а Untitled Page

Соціальний захист

 

                                      Що таке патронатна сім’я?

В Україні запроваджена нова форма сімейного виховання дітей, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей   в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

 Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

патронатний вихователь  це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Основні завдання патронатних вихователів:

·         забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

·         соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

·         створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;

·         підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

·         новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інщі родичі;

·         підкинуті, знайдені діти;

·         безпритульні діти;

·         діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

·         діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

·         діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;

·         діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;

·         інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Яким чином фінансується послуга патронату над дитиною?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

·         грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

·         соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

·         сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звертатися за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7 Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Директор Перечинського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                           Т.Країло

 

 

 


 

Група взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів обговорювала проблеми насильства у сім’ї

 

28 серпня 2019 року  відбулося чергове засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів, організоване Перечинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі зустрічі уже стали традиційними. Порушувалися  питання щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  осіб з їх числа, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у відповідності до Порядку та умов  надання субвенції,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 15 листопада 2018 р. № 877 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 616).

Було відзначено, що такі зустрічі є важливими для батьків, допомагають вирішенню труднощів в родинах, подоланню емоційного вигорання, налагодженню взаємин з дітьми, сприяють кращому розумінню особливостей поведінки та вчинків вихованців, забезпеченню якісного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.  Також порадили батькам більше спілкуватися з дітьми, знати їх проблеми, берегти вихованців від небезпеки, навчати їх правилам безпечної поведінки. Під час зустрічі з прийомними батьками обговорювалися ситуації, які виникають під час виховання дітей. Цьому сприяло «живе» спілкування учасників один з одним – з людьми, які здійснили такий важливий крок в своєму житті. Вони визначили, що ці зустрічі допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні за допомогою професійних рекомендацій та порад.

Якщо ви вірите, що чужих дітей не буває, що кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її в свою родину, можливо вас зацікавлять сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за адресою: м. Перечин, вул. Ужанська, 8 Перечинський РЦСССДМ.

 

 

Директор Перечинського районного центру

 

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                      Т. Країло


 

Відбулося засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

23 серпня  2019 року  відбулося засідання спостережної комісії райдержадміністрації, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

На засіданні районної спостережної комісії розглянуто питання про роботу  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по соціальній адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі  та осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі . У ході розгляду питань акцентувалася увага на попередження проявів асоціальної поведінки неповнолітніх ,розвиток позитивних комунікаційних зв’язків. Було обговорено основні причини скоєння правопорушень. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою профілактики злочинності, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

 

сім’ї, дітей та молоді                                                                                     Т. Країло


 

Відбулося засідання комісії 

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк  16 серпня 2019 року було проведено засідання районної координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

            На засідання комісії було ряд важливих питань, а саме:

1..Про роботу районного ЦСССДМ з питань профілактики запобігання та протидії домашньому насильства в сім’ї.

2. Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації щодо своєчасного виявлення дітей, над якими вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза вчинення насильства.

3. Розгляд листа голови ОДА від 29.07.2019р. №06-17/3044.

4. Різне.

За січень – червень  2019 року до Перечинського відділу поліції  Ужгородського відділення поліції   Головного управління національної   поліції в Закарпатській області поступило 48 повідомлень про різного роду правопорушень, пов’язаних з сімейно-побутовими відносинами. З даною категорією осіб систематично проводиться профілактична робота, співбесіда на рахунок не зловживання спиртними напоями, не вчинення повторних випадків домашнього    насильства.

 

 Голова комісії М. Чомоляк підвела підсумки роботи постійно діючої комісії з питань запобігання та протидії домашньому насильству за І-ше півріччя поточного року.


       

 Кожній дитині - сім`ю та родину

 Конвенція ООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. В ст. 52 Конституції України закріплено, що: “Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

 Основна мета прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу - тимчасове утримання і виховання дитини.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно  взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.

 Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як п’ять дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18- річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах освіти - до їх закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Під  час перебування дитини у прийомній сім’ї, держава фінансує, контролює  утримання й виховання дитини, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження даних сімей та дитини.

Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов, що ретельно перевіряються. Прийомні батьки несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний та психічний розвиток прийомних дітей. Вони одержують від держави щомісячні кошти на утримання дитини, мають першочергове право на усиновлення.

Перехід дитини до прийомної  сім’ї – це період емоційного збентеження, що переживає і дитина і члени родини. Прийомні батьки повинні сконцентруватися на чіткості, послідовності, надійності та постійності своєї допомоги впродовж усього періоду підготовки дитини  до влаштування.

Коли дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з Вами, прийомними батьками. І саме Ви продовжите долати труднощі відповідно до віку та рівня розвитку дитини, відстоюючи її інтереси та інтереси держави, навчити цю дитину більше усміхатися і любити життя.В народі кажуть: « Сироту прихистити -  це все одно що храм побудувати.» мало хто зважується на цю дуже відповідальну та нелегку  справу. Але слід   низько вклонитися тим родинам в нашому районі, які зігріли своїм батьківським теплом та подарували любов, ласку, ніжність, турботу дітям, дали можливість зростати в сім’ ї, що конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої , духовної та моральної стійкості особистості.

 З питання створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу , по допомогу можна звернутися до Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7 тел.:21023.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

 

для сім’ї,дітей та молоді                                                                                Т. Країло


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

24.07.2019 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила голова районної державної адміністрації Мар’яна Ладомиряк.  В засіданні робочої групи прийняла участь головний державний інспектор управління Держпраці у Закарпатській області Маріанна Гукс.

 На порядку денному було розглянуто наступні питання:

1.Про виконання Програми зайнятості Перечинського району на період до 2020 року за І півріччя 2019 року.

 Інформувала секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М. 

Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року (далі – Програма) розроблено відповідно до статті 18 Закону України  „Про зайнятість населення”, на виконання розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.11.2017 року № 622 "Про розроблення проектів обласної, районних та міських програм зайнятості на період до 2020 року", розпорядження голови районної державної адміністрації від 04.12.2017 № 327 “Про розроблення проекту районної Програми зайнятості населення на період до 2020 року” та затверджена рішенням сесії районної ради № 436 від 14.06.2018 року.

Основною метою Програми є здійснення активної політики на ринку праці, підвищення ефективності використання трудового потенціалу району, реалізація державних гарантій щодо зайнятості громадян, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості.

Програму розроблено з метою проведення в районі активної соціально-економічної політики, упередження і подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості населення та на ринку праці, розширення сфери застосування праці економічно активного населення за рахунок створення робочих місць, підвищення якості робочої сили, недопущення масового безробіття, сприяння самозайнятості, розвитку підприємництва, легалізації тіньової зайнятості, інтеграції на ринку праці соціально незахищених верств населення.

        Програмою зайнятості  передбачено створити у 2019 році  220 нових робочих місць, створено за січень - травень 67 нових робочих місць, що склало 30,5 % від запланованого. З них: юридичними особами – 15, фізичними особами згідно трудових угод – 14, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців –38.

            Протягом   січня – червня поточного року було залучено до участі в  громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру –98 безробітних громадян.

            Використано для виконання громадських робіт коштів Фонду – 34,5 тис. грн. та коштів місцевих бюджетів – 34,5 тис. грн.

       Протягом І півріччя 2019 року отримали статус безробітного 163 особи, з них – 143 особи, які проживають у сільській місцевості. Працевлаштовано 76 мешканців села, з яких 8 осіб працевлаштовано із здійсненням компенсації єдиного внеску. Участь у громадських роботах взяли 27 осіб - жителів села та 59 чол. виконували роботи тимчасового характеру. Станом на 01.07.2019 року продовжують перебувати на обліку 110 безробітних  жителів села, з яких 100 отримують допомогу по безробіттю.

        З метою формування у молоді зважених підходів до вибору професій, центром зайнятості постійно проводяться інформаційно-роз’яснювальні  семінари  та інші заходи  на яких розглядаються основні шляхи інформування молоді, що є рушійним важелем у виборі професії.

Станом на 01.01.2019 року кількість застрахованих осіб в районі (найманих працівників становила – 4631осіб, станом на 01.07.2019 року (звіт за 05 ) – 4563 осіб.

               Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.

Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України за результатами аналізу місячної звітності реєстру застрахованих осіб щомісячно надає управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації інформацію щодо  чисельності працівників  в розрізі страхувальників, які отримують заробітну плату меншу та на рівні мінімальної, щодо страхувальників, у яких відбулось зменшення чисельності штатних працівників, збільшення застрахованих осіб з ознакою неповний робочий час, інформацію щодо страхувальників, у яких застраховані особи виконують роботи (надають послуги)  за цивільно-правовими договорами.

При проведенні моніторингу заробітної плати та інформації, наданої Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

            Одним із напрямків діяльності відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації  в межах своїх повноважень під час особистих зустрічей, аналізу звітів, поданих фізичними та юридичними суб`єктами господарювання району є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи із суб`єктами господарювання  та населення району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

         За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рекомендаційні рішення.

 

В. о. начальника управління                                                 Л. ЧИНЯК

 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

24.07.2019 року під головуванням голови районної державної адміністрації Мар’яни Ладомиряк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. В засіданні комісії прийняла участь заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу соціально-економічного розвитку управління стратегічного розвитку, планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Наталія Ганич.

На засіданні комісії були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.07.2019 року.

Інформувала начальник Перечинського відділу обслуговування громадян сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Моняк О.В.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2019 року – 560,3 тис. грн. Станом на 01.07.2019 року – 567,5 тис. грн. Темп росту боргу по району в порівнянні до 01.01.2019 року складає 101,3% що на 7,2 тис. грн. більше. В тому числі: страхові внески – 316,2 тис. грн. (55,7%);  пільгові пенсії – 251,3 тис. грн. (44,3%).

Структура боргу станом на 01.07.2019 року (567,5 тис.грн.):

Дієвий статус боргу – 5,0 тис. грн. пільгові пенсії 0,9% до загального боргу. Безнадійний – 460,3 тис. грн. (страхові внески – 214,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 246,3 тис. грн. – 81,1%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 18,0%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.07.2019 року складає 316,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 214,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2019 року становив 244,1 тис. грн. Станом на 01.07.2019 року сума боргу складає – 251,3 тис. грн.

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.07.2019 року.

Згідно інформації  Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України борг зі спліти єдиного соціального внеску (за даними ГУ ДФС в Закарпатській області) станом на 01.07.2019 року складає 1761,4 тис. грн , в тому числі: юридичні особи – 243,2 тис. грн., фізичні особи-підприємці – 1518,2 тис. грн. Протягом червня 2019 року фізичними особами - підприємцями сплачено борг на загальну суму 27,3 тис. грн.

3. Про розгляд листа головного управління ДФС у Закарпатській області щодо оприлюднення інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

В.о. начальника управління соціального захисту

населення Перечинської РДА                                                                          Л.ЧИНЯК

 

 


 

ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ!

1 ЖОВТНЯ СТАРТУЄ МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі - Порядок).

