницею і швеєю. А недавно у не з`явилося нове захоплення - розпис писанок.

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Данилич Тарас Федорович

 Тарас Данилич - художник із своїм неординарним мистецьким баченням. Він сформувався як суто закарпатський живописець з усіма його відмінностями і наближеністю до місцевої малярської традиції.

 Народився Тарас Данилич 7 березня 1945 року в одному з наймальовничіших куточків Закарпаття - селі Тур`я Поляна. Дитинство провів і продовжує творити в с . Дубриничі. У 1966 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Працює в галузі станкового живопису. Член Закарпатської організації Національної Спілки художників України з 1989 р.

 Головним мотивом творчості художника є поезія буденності сільських сцен, поклоніння батьківщині ,вітчизні , красі.

 Упродовж кількох років молодий художник працював у Музеї народної архітектури і побуту Закарпаття. Часто виїздив у відрядження в наукові експедиції до найвіддаленіших регіонів краю з метою збору етнографічного матеріалу. Мабуть саме тоді зародилося захоплення фольклором і етнографією , з`явилось непереборне прагнення відтворити колоритний бік життя земляків з їх яскраво-самобутніми звичаями , традиціями.

 У своїх роботах художник тлумачить проблеми морально-естетичного плану : екологія духовності , віри і моралі,чистоти помислів і вчинків.

 Тема жінки посідає вагоме місце у мистецтві живописця. Жінка-природа ,Жінка-трудівниця , Жінка - Берегиня – в усьому багатстві образних проявів вона у творчій уяві художника асоціюється з мудрою довершеністю.

 З під пензля майстра вийшло близько сотні робіт , що дало йому змогу у 1985,1987,1988 роках відкрити в Ужгороді персональні художні виставки. Знаний він як художник і за рубежем, про що свідчить його участь у міжнародних виставках .

 1991 р.- Братислава, 1992 р. – Чикаго, Будапешт ,1993 р.- Аусбург , 1994 р. – Гамбург , Берлін .Роботи дубриницького майстра пензля знаходяться у приватних колекція у Чехії , Франції , Голландії.

Не боячись виглядати не “модерно” , не “авангардно” в контексті сучасних мистецьких пошуків , він свято вірить у те , що створює , сповнений своєї національної приналежності і гордості за свою отчу землю.

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Томаш Ярослава Михайлівна

 21квітня 1988 р. в родині дубриничан Михайла і Оксани Томаш засвітилася яскрава зірочка – народилася друга донечка Ярослава. Дівчинка виростала на лоні чудової природи , де квітучі береги , ліси і діброви надихали на творчість.

 У 2005 р. Ярослава із відзнакою закінчила Дубриницьку загально освітню школу І-ІІІ ст. Під час навчання в школі дівчина помітно вирізнялася з поміж інших учнів , була активною і творчою. Брала участь в олімпіадах з різних предметів , займала призові місця.

 Особливих успіхів досягла із трудового навчання ( швейна справа ).

 У 2005 р. стала студенткою Мукачівського технологічного університету за спеціальністю шкіряні галантерейні і лимарні вироби.

 Творчість Ярослави Томаш представлена прекрасними картинами із шкіри на квіткову тематику , декоративно оздобленими предметами ( пляшка чи стакан) , різними жіночими прикрасами та аксесуарами. А поки що Ярослава продовжує плідно працювати над собою , вдосконалює свою майстерність і створює нові неперевершені витвори мистецтва. Бажаємо їй творчого натхнення і успіхів.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Довбей Ганна Іванівна

 Довбей Ганна Іванівна народилася 9 червня 1957р. в селі Новоселиця в сім`ї робітників. Навчалася в Дубриницькій ЗОШ. Після закінчення школи поступила на навчання в місто Ужгород, закінчила бухгалтерські курси. Працювала в магазині продавцем. Спочатку в Ужгороді, Дубриничах. Потім бухгалтером Перечинського відділу освіти. З 1991р. по 2002р . працювала секретарем Новоселицької сільської ради.

 Займатися художнім ткацтвом почала з підліткового віку. Допомагала спочатку матері, тітці, потім і сама навчилася ткати доріжки, далі вдосконалила свою майстерність у ткацтві рушників. Її художні вироби зайняли почесне місце в Польщі, Словаччині , Києві та інших містах України. Нині ЇЇ рушники прикрашають щороку виставки художніх ремесел не тільки нашого району, але й області. Не обходяться без її рушників також на весіллі, в які вона вкладає не тільки знання, але й душі.

 

  

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Янчик Лариса Василівна

 Янчик Лариса Василівна народилася 25 січня 1988 року в с.Новоселиця Перечинського району. Навчалася в Новоселицькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Після закінчення 9 – го класу поступила на навчання в Ужгородський коледж мистецтв імені Ерделі, який закінчила у 2007 році. У 2008 році поступила на навчання в Мукачівський технологічний інститут .

