а Untitled Page

Оголошення

«Управління Державної казначейської служби України у Перечинському районі Закарпатської області повідомляє

     У зв’язку з  запровадженням Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013р. № 1203 (далі – План рахунків), зареєстрованому Міністерством юстиції України від 25.01.2014р. за № 161/24938 в системі  Державної казначейської служби України  відкрито рахунки для зарахування податків, зборів, інших платежів до державного та місцевих бюджетів. Вказані рахунки вступають в дію з 01.01.2020 року.

     Інформація про реквізити аналітичних  рахунків  для зарахування надходжень до бюджетів розміщено на  Веб – сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області Веб – порталу Державної казначейської служби України за адресою: www.treasury.gov.ua

 

     Крім того, звертаємо увагу, що відкрито нові  рахунки  для коштів, які зараховуються як власні надходження бюджетним установам в стандарті  IBAN на МФО 820172, які діють з 02.01.2020р. Власні надходження - це кошти, які сплачуються юридичними і фізичними особами за послуги, що надаються такими бюджетними установами (наприклад плата за навчання, плата за харчування дітей в дошкільних закладах та ін.).

     Інформацію для зарахування власних надходжень надають  отримувачі бюджетних коштів.

 


 

Управління Державної казначейської служби України у Перечинському районі Закарпатської області повідомляє.

 

     У зв’язку з  запровадженням Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013р. № 1203 (далі – План рахунків), зареєстрованому Міністерством юстиції України від 25.01.2014р. за № 161/24938 в системі  Державної казначейської служби України  відкрито рахунки для зарахування податків, зборів, інших платежів до державного та місцевих бюджетів. Вказані рахунки вступають в дію з 01.01.2020 року.

     Інформація про реквізити аналітичних  рахунків  для зарахування надходжень до бюджетів розміщено на  Веб – сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області Веб – порталу Державної казначейської служби України за адресою: www.treasury.gov.ua 


 

ДЕРЖГЕОКАДАСТР

Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області

Відділ у Перечинському районі

пров. Ужанський, 3а,  м. Перечин, 89200, тел./факс (03145) 2-30-07,

E-mail: perechyn.uz@land.gov.ua

 

 

______________№________________

 

На № __________  від ___________ 

 Перечинська районна державна

адміністрація Закарпатської області

пл. Народна, 16, м. Перечин

89200

        

На сьогоднішній день актуальною є проблема відсутності відомостей про земельні ділянки, право на які виникло до 2004 року, у Державному земельному кадастрі. Крім того, з метою забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, запобіганню виникнення судових спорів між власниками та користувачами земельних ділянок, отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки (для початку будівництва або реконструкції будівель, споруд) необхідним є внесення відомостей про земельні ділянки обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель та ті, право на які виникло до 2004 року.

Згідно із пунктом 2 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр” встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам (землекористувачам) необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі і отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку необхідно звернутись до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень для проведення державної реєстрації прав власності на земельну ділянку, яка зазначена в державному акті. За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на кожну земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права. Зазначені витяги  разом з державним актом будуть засвідчувати право власності на земельні ділянки.

Враховуючи вищевказане, з метою уникнення можливих негативних наслідків у майбутньому, просимо вжити заходів щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.

Додатково інформуємо, що отримати юридичну консультацію щодо приведення документів на землю у відповідність до вимог чинного законодавства громадяни та юридичні особи можуть у юридичному управлінні Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області за адресою: м. Ужгород,  пл. Народна, 4, каб. 297 та за телефоном (0312) 61-58-59.

 

 

Заступник начальника                                                                 Михайло ГРИЦИК

 

 


 

 Оголошення 

Управління цивільного захисту Закарпатської ОДА повідомляє, що 21-22 листопада 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної системи централізованого оповіщення цивільного захисту із залученням всіх засобів доведення інформації (електричної сирени, гучномовців, проводове мовлення) та звертає увагу, що сигнали є навчальними.


 

Оголошення

У зв’язку з ліквідацією відділу охорони здоров’я Перечинської районної державної адміністрації з 06.11.2019 року приймаються заявлення вимог кредиторами протягом 2-х місяців 

 


 

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!

 

            Звертаємо увагу громадян, що з 01 жовтня 2019 року змінено графік роботи державних реєстраторів Перечинської районної державної адміністрації.

            Заяви про надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації нерухомого майна та бізнесу можна подати державним реєстраторам Перечинської РДА за адресою: Закарпатська область, Перечинський район, м.Перечин, пл.Народна, 16 (перший поверх):

 

Понеділок – четвер з 8.30 до 17.30,

П’ятниця – з 8.30 до 16.15,

Обідня перерва – з 12.00 до 12.45.