 Відповідно до Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та Ощадбанком.

            Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі особисто поданих заяв до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання). Управління щомісяця до 25 числа формуватиме реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватиме  до Мінсоцполітики. Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

            Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку.

            Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

            У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюватиметься у безготівковій формі.

З метою автоматичного розрахунку пільг на оплату житлово-комунальних послуг та уникнення розбіжностей персональних даних, пільговикам необхідно надати до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації  (проживання) номери своїх мобільних телефонів, а також у разі зміни адреси місця реєстрації (проживання), або зміни складу сім’ї (одруження/розлучення/народження дитини) повідомити орган соціального захисту.

 

За додатковою інформацією можна звернутися в управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації за адресою: м. Перечин, вул. Ужанська, 19, каб. №8,  довідка за тел.: 2-24-39.

 

 

В. о. начальника управління                                                       Л. ЧИНЯК

 

 

 

 

 Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

10 липня 2019 року відбулося одинадцяте засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника управління голови районної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат на проживання та про взяття на облік нової внутрішньо переміщеної особи. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

В. о. начальника управління                                                  Л.ЧИНЯК

 


 

 Відбулось засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

10 липня 2019 року відбулося засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

Розглянуто питання про стан роботи Перечинського РС Філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області  з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та звільненими з місць позбавлення волі. У ході розгляду питання акцентувалася увага на проведені профілактичної роботи, щодо недопущення скоєння  повторних злочинів, особлива увага зверталася на сім’ї, де виховуються неповнолітні особи засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення членам спостережної комісії в посиленні роботи та здійсненні заходів із профілактики вчинення правопорушень неповнолітніми.

 

 

 Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді                                           Т.Країло                                 

 


 

 

Провадження наставництва над дитиною, яка опинилася в складних

життєвих обставинах

Багато дітей підліткового віку, які проживають в інтернатах, мають дуже низькі шанси потрапити у сім’ю. Ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а після виходу з інтернату не готові до життя поза межами закладу. Але навчити їх вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.

Наставництво - це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у інтернатному закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставника може мати дитина віком від 0 до 18 років, яка проживає у закладах інституційного догляду, незалежно від того, має вона офіційний статус. Наставник - це повнолітня людина, яка хоче допомагати дитині, яка проживає у інтернатному закладі, має для цього відповідний ресурс, супроводжує її в цілях соціалізації та адаптації в суспільстві. Наставником може бути: –особа, віком 18 років і більше; –особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя.

Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у інтернатному закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевнеості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських стосунків, культурних, моральних та духовних цінностей. Мінімальні зобов`язання, які бере на себе наставник – це відвідувати дитину раз на тиждень протягом години впродовж року. Основними завданнями наставництва є:

– визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

– надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

– формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

– ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;

– сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості;

– формування в дитини навичок здорового способу життя. Форми наставництва:

  – індивідуальне наставництво. Наставництво «один на один» передбачає взаємовідносини одного дорослого з однією дитиною. Наставник повинен зустрічатися зі своїм Вихованцем як мінімум чотири рази в місяць впродовж не менше року.

  – наставництво в групі. Наставництво в групі передбачає взаємодію як одного дорослого з групою дітей, так і декілька дорослих, які працюють з невеликою групою людей. Наставник виконує функції лідера і бере на себе обов’язок регулярно зустрічатися зі своєю групою більш тривалий проміжок часу.

– наставництво за допомогою електронної пошти. Наставництво за допомогою інтернету та електронної пошти об’єднує одного дорослого та одну дитину. Пара спілкується через інтернет в щонайменше раз в тиждень протягом півроку і довше. Наставник виступає в ролі порадника в шкільних справах чи допомагає при виборі професії.

 Якщо Ви виявили бажання стати наставником , звертайтеся до  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Перечин, пл.Народна ,7,  або за телефоном 21023

 Директор Перечинського районного центру соціальних служб 

 для сім’ї, дітей та молоді                                                                                            Т. Країло

 


 Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

26.06.2019 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводив заступник робочої групи, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Цвік.   На порядку денному було розглянуто наступні питання:

1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району основного кола звітуючих.

Інформує: секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М.  

          1. СЛУХАЛИ: секретаря робочої групи, начальника відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М. 

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з затверджено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3273 грн. Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну норму праці. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

 Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за І квартал 2019 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8704,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1921,00 грн.) складає 453,1 відс. У відсотках до середнього рівня по області (8439,00 грн.) розмір заробітної плати складає 103,1 відс. Середньомісячна заробітна плата працівників за І квартал 2019 року у відповідності до аналогічного періоду 2018 року (7328,00) збільшилася на 1376,00 грн. Темп зростання середньомісячної заробітної складає – 118,8 відс. За розміром заробітна плата працівників району займає 7 місце по області.

2. Про розгляд витягу з протоколу №2 від 28.05.2019 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

Начальник управління                                                                         В.ЦВІК


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

26 червня 2019 року відбулося десяте засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника управління соціального захисту населення Чиняк Лесі Василівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат на проживання та про призначення виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях з 01 квітня 2019року на підставі  постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019року №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» та «ПОРЯДКУ виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», що затверджений вищезазначеною постановою КМУ. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства. 

 

Начальник управління                                                                                                       В. ЦВІК


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

20 червня 2019 року відбулося дев’яте засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – Чиняк Лесі Василівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат на проживання та виплату на дитину одинокій матері . Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна.  До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

 Начальник  управління                                                                                                          В. ЦВІК  

 


 

 Проведено засідання комісії з прав захисту дитини 

12 червня 2019 року при заступнику голови райдержадміністрації Марині Чомоляк за участі членів комісії та запрошених  відбулося засідання комісії з прав захисту дитини,  на якому розглянуто питання щодо захисту майнових та житлових прав, а також питання проведення службою у справах дітей роз’яснювальної роботи щодо належного виховання дітей в сім`ях.

В ході проведення комісії було прийнято відповідні рішення. 

     


 

Засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк 07 червня 2019 року було проведено засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

       На засідання комісії було розглянуто ряд важливих питань, а саме:

1. Про роботу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з питань запобігання та протидії домашньому насильству  та проведення тижня правових знань в загальноосвітніх школах району.                                                                                                                                            

2. Про роботу відділу охорони здоров’я райдержадміністрації з питань запобігання та протидії домашньому насильству.                                                                

3. Розгляд листа Міністерства соціальної політики щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

4.  Різне.

   

  

 

      

 

Начальник управління                                                           В. ЦВІК


 

 

Обласний щорічний конкурс-фестиваль "Таланти багатодітної родини"

 

 

5 червня 2019 року в приміщенні Закарпатського академічного обласного театру ляльок «БАВКА» відбувся 16-ий обласний фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини», який проводиться щорічно вже кілька років поспіль із метою популяризації культурних і моральних цінностей сім’ї, відродження та збереження народних родинних традицій. Фестиваль уже став традиційним, продемонструвавши кращі зразки дитячої творчості. За його результатами виявляють та підтримують талановитих дітей, розвивають творчі навики та здібності у  різних видах мистецтва. Учасники фестивалю-конкурсу демонстрували свої здібності та ділилися вмінням творити дива.

У фестивалі-конкурсі взяли участь діти з багатодітних сімей Перечинського району. Друге почесне місце посіли юні таланти району: танцювальна пара Андрушек Ілона та Зубанич Максим клубу спортивного танцю “ПОЛОНЕС” м.Перечин у номінації – “Хореографічне мистецтво”  з отриманням дипломів ІІ ступеня, Андрушек Олеся у номінації – “Вокальне мистецтво” - з отриманням диплома ІІ ступеня. Також, учні Тур’я – Реметівської  дитячої  музичної  школи  у номінації – “Музичне виконання”: Мешко Андрій з отриманням диплома ІІ ступеня, Повханич Анюта та Скубенич Яна, які відзначені подяками та подарунками.

             

Начальник  управління                                                         В. ЦВІК 

 

 

 

 


 

  Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

 

04 червня 2019 року відбулося восьме засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА щодо поновлення соціальних виплат на проживання. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

 

Начальник управління                                                                  В. ЦВІК


 

Захід присвячений Дню захисту дітей

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 31.05.2019 року в Перечинській  районній філії Закарпатського ОЦЗ були запрошені діти-біженці. Діти творчо і натхненно малювали професію своєї мрії. За їх творчими здібностями спостерігала комісія, до складу якої входили працівники районної філії, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Перечинської РДА.

 


 

 

 «Профілактично-виховний захід з неповнолітніми до Дня захисту дітей»

 

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році.

Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми;закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.

 31.05.2019 року працівниками Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  при співпраці  з  працівниками Перечинського районного сектору філії  ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області, служби  у справах дітей  Перечинської райдержадміністрації та Перечинського  бюро правової допомоги ,   проведено профілактично-виховний захід з неповнолітніми , які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на тему: « Твої права-твій надійний захист».

Під час проведення заходу присутні отримали корисну інформацію щодо прав дітей, профілактики шкідливих звичок, обговорені шляхи подолання проблем, які  сприяли вчиненню злочину.

За підсумками проведеного заходу вирішено продовжити міжвідомчу взаємодію щодо здійснення соціального супроводу і контролю за поведінкою неповнолітніх засуджених до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, оперативного вирішення можливих проблемних питань.

 

 

Фахівець з соціальної роботи                                               М. Волосик


 

Обласний щорічний конкурс-фестиваль "Таланти багатодітної родини"

           

5 червня 2019 року о 11 год в приміщенні Закарпатського академічного обласного театру ляльок «БАВКА» відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини».

Мета конкурсу-фестивалю – відродження та популяризація культурних та моральних сімейних цінностей, збереження народних, родинних традицій, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до вирішення проблем багатодітних сімей, виявлення та підтримка талановитих дітей із багатодітних родин, розвиток навиків і здібностей дітей у різних видах та жанрах мистецтва.

Учасниками обласного конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини» є талановиті та обдаровані діти з багатодітних сімей, а також творчі родинні колективи.

Конкурс-фестиваль проводиться за такими номінаціями: вокальне мистецтво; музичне виконання; художнє та авторське виконання; хореографія; образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.

Переможці фестивалю нагороджуються путівками в оздоровчі заклади області, а всі інші учасники – заохочувальними призами.

Конкурс проходитиме за адресою: м.Ужгород, пл.Театральна,8.

Запрошуємо всіх бажаючих підтримати учасників конкурсу-фестивалю, в якому будуть приймати участь, також, діти з багатодітних сімей Перечинського району.

 

 


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

29.05.2019 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк. На порядку денному було розглянуто питання:

1.Про забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

 Інформувала: секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М. 

          Одним із напрямків діяльності відповідних структурних підрозділів райдержажміністрації в межах своїх повноважень під час особистих зустрічей, аналізу звітів, поданих фізичними та юридичними суб`єктами господарювання району є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи із суб`єктами господарювання  та населення району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. З метою здійснення інформаційно-роз`яснювальної роботи про негативні соціальні наслідки нелегальних трудових відносин, дотримання законодавства про працю проводяться зустрічі в трудових колективах, публікації на “Веб-сайті ” Перечинського об’єднаного управління та соціальній мережі “Facebook”.