 Потяг до малювання виявила ще в ранньому шкільному віці. Зараз малює портрети, ікони, пейзажі, натюрморти та ін. Мріє відкрити свою картинну галерею.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Довбей Наталія Іванівна

 Довбей Наталія Іванівна народилася 1961 року в с.Новоселиця Перечинського району. Закінчила Дубриницьку середню школу у 1978 році. Потім навчалася в Ужгородській школі бухгалтерів. Довгий час працювала обліковцем в колгоспі «31 річниця Жовтня». З 2005 року працює бухгалтером сільської ради. Улюблене заняття – вишивка ікон.

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Дзвонар Руслан Іванович

 Дзвонар Руслан Іванович народився 1979 року в с.Новоселиця Перечинського району. У 1994 році закінчив Новоселицьку ЗОШ І-ІІ ступенів. Поступив на навчання в професійно-технічне училище по професії столяр. Різьбою по дереві почав займатися ще навчаючись у школі. Його вироби представлялися на всіх районних виставках народних умільців.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Вишневська Ганна Іванівна

 Вишневська Ганна Іванівна народилася 6 січня 1960 року в с. Полянська Гута. В 1965 році пішла до школи. В 1975 році здобула середню освіту. Після школи пішла працювати ПМК «Турянка». З 1992 року працює в дитячому садку в с. П.Гута.

 Ганна Іванівна вишиває хрестиком. У неї багато робіт: вишиті рушники, серветки, скатерті. Завжди приймає участь у районних виставках майстрів народної творчості району.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Бобаль Ганна Михайлівна

 Бобаль Ганна Михайлівна народилася 24 березня 1959 року в с. Полянська Гута. В 1966 році пішла до школи. З 1974 року навчалася в Порошківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Працювала листоношею в с. П. Гута.

 Вишивати почала з 15 років. Вишиває хрестиком рушники, серветки.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Вишневська Ольга Василівна

 Вишневська Ольга Василівна народилася 22 січня 1980 року в с. П. Гута. В 1997 році закінчила Порошківську ЗОШ І-ІІІ ступенів. А в 1999 році закінчила Ужгородське ПТУ-20 по спеціальності «Продавець»

 Майстриня гарно гачкує серветки.

 

                                        Козак (різьба)                                                       Ведмеді (різьба)

 
                      Індіанка (інтарсія)                                                  Гладіатор (різьба)

 ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Опаленик Геннадій Йосипович

 Опаленик Геннадій Йосипович народився в с. Ворочево, Перечинского району 18 березня 1970 року.

 Закінчив Ворочівську початкову школу, Перечинську середню школу, Ужгородський ПТУ № 6 за професією столяр червонодеревник. Улюблене заняття майстра різьба по дереву – інтарсія як хобі. Більшість виробів майстра привертає увагу красою форм, багатством орнаменту, вдало підібраною деревиною.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Король Наталія Михайлівна

 Король Наталія Михайлівна Народилася 02.03.1979р.У 1936 році вступила до Т-Пасіцької ЗОШ, яку в 1996 році закінчила з золотою медаллю. Цього ж року вступила до УжНУ на біологічний факультет, який закінчила в 2001 році і здобула спеціальність викладач біології та хімії. 2001 р. прийнята на посаду вчителя біології Т-Пасіцької ЗОШ І-ПІ ступенів, а 2003р - переведена на посаду заступника директора з виховної роботи даної школи. 2007 р. прийнята на посаду методиста районного Будинку дитячої творчості, а у 2008 році стала директором, цієї установи. Одружена, виховує доньку. Чоловік - Король В.І. – інженер ВАТ Перечинський ЛХК.

Домашня адреса: Закарпатська область, Перечинський район, с. Т-Пасіка, в. Духновича, 12.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Гуштан Марію Михайлівну

 Гуштан М.М. народилася в с. Раково 15.10.1956р. Після закінчення Раківської восьмирічки продовжила навчання у Т.Реметівській школі. Потім вступила в Ужгородський технікум радянської торгівлі. Працювала по направленню в Ужгородській райсількогосптехніці бухгалтером, а згодом головним бухгалтером в управлінні місцевої промисловості. На даний час не працює. Вишивкою полюбляла займатись ще з шкільного віку. У вільний від роботи час сідає і вишиває. Інколи колеги по роботі просили щоб їм вишити картини та рушники і потім забирали роботи навіть в Канаду та Росію. Свої роботи постійно виставляє на святах та концертах в клубі, та на районних святах.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Мовнар Тетяна Федорівна

 Народилася 1967 р. в с. Вільшинки де і проживає. Кожною своєю роботою вона дуже дорожить, адже в неї вона вкладає свою душу. Тетяна вишиває з дитячих років. Першими роботами були серветки, рушники, скатерті. Майстриня дуже добра і щира людина. Її поважають і дорослі і діти, адже працює вона у сільській школі – бібліотекарем. Також майстриня вишиває ікони. До робіт відноситься з особливим почуттям і відповідальністю. Від кожної вишитої ікони випромінюється промінь тепла, надії, добра. Першою вишила ікону „Божої Матері”. Пізніше з’явились такі роботи „Великомучениця Варвара, „Різдво, „Архистратиг Михаїл”, „Воздвижениє чесного Хреста”, „Вознесіння Господнє”, „Святий Миколай”.