 

 

            Крім того,  заяви щодо  реєстраційних дій фізичних осіб-підприємців відповідно до Указу Президента України №647/2019 «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг» можна подати державному реєстратору через єдиний державний веб-портал електронних послуг за наявності електронного цифрового підпису.

 

 


 

 

До відома жителів району.

 

Відповідно до розпорядження голови Перечинської районної державної адміністрації 01.10.2019 № 195 з 1 жовтня змінено розпорядок робочого дня в апарті та структурних підрозділах райдержадміністрації.

 Понеділок, вівторок, середа, четвер -  з 08.30 до 17.30, у пятницю  з 08.30 до 16.15

 Обідня перерва: з 12-00 до 12-45 

 

 


 

ДО ВІДОМА ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ВЛАСНИКІВ МОЛОДНЯКА ВРХ

 

З метою забезпечення участі фізичних осіб у реалізації державної програми підтримки тваринництва Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» роз»яснює:

У разі відсутності у паспортах на молодняк ВРХ клички та ідентифікаційного номера матері (корови) власнику тварини необхідно звернутися до Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та подати наступні документи:

1. Заяву від власника тварини (додається).

2. Оригінал паспорта тварини, в якому потрібно зробити зміни .

3. Копію паспорта матері тварини.

4. Квитанцію про оплату за дублікат паспорта (ціна дубліката паспорта – 34,00 грн.+ банківські послуги).

Телефон для довідок: ДП «Агентство з ідентифікації ї реєстрації тварин» Бубряк Ю.О. (03131) 3-78-19; 050-44-84-741. 

Зразок заяви

 


 

Урядова програма підтримки

утримання молодняка ВРХ

(за утримання молодняка до 13 місячного віку

300+700+1500=2500 гривень на голову

(в залежності від віку молодняка))

 

Дотація надається фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.

Важливо – у паспорті тварини зазначати походження: кличку та ідентифікаційний номер матері (корови).

Довідково: процедура здійснення ідентифікації, реєстрації та переміщення великої рогатої худоби визначена Порядком ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядком оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 грудня 2017 року № 642, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 лютого за № 166/31618

Крок 2. Підготувати мінімальну кількість документів:

·         копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

·         копію паспорта громадянина України;

·         копію довідки  або договору про відкриття рахунка в банку;

·         копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Крок 3. Подати до сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади документи.

Документи приймаються протягом року в порядку черговості -  до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня.

Крок 4. Бюджетні кошти надійдуть на поточний рахунок відкритий у банку. Отримати бюджетні кошти, що надійшли.

* Дотація за молодняк, який народився в господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

у період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

*Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

за перші чотири місяці утримання молодняка 300 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка 1500 гривень за голову.

Відповідальність за правильність нарахування дотації покладається на органи місцевого самоврядування!

Станом на 01.05.2019 року 96 фізичних осіб подали в сільські ради району документи для нарахування дотації за утримання 106 голів молодняка ВРХ до 13-місячного віку. Нараховано 175,2 тис.грн. дотації.                 

  

 


 

До уваги виборців!

Для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося п’ять днів

 

Центральна виборча комісія нагадує, що звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можливо не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Враховуючи, що позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня 2019 року, цей строк спливає 15 липня 2019 року, тобто для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося всього п’ять днів.

ЦВК інформує, що задля щонайбільшого сприяння виборцям у реалізації цього права органи ведення ДРВ працюватимуть у робочому режимі і у вихідні дні 13 та 14 липня 2019 року.

Отже, якщо хтось із виборців має намір тимчасово змінити місце голосування, але ще не скористався такою можливістю, Комісія пропонує не зволікати із зверненням до органу ведення Державного реєстру виборців.

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЄДИНИХ КАРАНТИННИХ ФІТОСАНІТАРНИХ ВИМОГ

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області звертає увагу суб`єктів господарювання, які планують експорт рослинницької продукції до країн Євразійського економічного союзу та КНР, на карантинні фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

1 липня 2017 набрали чинностіРішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 №157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред`являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об`єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу», №158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об`єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу», які розміщені на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Таким чином, при здійснені експортних операцій, у випадку наявності вимог країни-імпорту щодо експорту об`єкту регулювання із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, за ініціативи суб`єкта господарювання, проводиться процедура офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів чи одного шкідливого організму відповідно до норм Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487.

Для цього особа має направити листом комплект документів, визначених зазначеним наказом, на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (м.Ужгород, вул. Минайська, 39а), а саме:

1. Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

2. Копія плану земельної ділянки (витягу з документації із землеустрою), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

3. Копія документа, який засвідчує право власності або користування (в тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

4. Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об`єктів регулювання, передбачених Законом України "Про карантин рослин".