Крім того фахівцями Перечинської районної філії  Закарпатського ОЦЗ  проводяться семінари для безробітних осіб на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції», «Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці» та «Легальна зайнятість».  З початку року проведено 24 семінари, в яких взяли участь 165 осіб.  Для роботодавців району проводяться постійно діючі тематичні семінари, під час яких розглядаються питання дотримання трудового законодавства, сплати єдиного соціального внеску та наслідки за їх порушення. 

З метою посилення контролю за дотриманням мінімальних гарантій із оплати праці на підприємствах усіх форм власності  управлінням соціального захисту населення забезпечено функціонування телефонної „гарячої лінії” із питань дотримання законодавства про працю - 2-29-47.

            Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України за результатами аналізу місячної звітності реєстру застрахованих осіб щомісячно надає інформацію щодо  чисельності працівників  в розрізі страхувальників, які отримують заробітну плату меншу та на рівні мінімальної, щодо страхувальників, у яких відбулось зменшення чисельності штатних працівників, збільшення застрахованих осіб з ознакою неповний робочий час, інформацію щодо страхувальників, у яких застраховані особи виконують роботи (надають послуги)  за цивільно-правовими договорами,  управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, Перечинській об`єднаній територіальній громаді, сільським та селищним радам.

            Станом на 01.01.2019 року кількість застрахованих осіб в районі (найманих працівників становила – 4631осіб, станом на 01.05.2019 року (звіт за 03 ) – 4708 осіб.

            За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

 

 

Начальник управління                                                                 В.ЦВІК


 

 Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

29.05.2019 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

На засіданні комісії були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.05.2019 року.

Інформувала голова комісії з припинення діяльності, перший заступник начальника Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олефір О.В.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2019 року – 560,3 тис. грн. Станом на 01.05.2019 року – 565,1 тис. грн. Темп росту боргу по району в порівнянні до 01.01.2019 року складає 100, 9% що на 4,8 тис. грн. більше. В тому числі: страхові внески – 316,2 тис. грн. (56,0%);  пільгові пенсії – 248,9 тис. грн. (44,0%).

Структура боргу станом на 01.05.2019 року (565,1 тис. грн.):

Дієвий статус боргу – 4,8 тис. грн. пільгові пенсії 0,84% до загального боргу. Безнадійний – 458,1 тис. грн. (страхові внески – 214,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 244,1 тис. грн. – 81,1%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 18,1%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.05.2019 року складає 316,2 тис. грн.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2019 року становив 244,1 тис. грн. Станом на 01.05.2019 року сума боргу складає – 248,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях  за січень квітень 2019 року становить 102,0%.

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.05.2019 року.

Інформувала начальник Перечинської державної податкової інспекції Ужгородського управління ГУДФС у Закарпатській області Мулеса Г.Ф.

Борг зі сплати єдиного соціального внеску (за даними ГУ ДФС в Закарпатській області) станом на 01.05.2019 року складає 1766,2 тис. грн., в тому числі: юридичні особи – 202,6 тис. грн., фізичні особи-підприємці – 1563,6 тис. грн. У квітні місяці поточного року органами ДФС області було проведене нарахування фізичним особам на загальній системі оподаткування зобов`язання зі спліти єдиного соціального внеску за 1 квартал 2019 року. В результаті цього сума боргу зі сплати єдиного соціального внеску по ФОП зросла на 267,7 тис. грн. в порівнянні до 01.01.2019 року і складає 1563,6 тис. грн.

3. Про розгляд листа Закарпатської обласної державної адміністрації від 13.05.2019 року №2616/06-03 щодо проведення відповідної роботи з посилення взаємодії між органами місцевого самоврядування та контролюючими органами з питань сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами підприємств.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

Начальник управління                                                        В.ЦВІК


 

 

Засідання спостережної комісії райдержадміністрації.

 

21.05.2019 року пройшло чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації, на якому було заслухано  питання щодо медико –санітарного  забезпечення та здійснення оздоровчо- профілактичних заходів щодо осіб, звільнених умовно- достроково з місць позбавлення волі. Комісію очолює заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Чомоляк.

У ході розгляду питань акцентувалася увага на активізації належної соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, медико- санітарного  забезпечення та здійснення оздоровчо- профілактичних заходів. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю всіх суб’єктів соціальної роботи, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою профілактики злочинності, посилити роботу з неповнолітніми особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, проводити звірку осіб, які умовно-достроково звільнені за поданнями установ виконання покарань,постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

 

сім’ї, дітей та молоді                                                                                      Т. Країло


 

Засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків,

батьків-вихователів

З метою вирішення низки проблемних питань життя прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу в Перечинському районі створена та успішно діє група взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів при  Перечинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 16 травня 2019 року відбулося чергове засідання  на тему: « Безпека дітей в інтернеті». Обговорювались питання щодо безпеки  дітей при користуванні інтернетом. Прозвучали запитання - відповіді щодо хвилюючих  нагальних  питань. Піднято питання щодо індивідуального підходу до кожної дитини та дієвих методів виховання.

Саме у колі прийомних батьків, батьків-вихователів, можна знайти підтримку та розуміння, вирішити актуальні проблеми, які виникають у вихованні та розвитку дітей. Крім практичної, теоретичної сторони батьки зазначають, що проведений у групі час – це час, коли на свої проблеми можна подивитися зі сторони, об’єктивно їх оцінивши, час, коли можна почути слова поради та підтримки, час для відпочинку від побутових справ.

По завершенні, проговорено бажання прийомних батьків щодо тем, форм проведення майбутніх зустрічей та залучення спеціалістів.

 

 

Директор Перечинського районного

центру соціальних служб, для сім’ї ,

дітей та молоді                                                                         Т. Країло

 


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

15 травня 2019 року відбулося сьоме засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – в. о. голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат на проживання та про призначення виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях з 01 квітня 2019року на підставі  постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019року №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» та «ПОРЯДКУ виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», що затверджений вищезазначеною постановою КМУ. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

   

Начальник управління                                                           В. ЦВІК

  


 

Щороку Перечинським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до Великодніх свят громадяни, які опинились в складних життєвих обставинах забезпечуються продуктовими пасхальними наборами. Не став винятком і цей рік. Ця підтримка – свідчення небайдужого ставлення до проблем осіб похилого віку, інвалідів та інших незахищених категорій. Завдяки сприянню благодійників, ми змогли  успішно реалізувати  заплановану акцію допомоги до свята  Воскресіння Христового і забезпечити найбільш потребуючих осіб продуктовими наборами і допомогти сформувати великодні кошики 277 громадянам району.За благодійні кошти, які  надійшли від Ужгородського військового лісництва та ПАТ Комінвестбанку територіальним центром придбано 132 паски. 100 благодійних пасок передано територіальному центру ФОП Данча О.М. та ФОП Когут І.Ю. Благодійними фондами  «Дім Милосердя» та  «Фонд Фреда в Україні» передано 270 пасхальних продуктових наборів. ФОП Русін Ю.А. забезпечив одиноких громадян відділення соціальної допомоги вдома пасхальними продуктовими наборами в кількості 7 штук.

 

 

В.о. директора                                                                             С.Мазнічко


 

Всеукраїнська благодійна акція  “Серце до серця”

 

Працівники управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації долучилися до 14 щорічної Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця” під гаслом „Дитяче серденько, живи”, головною метою якої є збір коштів на придбання кардіологічного медичного обладнання для обласної дитячої лікарні.

 

 


 

 Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

 

         17.04.2019 року при заступнику голови державної адміністрації Марині Іванівні Чомоляк відбулося засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи. Відповідно до порядку денного, на засіданні були розглянуті слідуючі питання:  

- звіт голови громадської організації “Союз Чорнобиль України” про роботу громадської організації  за 3 місяці  2019 року;   

-  затвердження плану   відзначення   33-ї річниці Чорнобильської трагедії   у 2019 році.

         За результатами засідання прийнято ряд рішень, основним з яких є підготовка  до відзначення 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи у 2019 році. Складено план проведення відзначення 33-ї річниці Чорнобильської трагедії  згідно якого  25.04.2019 року  буде проведено:  

- панахиду за померлими учасниками ліквідації наслідків аварії у православному храмі м.Перечин;

- нагородження грамотами активістів громадської організації “Союз Чорнобиль України”;

- тематичні виховні заняття   в навчальних закладах району.

  

         

 

 

 

  Начальник  управління                                                                В. ЦВІК

 


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

 

       11 квітня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 28 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, зокрема: у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму) житлового приміщення, призначення житлової субсидії громадянам, в яких дохід менший від мінімальної заробітної плати. За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивне рішення щодо розгляду одного звернення громадян для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категорією “багатодітна сім’я”.

 

      

                             

 Проведено засідання комісії з прав захисту дитини

14 травня 2019 року при заступнику голови райдержадміністрації Марині Чомоляк за участі членів комісії та запрошених  відбулося засідання комісії з прав захисту дитини,  на якому розглянуто питання щодо захисту майнових та житлових прав, а також питання проведення службою у справах дітей роз’яснювальної роботи щодо належного виховання дітей в сім`ях.

В ході проведення комісії було прийнято відповідні рішення. 

 


 

Засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках

 

    Також 11 квітня 2019 року відбулося засідання комісії з питань  призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено питання щодо розгляду одного звернення громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї, виходячи з конкретних обставин. За результатами розгляду прийнято відповідне рішення.

 

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК                        

 


 

Підготовка до самостійного життя учнів Перечинської  загальноосвітньої школи- інтернату I-II ступенів  Закарпатської обласної ради

 

 

Щорічно з  Перечинської  загальноосвітньої школи- інтернат  I-II ступенів  Закарпатської обласної ради випускаються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з якими працюють спеціалісти  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань їх соціальної адаптації та підготовки до самостійного життя. Підготовка випускників інтернатного закладу до самостійного життя являє собою розвиток знань, умінь і навичок, необхідних для їх адаптації  в суспільстві.

Так, 05.04.2019 року з метою популяризації здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя серед учнів 9 класу Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів працівником Перечинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Волосик М.О. було проведено інформаційно-просвітницький захід на тему «Найважливіші правила здорового способу життя». Даний захід проводився з метою навчання здоровому способу життя: усвідомлення, розвиток і тренування визначених умінь справлятися з вимогами соціального середовища, керувати своєю поведінкою.

 

 

Директор Перечинського  районного

центру соціальних служб для сім’ї ,дітей та молоді                                             Т.Країло


 

 «Профілактично-виховний захід з неповнолітніми»

Одним із завдань центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є надання допомоги у адаптації особам, які відбули покарання у місцях позбавлення волі та повертаються до звичайного життя та неповнолітнім, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Особа кожного засудженого, який стає на облік до центру, досконало вивчається фахівцями з метою подальшої кропіткої роботи щодо його перевиховання, а також надання засудженому допомоги згідно потреб. До надання послуг залучаються всі суб’єкти соціальної роботи. Крім того вивчаються причини, які штовхнули людину на скоєння злочину.