 Тетяна Федорівна є активним учасником всіх виставках як в сільському клубі так і в районі.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Ходанич Оксана Василівна

 Ходанич Оксана Василівна народилася 1976 року і проживає в с.Вільшинки. Займається вишивкою ще з дитинства. Вишиває серветки, рушники, скатерті. Активна учасниця виставок майстрів народної творчості як в селі так і в районі.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

 Ганич Алла Михайлівна

 Ганич Алла Михайлівна народилася 1977 року живе в с. Вільшинки. Освіту здобула в УжНУ. Працює вчителем в сільській школі вчителем продовженого дня.

 Розповідає – коли вишиває відчуває силу, спокій. Найчастіше вишиває рушники, серветки. Її роботи приймають участь у всіх виставках майстрів народної творчості району.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Літак Марія Михайлівна

 Літак Марія Михайлівна народилася в 1967 році в с. Вільшинки де і проживає. Має середню освіту. В даний час не працює. Займається ткацтвом. ЇЇ роботи завжди милують око жителів району.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Микита Марія Юріївна

 Микита М.Ю. народилася 1953 в с. Туриця. У 1968 році закінчила Турицьку восьмирічну школу. З 1968-1971 року навчалася у Хустському культосвітньому училищі. З 1971 року і по теперішній час працює в клубі с. Туриця. З дитячих років любила вишивати. Любов до вишивки привила їй мама, яка довгими зимовими вечорами не тільки вишивала, але й ткала. Багато робіт були відзначені грамотами. Вишиває Марія Юріївна хрестиком, гладдю:серветки, картини, подушки, скатерті.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Якица О.І.

 Народилася 1981 р. в селі Туриця .Батько займався столярством. З дитячих років вона полюбила розмальовувати дерев’яні вироби. За роки навчання в школі ще більше почала захоплюватись малюванням та ліпкою. Закінчивши Турицьку восьмирічну школу поступила в Ужгородське художнє училище. Заміжня, виховує дочку. Працює в салоні м. Ужгород, в якому має повагу працівників та завідуючої салоном. Працьовита, старанна – виготовляє весільні та святкові букети, екібани, займається оформленням вітрин та весільних машин. У вільний від роботи час - малює.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Тийгел Тетяна Василівна

 Народилася у 1960 році в с. Туриця. Довгими зимовими вечорами мама займалася ткацтвом з тканини «доріжок», гакліруванням доріжок з тканини до чого і привчила Тетяну Василівну. Закінчивши школу, Тетяна поступила в Мукачівське педагогічне училище і там досконаліше вивчила плетіння макраме. Працює Тетяна Василівна у дитячому садку села Туриця. Її роботи прикрашають приміщення дитячого садка та радують очі відвідувачів на виставках.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Шикула М.Ю.

 Народилась і проживає в с. Туриця. Народила і виховала троє дітей. З юнацьких років займається ткацтвом. Ткала не лише для себе, а й для односельців так як не кожний вмів ткати. А щоб ткати, спочатку потрібно наснувати, набрати на кросна, а потім вже ткати орнаменти. Багато робіт її були відзначені грамотами. Свою любов до прекрасного передала своїм синам та дочці. Мама на полотні, хлопці на дереві передавали красу прекрасного. Іван – малює, виготовляє меблі, а Михайло – займається викладанням соломкою, створює образи на релігійну тематику. Багато вишиває, пише писанки, хоча їй 81.

 

  

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Безушко Василина Василівна

 30.12.1985 р. народилася в с. Раково. Після закінчення Раківської ЗОШ І -ІІ ст. вступила до коледжу мистецтв ім. А.Ерделі при Закарпатському художньому Інституті, який закінчила у 2007 року за спеціальністю творче та декоративно - прикладне мистецтво по кваліфікації даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Радує своїми роботами відвідувачів на святах та концертах в с. Раково. Також роботи Безушко Василини прикрашають бібліотеку та дитячий садок села Раково.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Кость Вікторія Михайлівна

 Народилася в 1996 році в с. Т. Ремета. Виготовляє різні предмети з бісеру: писанки, браслети, різні прикраси. ЇЇ роботи завжди приймають участь в виставках майстрів народної творчості у районі.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Воронич Василь Васильович

 

 Народився в 1968 році в с. Т. Ремета, де і проживає. Художник, малює пейзажі, натюрморти. Виставляє свої роботи на всіх виставках майстрів народної творчості в районі.