За результатами проведених заходів, пов`язаних зі встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до Порядку, присвоюється реєстраційний номер місцю виробництва або виробничій ділянці, вільних від регульованих шкідливих організмів.

За додатковою інформацією можна звернутись до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки.

 

Адреса: Ужгордский р-н,

С. Оноківці, вул., Головна,53.

 

М.Левкулич, головний спеціаліст відділу карантину рослин

 

М.Білак, начальник відділу карантину рослин Управліня

Держпродспоживслужби в Закарпатскій області.

 

 


 

До уваги жителів Перечинського району.

Відділ ведення державного реєстру виборці апарату Перечинської

 райдержадміністрації здійснює прийом громадян:

пн.-пт. з 08:30 по 16:30

сб.-нд. з 09:00 по 14:00

протягом червня — липня 2019 року.

Вихідні дні 17 та 28 червня.

За детальною інформацією звертайтеся за тел. 2-31-83 


 

ДО ВІДОМА СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ

 

ТОВ «Агроаналіз-експерт»  Луганська область м.Сєвєродонецьк, вул.Б.Ліщини, 2к (тел..80962192042)  надає  безоплатні  послуги  з фітопатологічного дослідження рослин та консультації в рамках проведених досліджень.


 

Повідомлення про оприлюднення детального плану території

 

Детальний план території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства в землі для садівництва в урочищі «Жибково» на території Туричківської сільської ради за межами населеного пункту.

Замовник розроблення – Перечинська РДА – відділ містобудування та архітектури на основі розпорядження голови РДА 11.03. 2019 №51.

 

Дата, час та місце проведення громадських слухань  - 4 липня 2019 року об 11 годині в приміщенні Туричківської сільської ради.


 

Дія Державної фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації

 

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації доводить до відома про дію Державної фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації поточного року затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 106 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» (із змінами).

            Через Закарпатське відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств - далі регіональне відділення, (адреса: м.Ужгород, вул.Гойди 8, кабінет 106), один раз протягом року, фермерське господарство може отримати бюджетну субсидію для провадження сільськогосподарської діяльності, а саме:

Бюджетна субсидія (на 1 гектар) новоствореним фермерським господарствам

(у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності)

Бюджетна  субсидія  новоствореним  фермерським господарствам  надається у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство.

Надається у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності.

ЯК ОТРИМАТИ

            1.Подати до регіонального відділення Укрдержфонду заявку (форма заявки додається) й такі підтвердні документи:

копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

·         відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

·         копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 20 млн. гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал;

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів. Подається у паперовому в електронному вигляді;

·         згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, за формою, визначеною уповноваженим банком;

·         довідку державного реєстратора про те, що господарство не банкрут/не перебуває на стадії ліквідації.

2.Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.

Бюджетна субсидія фермерським господарствам

(крім новостворених)

 

Розмір компенсації: у розмірі 12 000 гривень  на одного члена фермерського господарства, але не більше 40 000 гривень на одне фермерське господарство.

Фермерському господарству, голова якого на момент надання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) надається відразу у максимальному розмірі без врахування інших членів господарства.

ЯК ОТРИМАТИ

1.Особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку (форма заявки додається) й такі підтвердні документи:

·         копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

·         відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

·         копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу від реалізації продукції за останній рік для фермерського господарства, а зареєстрованим в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів. Подається у паперовому або в електронному вигляді;

·         згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, за формою, визначеною уповноваженим банком;

·         довідку державного реєстратора про те, що господарство: не банкрут/не перебуває на стадії ліквідації.

2. Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.

За додатковою інформацією звертатися в управління економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації або Закарпатське відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств  м.Ужгород, вул.Гойди 8, кабінет 106, Хрипта Марія Іванівна

тел.050 643 17 18.

 

 


 

ТОВ "Навчально-консалтинговий центр "Закупівлі" Запрошує Вас пройти навчання членів тендерного комітету.

На навчанні будуть розглядатися такі важливі питання:

 

1. Нормативно-правова база у сфері публічних закупівель. Останні зміни в Законодавстві

2. Порядок та основні умови планування закупівель: ефективна організація закупівель протягом року. 

3. Особливості формування річного плану державних закупівель і вимоги щодо його заповнення та  оприлюднення.

4. Особливості визначення предмета закупівлі. Національний класифікатор України «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015. 

5. Електронні закупівлі - Prozzoro . Торгівельні майданчики: який майданчик обрати, покроковий алгоритм проведення процедури закупівлі на майданчику.

6. Умови застосування переговорної процедури закупівліЗакупівля: постачання пари та гарячої води (теплопостачання),  водопостачання, водовідведення.