03.04.2019 року працівниками Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  при співпраці  з  працівниками Перечинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області проведено профілактично-виховний захід з неповнолітніми та молоддю, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на тему: « Рання злочинність». Учасникам було роз’яснено про кримінальну відповідальність, яка наступає після  вчинення правопорушення, обговорено види правопорушень, проблеми, з якими стикаються люди з негативним минулим по житті.

  З цікавістю присутні переглянули фільм « Діти за гратами». Цей фільм  спонукав присутніх  до активного обговорення його змісту та  прийняття правильних висновків   щодо подальшої поведінки.

 

 

Директор Перечинського районного центру

 соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді                               Т.Країло

 

 


 

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

 

З метою посилення соціального захисту багатодітних родин, з 1 квітня 2019 року запроваджується новий вид соціальних виплат - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

         Постановою Уряду від 13 березня 2019 року № 250 затверджений Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Відповідно до Порядку, допомога, надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Така допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. Розмір допомоги становить 1700 гривень щомісячно.

Для оформлення допомоги, один з батьків повинен надати до органу соціального захисту населення за місцем проживання відповідну заяву з пред’явленням паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує його спеціальний статус, та копії таких документів:

 

— посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу); 

— свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

       Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї.

 

      ВАЖЛИВО! За призначенням допомоги з 1 квітня, батьки дитини повинні звернутися до органів соціального захисту населення протягом квітня – червня 2019 р., в іншому випадку допомога буде призначена з місяця звернення.


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат

та податкового боргу

 

27.03.2019 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

На засіданні комісії були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.03.2019 року.

Інформувала голова комісії з припинення діяльності, перший заступник  начальника Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олефір О.В.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.01.2019 року – 560,3 тис. грн. Станом на 01.03.2019 року – 562,7 тис. грн. Темп росту боргу по району в порівнянні до 01.01.2019 року складає 100,4% що на 2,4 тис. грн. більше. В тому числі: страхові внески – 316,2 тис. грн. (56,2%);  пільгові пенсії – 246,5 тис. грн. (43,8%).

Структура боргу станом на 01.03.2019 року (562,7 тис. грн.):

Дієвий статус боргу – 4,5 тис. грн. пільгові пенсії 0,8% до загального боргу. Безнадійний – 456,0 тис. грн. (страхові внески – 214,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 242,0 тис. грн. – 81,0%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 18,2%.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2019 року становив 244,1 тис. грн. Станом на 01.03.2019 року сума боргу складає – 246,5 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях  за січень 2019 року становить 101,0%.

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.03.2019 року.

Інформувала начальник Перечинської державної податкової інспекції Ужгородського управління ГУДФС у Закарпатській області Мулеса Г.Ф.

Заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску станом на 01.01.2019 року складала 1535,5 тис. грн, станом на 01.02.2019 року – 1607,1 тис. грн. та станом на 01.03.2019 року – 1605,0 тис. грн.

За період з 01.02.2019 року по 25.03.2019 року суб`єктами господарської діяльності району сплачено заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску на загальну суму 74172,67 грн.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

     

Начальник управління                                                                       В. ЦВІК


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

27.03.2019 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк. На порядку денному було розглянуто питання:

1.    Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІV квартал 2018 року.

Інформувала секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М.  

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з затверджено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3273 грн. Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну норму праці. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

 Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІV квартал 2018 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8578,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.) складає 486,8 відсотків. У відсотках до середнього рівня по області (8963,00 грн.) розмір заробітної плати складає 95,7 відсотків. Середньомісячна заробітна плата працівників за ІV квартал 2018 року у відповідності до аналогічного періоду 2017 року збільшилася на 2099,00 грн. Темп зростання середньомісячної заробітної складає – 132,4 відсотків.

 

За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

 

 

Начальник управління                                                               В. ЦВІК


 

Засідання спостережної комісії райдержадміністрації

26 березня 2019 року   під головуванням  заступника голови  районної державної адміністрації  Марини  Чомоляк відбулося засідання спостережної комісії при райдержадміністрації. Засідання комісії проводилось за участю членів комісії та запрошеного представника  Перечинської  районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Валентини  Худанич. Комісією розглянуто питання   про роботу районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості  по забезпеченню працевлаштування  осіб, засуджених до покарання не пов’язаних з позбавлення волі та осіб звільнених з місць позбавлення волі. У ході розгляду питань порядку денного акцентувалася увага на належній соціальній адаптації раніше засуджених осіб та унеможливлення їх повторного втягнення в злочинну діяльність. Заслухавши доповідачів, члени комісії прийняли ряд рішень, зокрема: забезпечувати і в подальшому належну співпрацю між всіма суб’єктами  соціальної роботи,  спостережною комісією райдержадміністрації та органами місцевого самоврядування в районі, активізувати  роботу щодо забезпечення організації виховної, інформаційно-розяснювальної роботи з особами, які звільняються з місць позбавлення, або обмеження волі, та надання допомоги в соціальній адаптації засудженим після звільнення.

Заступник голови  райдержадміністрації  М. Чомоляк відмітила, що індивідуально-виховна робота, яка проводиться з громадянами,  дасть позитивний результат і сприятиме вирішенню усіх проблем цих громадян, особливо надання зазначеній категорії осіб допомоги у соціальній адаптації та реінтеграції.

   

Директор Перечинського районного

 

центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді                      Т.КРАЇЛО


 

Уряд визначив порядок ведення реєстру випадків

 домашнього насильства 

20 березня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову “Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі”.

Зазначений нормативно-правовий акт спрямований на:

забезпечення утворення та функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі як автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, призначеної для збирання, накопичення, зберігання, використання, поширення визначених Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі;

розв’язання питань формування та ведення Реєстру, конфіденційності використання даних, доступу до інформації, що міститься у ньому;

визначення повноважень держателя, адміністратора, реєстраторів та користувачів Реєстру.

Прийняття постанови зумовлене необхідністю забезпечення суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, своєчасного виявлення фактів вчинення насильства та реагування на них, захисту життєво важливих інтересів постраждалих осіб, запобігання виникненню повторних випадків насильства, забезпечення проведення заходів у зазначеній сфері, надання комплексної та своєчасної допомоги постраждалим особам, обліку випадків насильства.


 

Засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика  

       13 березня 2019 року відбулося засідання комісії з питань надання житлових субсидій у виняткових випадках та пільг за фактичним місцем проживання пільговика. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду 14 заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин (у складі домогосподарства зареєстровані особи та члени їх сімей, що не проживають за адресою домогосподарства,  проживання в житловому приміщенні на умовах договору оренди(найму), призначення субсидії непрацездатним непрацюючим особам на понаднормову площу житла). За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення. Щодо надання житлової субсидії, рішення приймалися з урахуванням норм нового Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 зі змінами.

    Також на засіданні даної комісії прийнято позитивні рішення щодо розгляду звернень громадян для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива за категоріями “багатодітна сім’я” та “учасник бойових дій”.

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК                              


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних

виплат внутрішньо переміщеним особам

 

13 березня 2019 року відбулося четверте засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна, та заступник начальника відділу Перечинського об’єднаного управління пенсійного фонду Закарпатської області Мошак Вікторія Іванівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

 

      

 

 

Начальник управління                                                            В. ЦВІК


 

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

12 березня в залі засідань районної ради під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини.

                   

 

На порядок денний винесено питання щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав за неналежне  виховання дітей окремими громадянами району. В обговоренні взяли участь О.Пузакулич – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Н Токар – начальник відділу у справах сім"ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення райдержадміністрації, В.Цапик – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Прийнято відповідні рішення. 

 


 

  Шановні жінки!

В цей святковий день весняний

щиро і сердечно вітаю Вас із весняним

святом  – 8 Березня!

 

Теплий промінь березневий розбудив дзвінку весну. А березень дарує чудо, розпочинаючи весну. Це чудо – в усмішках чарівних  у морі квітів навкруги. Ароматом квітів перших день святковий огорнув. Він вітання щирі, передасть всім дамам милим, щоб жили в добрі і мирі щоб здійснились їхні мрії, щоб коханими були, щоб у радості цвіли. Я Вас вітаю щиро найкращі, милі й дорогі.

 

З повагою,

Начальник управління

соціального захисту                                

населення Перечинської РДА                                            

Віктор Цвік 


 

Засідання групи взаємопідтримки.

6 березня  2019 року  Перечинським  районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено засідання групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів. На засіданні було розглянуто тему: «Позитивне спілкування з дітьми». Прийомні батьки та батьки-вихователі обговорили проблемні питання з виховання дітей. Організація роботи групи взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів сприяє вирішенню багатьох актуальних питань, пов’язаних із вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, наданням ефективної та оперативної підтримки батькам. Під час заходу присутні ділились певним позитивним досвідом з виховання  дітей та шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Зазвичай, при появі тих чи інших проблем батьки самостійно справляються з їх вирішенням, але саме завдяки участі у засіданні групи взаємопідтримки батьки-вихователі та прийомні батьки набувають нові навички та вміння у вихованні дітей, навчаються поліпшувати стосунки з дітьми, підвищують впевненість у собі. Обмін досвідом, взаємна емоційна підтримка сприяють позитивним змінам у функціонуванні сімей. Метою проведення  такого роду зустрічей є вчасне виявлення «проблемних зон» функціонування прийомних сімей та розширення досвіду учасників. Така форма роботи є корисною та вкрай необхідною для прийомних батьків, адже перш за все вона дає учасникам відчуття спільності, підтримки та розуміння однодумців в питаннях сімейного виховання, дає можливість не тільки отримати фахову консультацію, пораду та підтримку, але і поспілкуватися у неформальній атмосфері, обговорити зміни у житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем.

 

Директор Перечинського  районного центру

 

 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                          Т.Країло


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

21 лютого 2019 року відбулося третє засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА щодо поновлення соціальних виплат. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна, та заступник начальника відділу Перечинського об’єднаного управління пенсійного фонду Закарпатської області Мошак Вікторія Іванівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

  

 Начальник управління                                                                      В. ЦВІК

 

 


 

 Паспорти бюджетних програм 

 

Паспорти бюджетних програм

12 лютого вступив у дію Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затверджений Постановою Кабміну

від 30 січня 2019 року №68

Батьки відтепер матимуть змогу щомісяця отримувати компенсацію витрат на догляд за дитиною віком до 3-х років у розмірі прожиткового мінімуму, передбаченому на дітей віком до 6 років, встановленого на 1 січня цього року (зараз – це 1626 грн.).

ХТО МОЖЕ БУТИ МУНІЦИПАЛЬНОЮ НЯНЕЮ?

 - будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91);

- юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних дитсадків

У договорі з людиною, яка надає послугу муніципальної няні, визначається, зокрема, назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Компенсація не призначається батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення з державного бюджету.

ЩО НЕОБХІДНО ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ?

Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору повинні подати в управління соціального захисту соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів за місцем свого проживання в паперовій або електронній формі:

 - заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";

 - заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;

 - копію договору з нянею;

 - документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку) – у подальшому подаються щомісяця до 5 числа.

 До заяви додаються копії (при собі мати оригінали для звірки):

- свідоцтва про народження дитини;

- паспорта одержувача компенсації з даними про ПІБ, дату видачі та місце реєстрації;

- документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;

- документа, що підтверджує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Відомості про реєстрацію муніципальної няні і наявності відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Нагадуємо, оформлення такої компенсації не позбавляє виплати при народженні дитини, її мати чи батько продовжують отримувати згідно з чинним законодавством.

 


 

рцсссдм Паспорт на 2019 рік

 

Патронатна сім’я.

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки щодо дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками. Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умови для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї.

Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» затверджено порядок створення та організації діяльності сім’ї патронатного вихователя, порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в його сім’ї, а також типовий договір про патронат над дитиною. Для забезпечення навчання кандидатів у патронатні  вихователі, формування знань, вмінь і компетентностей, необхідних для надання на професійній основі послуги патронату над дитиною, наказом Мінсоцполітики від 19.08.2017 року №1349 затверджено Програму підготовки патронатних вихователів. 

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Перечин, пл.Народна ,7,  або за телефоном 21023.

 

Директор Перечинського районного

центру соціальних служб для сім’ї,

 

дітей та молоді                                                              Т. Країло


 

Посвідчення жертвам нацистських переслідувань

Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 року № 1584-ІІІ (далі – Закон № 1584) колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни визнано жертвами нацистських переслідувань та визначено їх право на користування пільгами.

         Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту жертв нацистських переслідувань» від 16.12.2004 року № 2256-ІV зазначені категорії осіб виключено із Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та визначено їх право на користування пільгами відповідно до статей 6-1 – 6-5 Закону № 1584.

Згідно із статтею 5 Закону №1584 жертвам нацистських переслідувань видаються відповідні посвідчення замість раніше виданого посвідчення ветерана війни.

 

          Також, повідомляємо, що у вересні 2018 року до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» було внесено зміни в частині надання пільг із оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.


 

Уряд врегулював деякі питання видачі посвідчень “чорнобильцям”.

 

           Кабінетом Міністрів України 27.12.2018 прийнято постанову № 1172 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551” (https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-11-lipnya-2018-r-551).

          Цією постановою подовжено термін проведення заміни посвідчень до 01.01.2020, що гарантуватиме право громадянам отримувати бланки посвідчень за новими зразками та користуватися відповідними пільгами та компенсаціями відповідно до норм чинного законодавства.

 

Також посвідчення, видані зокрема учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 та 3), потерпілим від Чорнобильської катастрофи (категорії 2, 3 та серія Г), дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи (серія Д), дружині (чоловіку), опікуну дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, за зразками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 25.08.1992 № 501 „Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, від 20.01.1997 № 51 „Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та від 21.08.2001 № 1105 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51” є дійсними до заміни їх в установленому законом порядку.


 

Засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

            Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк 08 лютого 2019 року було проведено засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

            На засідання комісії було ряд важливих питань, а саме:

1. Підведення підсумків роботи членів міжвідомчої комісії з питань попередження насильства в сім’ї за 2018 рік.                                                                       

2. Ознайомлення з розпорядженням голови райдержадміністрації про районний план заходів на 2018 – 2019 роки з реалізації норм  Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

3. Затвердження плану роботи координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству на 2019 рік.                                                  

4.  Різне.

            За  2018 рік до Перечинського відділу поліції  Ужгородського відділення поліції   Головного  управління національної   поліції в Закарпатській області поступило 81 повідомлення про різного роду правопорушень пов’язаних з сімейно-побутовими відносинами. З даною категорією осіб систематично проводиться профілактична робота, співбесіда на рахунок не зловживання спиртними напоями, не вчинення повторних випадків насильства в сім’ї

           Голова комісії Марина Чомоляк підвела підсумки  засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству за  2018 рік

 

 

Начальник управління                                                                         В. ЦВІК


 

Семінар-навчання 

            07 лютого 2019 року в приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації було проведено спільний семінар-навчання з представником Перечинської міської ради щодо опрацювання листа Мінсоцполітики від 25.01.2019 №1723/0/2-19/56 та Положення нової Постанови КМУ від 16.01.2019 №18 “Про внесення змін до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора”. Керівником управління було надано роз’яснення щодо впровадження вищезазначених нормативно-правових актів.

 

Начальник управління                                                                        В. ЦВІК


 Розширено категорії отримувачів соціальних стипендій 

Урядом 23.01.2019 схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015р. №423 і від 28 грудня 2016 р. № 1045», якою:

розширено категорії отримувачів соціальних стипендій, надавши право на отримання соціальних стипендій усім учасникам бойових дій, у тому числі особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та їхнім дітям, які є студентами вищих навчальних закладів освіти;

скасовано вікове обмеження (23 роки) учасникам бойових дій при наданні соціальної стипендії;

встановлено строки надання підтверджуючих документів на продовження виплати соціальних стипендій студентам з числа дітей з інвалідністю І-ІІІ групи, та студентів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

затверджено право на виплату соціальної стипендії за минулий період, якщо несвоєчасне включення студента (курсанта) до списків студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, відбулося не з його вини.

 

Звертаємо увагу, що норми вищевказаної постанови застосовуються з 01.01.2019 року.


Попередження насильства в сім`ї – зміни в законодавстві зобов`язують до активних дій 

У грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (оприлюднено в «Голосі України» 11.01.2018. – початок дії з 11.01.2019) та закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (оприлюднено в «Голосі України», діє з 07.01.2018).

Обидва закони передбачають жорсткіші покарання для кривдників та дозволяють Нацполіції контролювати поведінку порушника аби уникнути повторного насилля.  Так, домашнє насильство буде вважатися злочином, а не адміністративним правопорушенням. Також, передбачається створення в Україні Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, до якого вноситимуться дані про кожен зафіксований у державі випадок такого насильства. Розширюється перелік суб’єктів, які  здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. До таких додані центри надання безоплатної правової допомоги, суди, прокуратура, уповноважені органи з питань пробацій, органи управління освіти, навчальні заклади, установи та організації системи освіти, а також органи охорони здоров’я. Розширені й повноваження Національної поліції України. Наприклад, у поліції можуть анулювати дозвіл на право придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів тим, хто чинить насильство.

Зазначалося, що у рамках виконання Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству” розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації визначено заступника голови ОДА, який є координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території області, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та в межах своїх повноважень організовує роботу у цій сфері.

 

Також, розпорядженням голови РДА 27.12.2018 № 349 затверджено районний план заходів на 2018 – 2019 роки для реалізації норм цього Закону України. Відповідно до якого, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, Перечинський відділ національної поліції, проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками.


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

06 лютого 2019 року відбулося друге засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, поновлення соціальних виплат ВПО та надання дитині ВПО статусу – «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна, провідний спеціаліст відділу соціального захисту Перечинської міської ради Рашкі Ганна Андрашівна та заступник начальника відділу Перечинського об’єднаного управління пенсійного фонду Закарпатської області Мошак Вікторія Іванівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

  

 

Начальник управління                                                               В. ЦВІК


 

 Працювала спостережна комісія

28 січня 2019 року заступник голови райдержадміністрації Марина Чомоляк провела перше цьогоріч засідання спостережної комісії райдержадміністрації.  Спостережна комісія опікується питаннями громадського контролю за дотриманням прав засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, організацією виховної роботи з умовно-достроково звільненими та наданням допомоги у соціальній адаптації цих осіб.

На порядок денний було винесено два  питання. Під час роботи  спостережної комісії було заслухано  інформацію начальника Перечинського РС Філії ДУ « Центр пробації» в Закарпатській області Пеха Є.О. про роботу з особами, засудженими до кримінального  покарання, не пов’язаного з позбавленням волі та затверджено план роботи спостережної комісії на 2019 рік.

 За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення членам спостережної комісії.

 

 

Директор Перечинського районного центру соціальних служб 

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                    Т. Країло


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

23 січня 2019 року відбулося перше засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат ВПО. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

В. о. начальника управління                                                                             Л. ЧИНЯК

 

 


 

Звіт за 2018 рік про роботу управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації в порівнянні з 2017 роком

Робота управління соціального захисту населення районної державної адміністрації у звітному періоді була спрямована на системне забезпечення соціального захисту соціально-незахищених верств населення району, реалізацію комплексу організаційних та практичних заходів щодо виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями та дорученнями голів обласної  та районної державних адміністрацій.

Важливим напрямком роботи керівництва управління соціального захисту населення є розгляд звернень громадян, адже вони є відображенням тих соціально-економічних, морально-правових та інших проблем, що мають місце у суспільстві. Населення часто не встигає за змінами у нормативно-правовій базі з тих чи інших життєво-важливих питань. Саме тому у 2017 році збільшилася кількість звернень на «Урядову гарячу лінію». Всі звернення громадян вчасно розглянуто в межах чинного законодавства. Найбільш актуальними для населення краю залишаються питання отримання субсидій та соціальних виплат різного характеру.

За 12 місяців 2018 року за призначенням різних видів державної соціальної допомоги звернулося 2601 (за аналогічний період минулого року 2627) сім`я,  з них:

723(876)- на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,

307(272) -         на допомогу по вагітності і пологах,

531(425)- на допомогу при народженні дитини,

612(646)- на допомогу одиноким матерям

0(1)- на допомогу при усиновленні дитини

134(119)-на допомогу по догляду за інвалідом І, ІІ групи внаслідок психічного розладу

66(46)-по догляду за перестарілою особою, інвалідом І групи

94(98) -на допомогу інвалідам з дитинства та дітям –інвалідам

27(23)-під опікою та піклуванням

31(18)-на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам

15(24)-компенсація фізичним особам за надання соціальних послуг

11(10)- на поховання

50(65)-тимчасова державна соціальна допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

12   - тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

За січень-грудень 2018 року сума нарахованих допомог становить  71855,8 (66783,5)тис. грн.,  в т. ч.:

18210,1(16988,9) -державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

0(25,2) -            по догляду за дитиною до 3-х років

28470,1(30092,1) - допомога при народженні дитини

590,7(423,5)-допомога по вагітності та пологах

7848,5(5953,1) -допомога одиноким матерям

64,5(81,7) -  допомога при усиновленні дитини

1413,7(1199,8) -допомога по догляду за інвалідом І, ІІ групи внаслідок психічного розладу

9933,5(8072,2) -допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

1495,0(1243,5)-під опікою та піклуванням

48,1 (39,4)- компенсаційна виплата на догляд за інвалідом 1 гр. та перестарілим,

2407,5(1485,5) - державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію  та інвалідам

221,6(215,0)- компенсація фізичним особам за надання соціальних послуг

46,5(31,4) - на поховання

244,6(194,2)-тимчасова державна соціальна допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,

799,8(738,0)-ДСД  на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (будинок сімейного типу -1, прийомна сім’я - 4)

61,6  -     тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. 