7. Процедура «Відкриті торги»: покроковий алгоритм проведення. Закупівля природного газу та інші предмети закупівлі

8.Закупівля електричної енергії

9. Особливості проведення Допорогових закупівель

10. Відповідальність у сфері публічних закупівель

11. Та багато іншого про що Ви знали але боялися запитати!

Найближче навчання/підвищення кваліфікації

м. Ужгород - 12-13 червня

Семінар-навчання: «Публічні закупівлі: від теорії до  практики. Особливості проведення процедур відкритих торгів будівельних робіт»

Лекції та практичні заняття проводять фахівці-експерти з державних та публічних закупівель, які мають практичний досвід роботи у сфері державних, публічних закупівель.  Видача Сертифікату! 

       Вартість навчання одного представника від організації становить — 1100,00 грн. Дистанційна форма навчання - 800,00 грн.

При навчанні від 3-х осіб і при повторному у нас навчанні – знижка 10%.

       Вартість підвищення кваліфікації одного представника від організації — 700,00 грн. Дистанційна форма підвищення кваліфікації 500,00 грн.  МОЖЛИВІСТЬ  ОПЛАТИ  ПІСЛЯ  СЕМІНАРУ!

Наше підприємство надає послуги з проведення усіх видів процедур «під ключ» (переговорна процедура, відкриті торги, електронні торги, реєстрація на електронному майданчику, допорогові закупівлі).

Для участі у семінарі надсилайте заповнену заявку на е-mail:zzakypivli@ukr.net

З усіх питань звертайтеся за номерами телефонів: (096) 9163690, (050) 7360085 – Вікторія Сергіївна

Завжди раді співпраці!

З Повагою,

ТОВ "Навчально-консалтинговий центр"Закупівлі"

тел.: (050) 736-00-85, (096) 916-36-90 Вікторія Сергіївна

Навчання тендерного комітету, проведення торгів "під ключ"

 

 


 

детальний план території

 

Звіт про стратегічну екологічну оцінку

 


 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ ТА ЗВІТУ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ

 

ПОВНА НАЗВА ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ

«Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024»         (далі – Детальний план території).

Мета розробки Детального плану території – є  уточнення у більш крупному масштабі положень схеми районного планування для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Проект розроблено на підставі розпорядження голови Перечинської районної держадміністрації від 17.04.2019 року  № 79.

Замовник містобудівної документації - Перечинська районна державна адміністрація (на підставі Розпорядження голови Перечинської РДА № 79 від 17.04.2019 р. замовити виготовлення детального плану території ТОВ «ВІКО-СПОРТ»).

Розробник проекту детального плану території – ТОВ «Наша спадщина» (ГАП Віровбал В.Й., кваліфікаційний сертифікат  АА № 003555 від 30.12.2016 р.).

Виконавець звіту про стратегічну екологічну оцінку - ФОП Яким В.В.

 

ОРГАН, ЩО ПРИЙМАТИМЕ РІШЕННЯ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ - Перечинська районна державна адміністрація.

 

ПЕРЕДБАЧУВАНА ПРОЦЕДУРА ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

Дата початку та строки здійснення процедури громадського обговорення проекту Детального плану території та Звіту про стратегічну екологічну оцінку до Детального плану території розпочато з дня їх оприлюднення – 27 травня 2019 року на сайті Перечинської районної держадміністрації та триватиме до 25 червня  2019 року.

СПОСОБИ УЧАСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ

Громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі зауваження та пропозиції до проекту документу державного планування та Звіту про стратегічну екологічну оцінку. Усі зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду замовником. За результатами розгляду замовник враховує одержані зауваження або вмотивовано їх відхиляє.

ДАТА, ЧАС І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗАПЛАНОВАНИХ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

07 червня 2019 року об одинадцятій годині у приміщенні Тур’я Полянського сільського клубу за адресою: Закарпатська область, Перечинський район, с. Тур’я-Поляна, вул. Зелена, 80 відбудуться громадські слухання з обговоренням проекту.

Ознайомитися з проектом Детального плану території та Звітом про стратегічну екологічну оцінку до Детального плану території можна за адресами:

89200, Закарпатська область, м. Перечин, пл. Народна, буд. 16;

89232, Закарпатська область, Перечинський район, с. Тур’я-Поляна, вул. Зелена, 94.

ОРГАН, ДО ЯКОГО ПОДАЮТЬСЯ ЗАУВАЖЕННЯ І ПРОПОЗИЦІЇ, ЙОГО ПОШТОВА ТА ЕЛЕКТРОННА АДРЕСИ ТА СТРОКИ ПОДАННЯ ЗАУВАЖЕНЬ І ПРОПОЗИЦІЙ

Зауваження і пропозиції до проекту Детального плану території та Звіту про стратегічну екологічну оцінку до проекту Детального плану території подаються до: Перечинської  РДА, розташованої за адресою: 89200, Закарпатська область,               м. Перечин, пл. Народна, 16.

Відповідальна особа: начальник відділу містобудування та архітектури Перечинської районної державної адміністрації -  Годований Володимир Іванович тел. (03145) 2-15-82, електронна адреса:  rdaperechin@carpathia.gov.ua.

Строк подання зауважень і пропозицій становить 30 днів, тобто до  25 червня  2019 року.

Пропозиції та зауваження, подані після встановленого строку, не розглядаються.

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ НАЯВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, У ТОМУ ЧИСЛІ ПОВ’ЯЗАНОЇ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ НАСЕЛЕННЯ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ

89200, Закарпатська область, м. Перечин, пл. Народна, буд. 16.

НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ТРАНСКОРДОННИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ щодо проекту документа державного планування – відсутня.

  


 

 


 

  


           

 КЛОПОТАННЯ

 

У відповідності до ст. 8 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» просимо надати зауваження і пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024.

Додатки:

-        заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

 

Начальник відділу                                                               В. ГОДОВАНИЙ

                                 


                                                    

  ЗАЯВА

ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ

Детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024.

ЗАМОВНИК СЕО

Замовником проекту є Перечинська районна державна адміністрація Закарпатської області

Юридична адреса: 88017, Закарпатська обл., м. Перечин, пл. Народна, 10

тел.(0312)2-13-53, e-mail: rdaperechin@carpathia.gov.ua

ВИД ТА ОСНОВНІ ЦІЛІ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ, ЙОГО ЗВ’ЯЗОК З ІНШИМИ ДОКУМЕНТАМИ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ.

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024, розробляється з метою визначення територіального розвитку на проектний період з урахуванням перспектив, обґрунтованих раціональним використанням територіальних та природних ресурсів, а також з метою оптимальної функціональної організації поселення, яка має забезпечувати розвиток та реконструкцію сільського поселення, найкращі умови проживання та праці.

Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024, розроблено відповідно до розпорядження голови Перечинської районної державної адміністрації Закарпатської області №79 від 17 квітня 2019 р.

Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024 розробляється відповідно до схеми планування території району та області з урахуванням державних і регіональних інтересів та враховує Схему планування території Закарпатської області, стратегії та програми економічного, демографічного, екологічного, соціального розвитку відповідної території, програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження нерухомих об’єктів культурної спадщини та пам’яток археології, чинна містобудівна документація на місцевому рівні та проектна документація, інформація містобудівного, земельного та інших кадастрів, заяви щодо забудови та іншого використання території.

ТЕ, ЯКОЮ МІРОЮ ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ ВИЗНАЧАЄ УМОВИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ АБО ОБ’ЄКТІВ, ЩОДО ЯКИХ ЗАКОНОДАВСТВОМ ПЕРЕДБАЧЕНО ЗДІЙСНЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ (У ТОМУ ЧИСЛІ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ, РОЗМІРУ, ПОТУЖНОСТІ АБО РОЗМІЩЕННЯ РЕСУРСІВ).

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті третьої. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Даний документ державного планування не передбачає реалізацію видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

ЙМОВІРНІ НАСЛІДКИ:

а) для довкілля:

В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024 зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:

-ґрунти;

-атмосферне повітря;

-водні ресурси;

-стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок);

-кліматичні фактори;

у тому числі для здоров’я населення;

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на здоров’я населення.

б) для територій з природоохоронним статусом

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на територій з природоохоронним статусом.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні;

ВИПРАВДАНІ АЛЬТЕРНАТИВИ, ЯКІ НЕОБХІДНО РОЗГЛЯНУТИ,

У ТОМУ ЧИСЛІ ЯКЩО ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ НЕ БУДЕ ЗАТВЕРДЖЕНО.

З метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків під час СЕО детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024, передбачається розглянути «Нульовий сценарій», без впровадження проектних змін.

Альтернатива 1: «Нульовий сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документа державного планування;

 

 

ДОСЛІДЖЕННЯ, ЯКІ НЕОБХІДНО ПРОВЕСТИ, МЕТОДИ І КРИТЕРІЇ, ЩО ВИКОРИСТОВУВАТИМУТЬСЯ ПІД ЧАС СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ.

Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись логічні і формалізовані методи прогнозування.

Для підготовки звіту СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

-          доповіді про стан довкілля;

-          статистичну інформацію;

-          інформація, яка включена в інші акти законодавства, які мають відношення до проекту ДДП

-          дані моніторингу стану довкілля;

-          інша доступна інформація.

ЗАХОДИ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ РОЗГЛЯНУТИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ, ЗМЕНШЕННЯ ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ ВИКОНАННЯ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ.