За дванадцять місяців поточного року в районі всі види державних соціальних допомог профінансовано і виплачено в повному обсязі відповідно до нарахованих сум. Заборгованість відсутня. 

Станом на 01.01.2019 року за призначенням житлових субсидій звернулося 2967(2224) сімей, з них:

·        на придбання ТПСГ- 1628(1597) заяв

·        на оплату ЖКП- 1339(627) заяв.

В січні-грудні 2018 року сума нарахованих субсидій на ЖКП склала 13753,65(21942,7) тис. грн., профінансовано – 20219,35(22266,59) тис. грн. Заборгованість по субсидіях на оплату ЖКП станом на 01.01.2019 року становить 1467,28(4168,15) тис. грн. За даний період призначено субсидію на  придбання твердого палива (готівкою) на суму 2974,24(3529,9) тис. грн., профінансовано – 3094,02(2942,79) тис.грн., заборгованість-32,93 (622,41) тис.грн. (кредиторська).

Враховуючи внесені зміни до Порядку надання населенню житлової субсидії управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом звітного періоду проведено відповідну роботу щодо здійснення розрахунку субсидій для домогосподарств, які звернулися за призначенням субсидії, а саме, підготовлено і подано запити до організацій надавачів-житлово комунальних послуг,  органів Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України.  Також спеціалістами управління протягом червня місяця поточного року опрацьовано списки підприємств - надавачів послуг, до яких включені одержувачі по зекономлених сумах субсидій. 858 домогосподарств району були повідомлені про включення їх до даних списків та необхідність подання  заяв для  проведення виплати частини невикористаної суми субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (газопостачання), що підлягають монетизації. До першого вересня поточного року громадяни звернулися з відповідною заявою до управління соціального захисту населення, не подано 19 заяв. На підставі поданих заяв та списків організацій-надавачів житлово-комунальних послуг управління протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону (16 жовтня 2018р.) проведено виплату коштів частини невикористаної житлової субсидії в еквіваленті, що не перевищує вартості 100куб.метрів природного газу 839 (1528) домогосподарствам на суму 503,9 (985,0 тис. грн.) тис. грн.

Станом на 01.01.2019 року 2211 (3289) сімей району користувалися житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.    

Протягом поточного року підготовлено і подано на розгляд комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках 18 (12) заяв з відповідними документами для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. По 14 (7) заявах прийнято позитивні рішення,  4 (2) сім’ям відмовлено. Також на розгляд комісії з питань надання житлової субсидії у виняткових випадках було винесено 549 (633)заяв для призначення житлової субсидії, з яких по  451 (531) зверненні громадян прийнято рішення про призначення.

За звітній період відділом державних соціальних допомог розглянуто 1 заяву з відповідними документами, на підставі яких нараховано одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» на загальну суму 17,6 тис. грн.

Щомісячно відділом державних соціальних допомог подаються індивідуальні дані на 1472(1698)одержувачів державних допомог, які мають право на зарахування страхового стажу в період догляду за дитиною-інвалідом, за дитиною віком до трьох років, за інвалідом I групи та перестарілою особою, яка досягла 80років.

            Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення шляхом розміщення інформаційних матеріалів (змін до законодавства) на стендах управління, на ВЕБ сторінці Перечинської райдержадміністрації, надання консультацій при зверненні до управління та через уповноважених осіб сільських(селищних) рад. В управлінні функціонує телефон «Гарячої лінії» за номером 2 24 39.

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги,  занесено 7014 пільговиків, з них  1837  дітей війни, 883 інвалідів і 83 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Станом на 01.01.2019 року  надано пільг на суму  2691,0 тис. грн. 

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 1942  особи з інвалідністю (2017р. - 2163)  з них:

- I групи – 202 особи (2017р. - 223 )

- II групи – 757 осіб  (2017р. - 831)

- III групи – 827 осіб (2017р. - 942)

Діти з інвалідністю – 156 осіб (2017р. - 167).

       В районі проживає 39осіб, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, з них 15 дітей з інвалідністю (2017р. – 40, з них - 14 дітей з інвалідністю).

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.09.2014 року №276 “Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 28.01.2008 року №31” утворено та затверджено склад районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

        Облаштування об’єктів громадської інфраструктури до безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення  по Перечинському районі становить - 61,7 %.

Загальна кількість закладів – 268, з них:

·         облаштовано або існує вільний доступ -  135;

·         не можливо облаштувати – 31;

·         не облаштовано – 102.

            Станом на 01.01.2019 року 9 осіб з інвалідністю пройшли соціально-медичну реабілітацію у Виноградівському реабілітаційному центрі (2017р. -11), 6 – осіб з інвалідністю забезпечено санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів наданих Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів з державного бюджету (2017 р. - 7), 3 дітей з інвалідністю пройшли реабілітацію у Великоберезнянському відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів (2017р. - 5), 12 дітей з інвалідністю оздоровлено в таборах району протягом літнього періоду (2017р. - 37). 

       Відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про охорону дитинства», «Про реабілітацію інвалідів України» протягом поточного року видано:

- 44 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами (2017 р. - 28);

- 6 направлень  на забезпечення кріслом – колісним (2017 р. - 2);

-2 направлення  на забезпечення засобами для ходіння керовані однією рукою (2017 р. - 0).

   Згідно виданих направлень всі особи з інвалідністю забезпечені

термічними та іншими засобами реабілітації.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено та рішенням сесії районної ради від 21.12.2017 № 368 затверджено Програму посилення соціального захисту соціально вразливих категорій населення та підтримки громадських ветеранських організацій району на 2018-2020 роки. На  виконання заходів Програми сприяння діяльності Перечинського районного товариства інвалідів у 2018 році  виділено 10 тис. грн.  (2017р. –7,5 тис.грн.).

За рахунок коштів державного бюджету  отримали:  7 осіб – компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування (2017 р. - 7); 25 осіб – компенсацію на транспортне обслуговування(2017р. - 28).

Соціально-трудові відносини

      На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.11.2017 № 622 “Про розроблення проектів обласної, районних та міських програм зайнятості населення на період до 2020 року”, в районі розроблено “Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21.02.2018 № 56 та  затверджена сесією Перечинської районної ради від 14.06.2018 р. № 436.

В основу Програми зайнятості населення покладено основні напрями „Програми економічного і соціального розвитку району”. При розробці районної Програми зайнятості населення на період до 2020 року враховано ситуацію, що склалася на підприємствах та організаціях району, використано відповідні дані районного центру зайнятості, районного відділу статистики, підприємств, організацій району, а також вимог Закону України „Про зайнятість населення”.

Програмою на 2018 рік  заплановано створити 220 нових робочих місць. Протягом    січня - листопада 2018 року в районі створено 236 нових робочих місць, що становить 107,3% від запланованого. З них: юридичними особами – 89, фізичними особами згідно трудових угод – 42, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців – 105 ( за січень – листопад 2017 року – 248, з них: юридичними особами – 83, фізичними особами згідно трудових угод – 69, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців – 96).

 ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Для забезпечення легалізації зайнятості, з метою виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, посилення соціального захисту працівників, збільшення надходження до бюджету всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

            Відповідно до Положення, основні завдання робочої групи - координація дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення легалізації найманої робочої сили та виведення заробітної плати і зайнятості з "тіньового" сектора економіки, вивчення проблемних питань, що впливають на ці процеси. Офіційне оформлення трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками та легалізація виплати заробітної плати – важливий напрямок співпраці управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, податкової інспекції та центру зайнятості. Відповідними службами району здійснюється постійна системна робота щодо забезпечення достовірності та об`єктивності щоквартальної звірки даних щодо кількості найманих працівників, за яких сплачуються страхові внески, заборгованості з виплат, визначення відповідності кількості найманих працівників обсягам господарської діяльності.

            Також одним із напрямків діяльності робочої групи є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи із суб`єктами господарювання  та населення району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

            Протягом січня - грудня 2018  року проведено 12 засідань робочої групи, на яких розглядалися питання стану дотримання законодавства про працю, зайнятість та виплату заробітної плати роботодавцями на території району.

  ПЛАТА  ПРАЦІ

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІІ квартал 2018 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8237,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.) складає 467,5 відс. У відсотках до середнього рівня по області (8213,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,3 відс. Середньомісячна заробітна плата працівників за ІІІ квартал 2018 року у відповідності до аналогічного періоду 2017 року збільшилася на 1847,00 грн. Темп зростання середньомісячної заробітної складає – 128,9 відс.

Керівники підприємств, які допускають рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників менше за встановлений законодавством розмір мінімальної заробітної плати, постійно заслуховуються на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу (за січень – грудень 2018 року проведено 12 засідань).

Станом на 01.01.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

СОЦІАЛЬНО – ТРУДОВІ  ВІДНОСИНИ

Відділ з питань соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення постійно надає інформаційну та консультативну допомогу керівникам, головам профспілкових організацій по укладенню колективних договорів та з метою врегулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин, узгодження інтересів трудового колективу та роботодавців в трудових колективах та через ВЕБ сторінку райдержадміністрації. При укладанні колективних договорів та угод в різних галузях економіки сторонам рекомендовано (у вигляді додатку до колективного договору) обумовлювати перелік професій і посад, яким встановлюються доплати та надбавки до тарифних ставок та посадових окладів працівників у залежності від складності та характеру виконуваних робіт. Також рекомендується включати до колективного договору положення щодо:

            - забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до статті 18 Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" та положень Конвенції МОП №100 про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності;

            - охорони праці, соціального захисту та обов`язкового спеціального страхування на випадок інфікування ВІЛ - інфекцією з урахуванням потреб працівників у контексті  ВІЛ- інфекції/СНІДу, відповідно до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ - інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затвердженої Законом України від 20.10.2014 № 1708-VІІ.

На колегіях райдержадміністрації, на засіданнях тристоронньої соціально – економічної ради постійно розглядаються питання зайнятості населення, виплати заробітної плати, оздоровлення працівників та їх сімей тощо.

Для забезпечення укладання колективних договорів направляються листи на підприємства, установи та організації де відсутні колективні договори з метою укладення колективного договору у найкоротший термін.

В результаті проведеної роботи, на протязі 2018 року відділом з питань соціально – трудових відносин  зареєстровано 11 колективних договорів та 6 змін та доповнень до них.

Всього в районі  укладено та пройшли реєстрацію  в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  118 колективних договорів та угод, що складає 83,1 відсотків від реальної кількості суб’єктів господарювання, на яких можуть бути укладені колективні договори (за 2017 рік - 115 колективних договорів, 81,6 %). 