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.

Так, Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», визначає загальні вимоги в галузі охорони навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, введенні в експлуатацію, експлуатації, консервації, споруд та інших об’єктів.

Законом встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов’язкових екологічних вимог:

а) раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій;

б) здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища;

в) здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів;

г) застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров’я населення;

д) збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що підлягають особливій охороні;

е) здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб;
є) здійснення заходів щодо збереження і невиснажливого використання біологічного різноманіття під час провадження діяльності, пов’язаної з поводженням з генетично модифікованими організмами.

Заходи спрямовані на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на об’єкти тваринного світу Під час провадження планованої діяльності, у відповідності до вимог статей 9, 37, 39, 40 Закону України «Про тваринний світ»:

– збереження умов існування видового і популяційного різноманіття тваринного світу в стані природної волі;

-недопустимість погіршення середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин;

-збереження цілісності природних угруповань диких тварин;

– запобігання загибелі тварин під час здійснення виробничих процесів;

-охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин;

-недоторканість ділянок, що становлять особливу цінність для збереження тваринного світу;

-розроблення і здійснення заходів, які будуть забезпечувати збереження шляхів міграції тварин.

Заходи спрямовані на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на здоров’я населення При здійсненні планованої діяльності у відповідності до вимог статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів будуть розглядатися:

– відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

– заходи радіаційної безпеки, відповідних санітарних правил, а також заходи встановлені нормами, іншими актами законодавства, що містять вимоги радіаційної безпеки;

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО СТРУКТУРИ ТА ЗМІСТУ ЗВІТУ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ.

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана в обсягах, визначених статтею 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Пропонується така структура Звіту із СЕО:

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

5) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

6) опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових (1, 3-5 та 10-15 років відповідно, а за необхідності – 50-100 років), постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

7) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

8) обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

9) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

10) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

11) резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-10 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.

 

ОРГАН, ДО ЯКОГО ПОДАЮТЬСЯ ЗАУВАЖЕННЯ І ПРОПОЗИЦІЇ, ТА СТРОКИ ЇХ ПОДАННЯ.

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024 подаються до: відділу містобудування та архітектури Перечинської районної державної адміністрації Закарпатської області.

Відповідальна особа: Начальник відділу містобудування та архітектури Перечинської районної державної адміністрації -  Годований Володимир Іванович тел. (03145) 2-15-82.

Строк подання зауважень і пропозицій становить 15 днів, тобто до 24 травня 2019 р.


 

Оголошення про проведення громадських слухань по детальному плану території

Згідно рішення виконавчого комітету Тур’я-Полянської сільської ради від 03.05.2019 р. “Про проведення громадських слухань по детальному плану території” у відповідності до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Постанови Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011р. «Про затвердження порядку проведення громадських слухань, щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», проводяться громадські слухання містобудівної документації «Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024» з 03.05.2019 р. по 03.06.2019 р. (замовник: Перечинська районна державна адміністрація (на підставі Розпорядження голови Перечинської РДА № 79 від 17.04.2019 р. «Про надання дозволу на виготовлення детального плану території» ТОВ «ВІКО-СПОРТ» замовити виготовлення детального плану території; розробник містобудівної документації: ТОВ “Наша спадщина” архітектор Віробвал В. Й.(Кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця розроблення містобудівної документації серія АА № 003555).

Громадські слухання відбудуться 07 червня 2019 року об 11:00 год. в приміщенні Тур`я Полянського сільського клубу, за адресою с.Туря Поляна, вул.Зелена,80 Перечинського району.

Метою розробки детального плану території на земельних ділянках під кадастровими номерами 2123286200:02:031:0025, 2123286200:02:024:0023, 2123286200:02:024:0024  загальною площею 1,2086 га є уточнення у більш крупному масштабі положень схеми районного планування для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

З матеріалами містобудівної документації ви можете ознайомитись в  Тур’я-Полянській сільській раді за адресою ( Закарпатська область, Перечинський район, с. Тур’я-Поляна, вул. Зелена, 94) та на офіційному сайті Перечинської районної державної адміністрації. За адресою: 88015, м. Ужгород, вул. Заньковецької 84/29 ви можете надсилати пропозиції (зауваження) з 03.05.2019 р. по 03.06.2019 р. Забезпеченням організації розгляду пропозицій уповноважений директор ТОВ «Наша спадщина» В.Й. Віробвал.

Довідка: у відповідності до вище вказаних законодавчих актів пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні мають право надавати: повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; юридичні особи, об’єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею; представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад. Пропозиції громадськост імають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

   

 

 


 

 

До відома сільгосптоваровиробників!


 

 


 

Рекомендації

щодо локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини – борщівника Сосновського на території Закарпатської області

 

Борщівник Сосновського – багаторічна рослина, зелена маса якої містить фотоактивну речовину фурокумарин, яка при потраплянні на відкриті частини тіла людини під впливом сонячної енергії спричиняє сильні опіки шкіри. Борщівник є також контактним та дихальним алергеном. Рослина відноситься до родини зонтичних з 2-5 річним циклом розвитку. З центральної її бруньки на 3-5-й рідше – на 2-3-й рік життя утворюється квітковий пагін. Одна рослина здатна щороку давати від 15-20 тис., а в окремі роки і до 100 тис. життєздатного насіння. У грунті насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, іноді 10-15 років. Якщо немає умов для цвітіння ( через недостатню кількість поживних речовин, затінення, посухи або регулярного скошування), воно затримується. За таких умов рослини можуть жити до 12 років. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Розмножується головним чином насінням, швидко поширюється займаючи все нові ареали і з часом утворює великі зарості, витісняючи іншу рослинність. Борщівник Сосновського досягає до 3 м висоти, має великі перисті листки та порожнисте стебло, росте переважно на добре зволожених грунтах ( береги річок, каналів, придорожні смуги). Нерідко ця небезпечна рослина росте на деградованих пасовищах і покинутих полях, пустирях, сміттєзвалищах, у населених пунктах у парках, навіть на клумбах.

            Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, злісний конкурент культурних рослин, надзвичайно шкодочинний. За сильного засмічення відчутно знижує врожай сільськогосподарських культур. Рослина однорічна, розмножується насінням, сходи з’являються в квітні – травні, цвіте з другої половини липня до жовтня. Засмічує посіви просапних культур, озимі та ярі зернові, трави, технічні культури, сади, виноградники, а також подвір’я, присадибні ділянки, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок і ставків, полезахисні смуги. Рослина має потужну кореневу систему, бур’ян здатний тривалий час ( до двох тижнів) витримувати підтоплення, утворюючи при цьому додаткове коріння, рослині властива висока регенераційна властивість, вид має високу пластичність щодо температури повітря та вологості грунту.  Переноситься насіння амброзії полинолистої з насіннєвим матеріалом, відходами, соломою, транспортними засобами, тваринами та людиною, розноситься водою під час повені, злив і при зрошенні.

            Заходи боротьби з амброзією полинолистою та борщівником Сосновського:

В населених пунктах:

-                      систематичне скошування рослин амброзії полинолистої та борщівника Сосновського з початку вегетації (квітень – травень) до цвітіння ( кінець липня – початок серпня);

-                      викопування рослин амброзії та борщівника з корінням та їх знищення шляхом спалюванням у спеціально призначених місцях або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах;

-          зрізування основного кореня борщівника на глибині 8-12 см;

-          знищення рослин за допомогою перекопування або переорювання

грунту з подальшим висіванням на цих ділянках газонних трав, які б створювали штучні фітоценози із суцільного рослинного покриву, здатного пригнічувати амброзію.

На узбіччях доріг ( автошляхів та залізничних колій), лісосмуг, землях загального призначення:

-                      періодичне викошування рослин амброзії полинолистої та борщівника Сосновського з початку вегетації (квітень – травень) до цвітіння ( кінець липня – початок серпня);

-                      застосування гербіцидів суцільної дії відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;

            - підсів багаторічних низькорослих або газонних трав.

На полях сівозмін:

-          дотримання технології обробітку грунту;

-                      дотримання агротехнічних заходів догляду за посівами, правильного чергування культур у сівозмінв;

-                      застосування гербіцидів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;

            На берегах річок:

-          періодичне прикореневе, неодноразове скошування до початку цвітіння;

-          застосування гербіцидів суцільної дії відповідно до «Переліку

пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», з урахуванням Державних саніторних правил ДПС 8.8.12.001-98, затверджених наказом МОЗ України від 03.08.1998р. №1 (п.п.9.6 п.9.6) та вимог Водного кодексу України.

            Зважаючи на те, що борщівник Сосновського викликає опіки шкіри, всі роботи по його знищенню необхідно проводити в захисному одязі. 

 


 

Не спалюйте сухотрав’я – це небезпечно! 

Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає закарпатців відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та чагарників.

З початку 2018 року на території Закарпатської області  виникло 40 пожеж сухої трави, чагарників та сміття на відкритих територіях. Внаслідок цього було знищено 26,56 га сухої рослинності. А 01 березня вже зафіксовано й першу жертву внаслідок необережності та халатності під час спалення сухостою у селі Сокирниця Хустського району.

            В Перечинському районі з початку 2018 року рятувальники   6 рази виїжали  на гасіння загорання сухої трави та чагарників.