 З метою врегулювання питань проходження громадянами району альтернативної (невійськової) служби, відповідно до статей 6 і 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статті 5 Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу” в районі прийнято  розпорядження від 16.03.2018 №91 “Про визначення робочих місць для проходження альтернативної (невійськової) служби, згідно якого утворено робочі місця для проходження громадянами району альтернативної (невійськової) служби в наступних установах та організаціях:

– Тур`я Реметівський психоневрологічний інтернат – одне робоче місце;

– Перечинське комунальне підприємство “Комунальник” – одне робоче місце.

 

Начальник управління                                                                                                         В. ЦВІК


 

22 січня 2019 року відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на якому були розглянуті питання: про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав батька відносно неповнолітньої дитини, про взяття та зняття із соціального супроводу клієнтів обласного центру матері та дитини м.Перечин, про затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

            По кожному питанню комісією прийнято відповідні рішення та направлено заявникам. 

 

В.о. начальника служби                                                   І.Ю. Набокова


Р Е Є С Т Р

колективних договорів, зареєстрованих в управлінні соціального захисту населення          Перечинської райдержадміністрації за ІV квартал  2018 року

 

 

№ п/п

Дата надходження документа, вхідний номер

 

Орган, що надіслав документ

Назва документа, сторони, що його підписали

Термін, на який укладено договір

Дата реєстрації

Реєстраційний номер

1

12.11.2018 р.

Перечинська загальноосвітня школа – інтернат І-ІІ ступенів

Колективний договір між дирекцією та профспілковим  комітетом Перечинської загальноосвітньої школи – інтернату І-ІІ ступенів

2018-2020 роки

19.11.2018 р.

14

2

30.11.2018 р.

ДП «Ужгородське військове лісництво»

Колективний договір між керівництвом та профспілковою організацією ДП «Ужгородське військове лісництво»

2018-2020 роки

06.12.2018 р.

15

3

05.12.2018 р.

«Перечинський центр первинної медико – санітарної допомоги»

Колективний договір між керівництвом та трудовим колективом  комунального некомерційного підприємства «Перечинський центр первинної медико – санітарної допомоги Перечинської міської ради»

2018-2023 роки

12.12.2018 р.

16

4.

12.12.2018 р.

ДП «Перечинське лісове господарство »

Зміни та доповнення до колективного договору між керівництвом та профспілковим комітетом ДП «Перечинське лісове господарство»

2018 -2020 роки

20.12.2018 р.

17

 

 


 

Про розміри державної допомоги у 2019 році 

Управління державної соціальної допомоги Мінсоцполітики інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” (далі – Закон).

Статтею 7 Закону встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року –  1 853 гривні, з 1 липня – 1 936 гривень, з 1 грудня – 2 027 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 1 626 гривень, з 1 липня – 1 699 гривень, з 1 грудня – 1 779 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 2 027 гривень, з 1 липня – 2 118 гривень, з 1 грудня – 2 218 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2019 року – 1 921 гривня, з 1 липня – 2 007 гривень, з 1 грудня – 2 102 гривні;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року – 1 497 гривень, з 1 липня – 1 564 гривні, з 1 грудня – 1 638 гривень.

Враховуючи зазначене, у 2019 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

 

2019  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

480,25  

501,75

525,50

Допомога при народженні дитини

41 280

одноразова виплата:

10 320

щомісячна виплата:

860

 

2019  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

 до 6 років 

1 626 

1 699

1 779

 

максимальний

 від 6 до 18 років

2 027

2 118

2 218

 

максимальний

від 18 до 23 років  

1 921

2 007

2 102

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

3 252

3 398

3 558

від 6 до 18 років

4 054

4 236

4 436

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність

1 497

1 564

1 638

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

813,00

849,50

889,50

від 6 до 18 років

1 013,50

1 059,00

1 109,00

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

3 252

3 398

3 558

від 6 до 18 років

4 054

4 236

4 436

від 18 до 23 років

3 842

4 014

4 204

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

1 853

1 936

2 027

         

2. Статтею 9 Закону встановлено, що у 2019 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у 2019 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2019 році становитимуть: 

 

з січня

з липня 

з грудня

для працездатних осіб
(21 % ПМ для працездатних осіб)

403,41

421,47

441,42

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100%)

1 497,00

1 564,00

1 638,00

для дітей віком (85%): 

 

        до 6 років

1 382,10

1 444,15

1 512,15

        від 6 до 18 років

1 722,95

1 800,30

1 885,30

        від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 632,85

1 705,95

1 786,70

Доплата на дітей:

 

віком від 0 до 13 років

250

віком від 13 до 18 років

500

3. Законом України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у 2019 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):  


Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

26.12.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання: 

1.            Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІІІ квартал 2018 року.

Інформувала секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення  Червеняк М.Ю.  

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з затверджено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3273 грн. Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну норму праці. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІІ квартал 2018 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8237,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІІ квартал 2018 року збільшилася на 6475,00 грн. або на 467,5%. У відсотках до середнього рівня по області (8213,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,3%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 128,9 %.

Станом на 01.12.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

 За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

Начальник управління                                                        В.ЦВІК


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

21 грудня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат ВПО. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Чомоляк Марини Іванівни. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

Начальник управління                                                                 В. ЦВІК

 


Шановні колеги та  ветерани соціальної сфери прийміть  найщирі вітання з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! 

             Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Ці зимові свята завжди несуть світлі, чисті почуття - очікування дива, мрії про прекрасне, сподівання на те, що здійсняться всі наші заповітні бажання й задуми. Сміливо відкриймо  першу сторінку календаря 2019 року й побажаємо один одному миру, згоди, терпіння, добра, щастя й достатків.

         Сподіваюсь, що новий рік буде благодатним для кожного з нас, принесе благополуччя й впевненість у завтрашньому дні.

       Від усього серця бажаю всім Вам  щедрого і успішного року, невичерпаного життєвого оптимізму та здійснення усіх задумів і сподівань.

     Нехай свята Нового року та Різдва Христового принесуть радість і спокій до Вашої оселі, додадуть здоров’я й наснаги Вам і Вашим рідним, стануть початком нових здобутків і успіхів.                                                                     

Щасливих і радісних свят! 

З повагою,

Начальник управління соціального

 

захисту населення Перечинської РДА                   В. ЦВІК


Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

         07.12.2018 року при заступнику голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк відбулося засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи. Відповідно до порядку денного, на засіданні були розглянуті слідуючі питання:  

1. Звіт голови громадської організації “Союз Чорнобиль України” про роботу громадської організації  за 11 місяців 2018 року   

2. Затвердження плану відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2018році.

          За результатами засідання прийнято ряд рішень, основним з яких є підготовка  до відзначення Дня вшанування  учасників  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2018 році. Складено план проведення відзначення Дня вшанування  учасників  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  згідно якого  13.12.2018року  буде проведено: панахиду за померлими учасниками ліквідації наслідків аварії у православному храмі м.Перечин, нагородження грамотами активістів громадської організації “ Союз Чорнобиль України ”, тематичні виховні заняття   в навчальних закладах району .

 

  Начальник  управління                                                                В.ЦВІК


 

Зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів.

З метою підвищення компетентності прийомних батьків  Перечинським  районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 грудня 2018 року  проведено чергову зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів. Такі засідання вже стали традиційними, оскільки вони допомагають як спеціалістам, так і прийомним батькам та батькам-вихователям. Спеціалістам краще побачити проблеми з якими батьки-вихователі та прийомні батьки стикаються в повсякденному житті. А батькам дають можливість отримати не тільки фахову консультацію, пораду та підтримку, але й поспілкуватись, обговорити зміни у житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем. В ході зустрічі батьки мали змогу обговорити поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодію з нею, отримати рекомендації спеціаліста центру щодо правил безпечного для дитини користування комп’ютером й методичну допомогу в розвитку пізнавальних здібностей вихованців. Фахівцем із соціальної роботи Мирославою Волосик  було роз’яснено правила техніки безпеки під час зимових канікул. Прийомні батьки визнали, що такі заняття допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні за допомогою професійних порад.

 Директор Перечинського районного                                     

 центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                            Т. КРАЇЛО 


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

04 грудня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  про введення в дію нового «Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», що затверджено Постановою КМУ від 05.04.2017року №268 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №301 від 11.04.2018року). Про нововведення проінформувала всіх присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо застосування в роботі нового механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів головою комісії – Чомоляк Мариною Іванівною були надані рекомендації щодо спільних подальших дій у застосуванні в роботі вищезазначеної Постанови -  управлінню соціального захисту населення (Цвіку В.І.), службі у справах дітей (Набоковій І.Ю.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Країло Т.В.).  

Начальник управління                                                    В. ЦВІК


«Скажи насильству – стоп!».

29 листопада працівниками  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено  бесіду щодо попередження насильства в сім’ї, цільовою аудиторією стали  клієнти Обласного соціального гуртожитку для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та Обласного соціального центру матері та дитини . Бесіду проведено  на тему: «Скажи насильству – стоп!». Під час бесід робився акцент на самоконтролі поведінки та неприпустимості спрямовування агресії на оточуючих.  Присутні  ознайомились із законодавством, стосовно правового захисту, а також із відповідальністю, передбаченою за вчинення насильницьких дій. Фахівцями було надано інформацію про види насилля,  гендерну дискримінацію та розповіли як запобігати торгівлі людьми.

                                     

Директор Перечинського районного центру соціальних служб                                                                                             для сім’ї, дітей та молоді                                                                        Т.КРАЇЛО


Засідання спостережної комісії

27 листопада 2018 року заступник голови райдержадміністрації Марина Чомоляк провела чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації. Розглянуто питання про роботу  служби у справах дітей Перечинської районної адміністрації з профілактики вчинення правопорушень дітьми. У ході розгляду питань акцентувалася увага на  проведенні належної профілактичної роботи з неповнолітніми схильними до правопорушень. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з профілактики злочинності, посилити роботу з неповнолітніми особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення членам спостережної комісії в посиленні роботи та здійсненні заходів із профілактичної роботи з неповнолітніми схильними до правопорушень.

Директор Перечинського районного  центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                    Т. Країло


Засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї

          Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Марини Чомоляк 22 листопада 2018 року було проведено засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї. На засідання комісії було ряд важливих питань, а саме:

1. Про роботу районного ЦСССДМ з питань профілактики насильства в сім’ї                                                                                                                                    

2. Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації щодо своєчасного виявлення дітей над якими вчинено насильство в сім’ї або існує реальна  загроза вчинення насильства

3. Про утворення мобільної бригади соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.                                                   

4. Різне.

          За січень - жовтень 2018 року до Перечинського відділу поліції  Ужгородського відділення поліції Головного  управління національної   поліції в Закарпатській області поступило 68 повідомлень про різного роду правопорушень пов’язаних з сімейно-побутовими відносинами. З даною категорією осіб систематично проводиться профілактична робота, співбесіда на рахунок не зловживання спиртними напоями, не вчинення повторних випадків насильства в сім’ї

           Голова комісії Марина Чомоляк підвела підсумки роботи постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї за 10 місяців  2018 року. 