Звісно‚ добрий господар завжди піклується про чистоту власного обійстя. Зазвичай зі старим мотлохом люди розправляються за допомогою вогню. Сухе листя‚ дрібне сміття - все це в кращому випадку вивозиться за межі господарства та спалюється на безпечній відстані від будівель, а в гіршому ж – до нього підносять сірника прямо на подвір’ї, де для стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання.

Отож, якщо ви ніяк не хочете відмовитися від спалювання сухостою‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання від стерні очищувати й минулорічні посівні масиви. Цей спосіб попри те‚ що небезпечний‚ але й шкідливий‚ адже під дією високих температур нищиться найкорисніший поживний шар ґрунту. Для відновлення останнього знадобиться чимало часу.

Під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях. Не залишайте його без нагляду!

Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії та дозволить захистити себе й природу від втрат.

 

Начальник Перечинського РС УДСНС України

у Закарпатській області

 

підполковник служби цивільного захисту                                          Р.І.Петрик


 

Оголошення

Перечинська районна державна адміністрація інформує, що Національна академія державного управління при Президентові України  та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочинає прийом слухачів на денну, вечірню та заочно-дистанційну форми навчання з наданням освітнього ступеня магістр за спеціальністю  „Публічне управління та адміністрування” за державним замовленням.

 

Вичерпну інформацію з питань прийому на навчання можна отримати за тел.: (044) 455-69-01 та на офіційному сайті Національної академії: www.aсademi.gov.ua; до Львівського регіонального інституту за тел.: (032) 244-81-12 та на офіційному сайті www.lvivakademy.com.ua.


 

ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ !

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107», яка набрала чинність від 22.02.2019  затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури ( рибництва).

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

у період утримання молодняка віком від одного до п’яти  місяців —  300 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від п’яти до дев’яти  місяців 700 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від дев’яти до тринадцяти місяців 1500 гривень за голову.

Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

за перші чотири місяці утримання молодняка 300 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб  власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

 

Документи, що подаються для отримання дотації за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, приймаються до 1 квітня поточного року у разі наявності в господарстві населення такого молодняка на момент подання документів.


 

 

Про переваги виплати пенсій

через поточні рахунки в банках  

Виплата пенсії через рахунки, які відкриті в уповноважених банках, регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596 (із змінами).

Пенсіонер має право самостійно обирати спосіб отримання своєї пенсійної виплати: через поштове відділення зв’язку або через банківську установу.

В разі виплати пенсії через поштові відділення зв’язку у визначений графіком день пенсіонеру необхідно очікувати листоношу вдома.

 

Пенсіонери, які отримують пенсії через установи банків, мають певні переваги, а саме :

 

-                       отримувати належні їм суми пенсій та грошової допомоги після зарахування на поточні рахунки в зручний для них час, в повній сумі або частково та незалежно від місця перебування особи;

-                       одержувати відсотки на залишок коштів на вкладному рахунку;

-                       оформити довіреність в установі банку на отримання коштів із свого рахунку іншою особою;

-                       здійснювати за довгостроковим дорученням оплату комунальних послуг шляхом списання їх з рахунку без особистої присутності та інше.

 

         Уповноважені банки зобов’язані забезпечити за бажанням одержувача видачу йому сум пенсій та грошової допомоги як безпосередньо в банку, так і з доставкою одержувачу додому в зручний для нього час, що обумовлюється договором між уповноваженим банком та одержувачем.Про переваги виплати пенсій

через поточні рахунки в банках 

Виплата пенсії через рахунки, які відкриті в уповноважених банках, регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596 (із змінами).

Пенсіонер має право самостійно обирати спосіб отримання своєї пенсійної виплати: через поштове відділення зв’язку або через банківську установу.

В разі виплати пенсії через поштові відділення зв’язку у визначений графіком день пенсіонеру необхідно очікувати листоношу вдома.

 

Пенсіонери, які отримують пенсії через установи банків, мають певні переваги, а саме :

 

-                       отримувати належні їм суми пенсій та грошової допомоги після зарахування на поточні рахунки в зручний для них час, в повній сумі або частково та незалежно від місця перебування особи;

-                       одержувати відсотки на залишок коштів на вкладному рахунку;

-                       оформити довіреність в установі банку на отримання коштів із свого рахунку іншою особою;

-                       здійснювати за довгостроковим дорученням оплату комунальних послуг шляхом списання їх з рахунку без особистої присутності та інше.

 

         Уповноважені банки зобов’язані забезпечити за бажанням одержувача видачу йому сум пенсій та грошової допомоги як безпосередньо в банку, так і з доставкою одержувачу додому в зручний для нього час, що обумовлюється договором між уповноваженим банком та одержувачем.