 

Начальник    управління                                                            В. ЦВІК

 

 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

14.11.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2018 року.

Інформувала заступник  начальника об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Олефір О.В.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.11.2018 року – 567,0 тис. грн., що на 68,3 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 89,2%). В тому числі: страхові внески – 326,2 тис. грн. (57,5%);  пільгові пенсії – 240,8 тис. грн. (42,5%).

Структура боргу станом на 01.11.2018 року (567,0 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 4,0 тис. грн. пільгові пенсії 0,7% до загального боргу. Безнадійний – 460,8 тис. грн. (страхові внески – 224,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 236,8 тис. грн. – 81,3%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 18,0%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.11.2018 року складає 326,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 234,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.11.2018 року сума боргу складає – 240,8 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 114,7%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 165,8 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 68,8 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 68,8 тис. грн.(безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.11.2018 року.

Інформувала начальник Перечинської державної податкової інспекції Ужгородського управління ГУДФС у Закарпатській області Мулеса Г.Ф.

Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис.грн., cтаном на 01.04.2018 р.- 390,8 тис.грн, на  01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн., на 01.09.2018 р.- 434,6 тис.грн.

За період  з 22.08.2018 року по 14.11.2018 року погашено заборгованість в сумі 99,7 тис.грн.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

Начальник управління                                                                                  В.ЦВІК


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

14.11.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання:

 

 

1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району основного кола звітуючих.

Інформувала секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення  Червеняк М.Ю..  

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з затверджено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3273 грн. Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну норму праці. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

 Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2018 року згідно експрес - випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 04.09.2018 року № 175 склала 8044,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відсотках до середнього рівня по області (8002,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,5%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 132,4 %.

 

         За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

 

Начальник управління                                                                                                              В. ЦВІК


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати
 
            31.10.2018 року в приміщенні управління соціального захисту населення  Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводив начальник управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, заступник голови робочої групи Віктор Цвік.   На порядку денному були розглянуто питання:
  1. Про розгляд витягу з протоколу №4 від 25 вересня 2018 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
2. Про розгляд рішення колегії обласної державної адміністрації від 28 вересня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету".
Секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М. ознайомила членів робочої групи з витягом з протоколу №4 від 25 вересня 2018 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з рішенням колегії обласної державної адміністрації від 28 вересня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету".
 На виконання рішень зазначених заходів в районі проводиться відповідна робота, спрямована на дотримання законодавства в частині оплати праці та  оформлення трудових відносин з найманими працівниками.  Для забезпечення легалізації зайнятості, з метою виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, посилення соціального захисту працівників, збільшення надходження до бюджету всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. З початку року відбулося 9  засідань робочої групи. 
Одним із напрямків діяльності відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та Перечинської об`єднаної територіальної громади в межах своїх повноважень під час особистих зустрічей, аналізу звітів, поданих фізичними та юридичними суб`єктами господарювання району, при проведенні планових заходів державного нагляду (контролю) та під час інспекційних відвідувань є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи із суб`єктами господарювання  та населення району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. Інспектором праці Перечинської об`єднаної територіальної громади проводиться роз?яснювальна робота серед керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємців та найманих працівників щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин, дотримання законодавства про працю шляхом зустрічей із вищевказаними особами та публікацій у соціальній мережі Facebook.
З метою здійснення інформаційно-роз`яснювальної роботи про негативні соціальні наслідки нелегальних трудових відносин, дотримання законодавства про працю проведено 16 зустрічей в трудових колективах; 4 лекції (семінари) для безробітних в Центрі зайнятості; 1 флешмоб «Легальна зарплата- це забезпечена старість»; опубліковано 1 статтю в газеті, де висвітлено  тему про негативні наслідки отримання заробітної плати в «конвертах», 51публікація на “Веб-сайті” Перечинського об’єднаного управління та соціальній мережі “Facebook”. Також надано 51 консультацію  по роз’ясненню питань дотримання законодавства в частині  нарахування мінімальної заробітної плати не менше мінімальної  та  правильності сплати мінімального єдиного соціального внеску бухгалтерам  установ, організацій та приватним підприємцям на особистому прийомі  та 72 - в телефонному режимі.
Крім того фахівцями Перечинської районної філії  Закарпатського ОЦЗ  проводяться семінари для безробітних осіб на тему : «Запобігання нелегальній трудовій міграції»,  «Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці» та «Легальна зайнятість».     З початку року проведено 19 семінарів у яких взяли участь 166 осіб.  Для роботодавців району проводяться постійнодіючі тематичні семінари, під час яких розглядаються питання дотримання трудового законодавства та наслідки за їх порушення. 
З метою посилення контролю за дотриманням мінімальних гарантій із оплати праці на підприємствах усіх форм власності  управлінням соціального захисту населення забезпечено функціонування телефонної „гарячої лінії” із питань дотримання законодавства про працю - 2-29-47.
            Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України за результатами аналізу місячної звітності реєстру застрахованих осіб щомісячно надає інформацію щодо  чисельності працівників  в розрізі страхувальників, які отримують заробітну плату меншу та на рівні мінімальної, щодо страхувальників, у яких відбулось зменшення чисельності штатних працівників, збільшення застрахованих осіб з ознакою неповний робочий час, інформацію щодо страхувальників, у яких застрахованиі особи виконують роботи (надають послуги)  за цивільно-правовими договорами,  управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, Перечинській об`єднаній територіальній громаді, сільським та селищним радам.
         За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.
Начальник управління                                                                                                                                                В.ЦВІК 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

31.10.2018 року під головуванням начальника управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації – заступника голови комісії Віктора Цвіка відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.10.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.10.2018 року – 574,1 тис. грн., що на 61,5 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 90,4%). В тому числі: страхові внески – 336,2 тис. грн. (59,6%);  пільгові пенсії – 237,9 тис. грн. (40,4%).

Структура боргу станом на 01.10.2018 року (574,1 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,9 тис. грн. пільгові пенсії 0,68% до загального боргу. Безнадійний – 468,0 тис. грн. (страхові внески – 234,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 234,0 тис. грн. – 81,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,8%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.10.2018 року складає 336,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 234,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.10.2018 року сума боргу складає – 237,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 113,3%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 164,8 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 69,3 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 67,1 тис. грн.(безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2.  Про розгляд витягу з протоколу №9 від 25 вересня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

Начальник управління соціального захисту 

населення райдержадміністрації                                                                                               В. ЦВІК


Відзначення Дня працівника соціальної сфери 

              Щороку, у першу неділю листопада, в Україні відзначається День працівника соціальної сфери,  людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна  місія. Соціальна робота – складна, але так потрібна людям! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Встановлення цього професійного свята  –  вияв поваги до людей, завдяки яким втілюються у життя соціальні програми, контролюється трудова зайнятість громадян, здійснюється контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, регулюються трудові відносини між працівником та роботодавцем надається вчасна допомога найнезахищенішим верствам населення нашої держави. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації.

           Урочисті заходи з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери відбулися 02 листопада 2018 року у приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зі словами привітання та подяки до присутніх звернувся начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Іванович Цвік, який висловив вдячність працівникам управління за самовіддану, наполегливу працю, та тепло сердець, яке вони дарують людям та зазначив, що роль працівника соціальної сфери особливо важлива. Саме від професіоналізму та відданості справі залежить повноцінне життя тих громадян, що потребують допомоги. На завершення побажав всім міцного здоров`я, родинного тепла, мирного неба над головою, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людям.

 

          З нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери за сумлінну й наполегливу працю, високі досягнення в роботі, добросовісне виконання посадових обов‘язків кращі працівники управління нагороджені грамотами: департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, а також, грамотою управління соціального захисту населення райдержадміністрації. 


 

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери!

          Прийміть сердечні привітання з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери, яке відзначається в першу неділю листопада.

          Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення нашого краю. Нехай глибоке усвідомлення важливості Вашої місії зробить ще більш плідною та натхненною Вашу працю, а кожен день буде сповнений теплом людської вдячності.

         З цієї нагоди прийміть щирі побажання міцного карпатського здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться Ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять Вам людську шану та повагу! Хай у Ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Нехай Господь Вас оберігає, у житті й роботі допомагає. Зі святом Вас!   

З повагою, 

начальник  УСЗН  Перечинської РДА                           ВІКТОР ЦВІК

 

 


Телефон „гарячої лінії” 

  На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 27.08.2018 № 257 "Про план заходів із питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення Перечинського району на 2018 рік", з метою посилення контролю за дотриманням мінімальних гарантій із оплати праці на підприємствах усіх форм власності  управлінням соціального захисту населення забезпечено функціонування телефонної „гарячої лінії” з питань дотримання законодавства про працю - 2-29-47.  

Начальник  управління                                                                                                             В. ЦВІК


Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

            26.09.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання: 

1. Про дотримання законодавства про працю суб`єктами господарської діяльності району в частині створення нових робочих місць.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.11.2017 № 622 “Про розроблення проектів обласної, районних та міських програм зайнятості населення на період до 2020 року”, в районі розроблено “Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21.02.2018 № 56 та затверджена рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.06.2018 № 436.

В основу Програми зайнятості населення покладено основні напрями „Програми економічного і соціального розвитку району”. При розробці районної Програми зайнятості населення на період до 2020 року враховано ситуацію, що склалася на підприємствах та організаціях району, використано відповідні дані Перечинської районної філії центру зайнятості, районного відділу статистики, підприємств, організацій району, а також вимог Закону України „Про зайнятість населення”.

Програмою на 2018 рік  заплановано створити 220 нових робочих місць. Протягом    січня - липня 2018 року в районі створено 132 нові робочі місця, що становить 60% від запланованого. З них: юридичними особами – 49, фізичними особами згідно трудових угод – 22, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців – 61.

            Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, в тому числі молоді, яка працевлаштовується на перше робоче місце. З початку поточного року надано компенсацій 7 роботодавцям, які працевлаштували 5 безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та 2 громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 Начальник управління                                                                                                  В.ЦВІК


Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

26.09.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.09.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.09.2018 року – 581,2 тис. грн., що на 54,1 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 91,5%). В тому числі: страхові внески – 346,2 тис. грн. (59,6%);  пільгові пенсії – 235,0 тис. грн. (40,4%).

Структура боргу станом на 01.09.2018 року (582,2 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,8 тис. грн. пільгові пенсії 0,65% до загального боргу. Безнадійний – 475,2 тис. грн. (страхові внески – 244,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 231,2 тис. грн. – 81,8%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,6%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.09.2018 року складає 346,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 244,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.09.2018 року сума боргу складає – 235,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 111,9%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 163,7 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 69,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 65,4 тис. грн.(безнадійний борг)- 27,8% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.09 2018 року.

      Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис.грн., cтаном на 01.04.2018 р.- 390,8 тис.грн, на  01.07.2018 р.-410,1 тис.грн., на 01.09.2018 р.-434,6 тис.грн.

На стягненні у ДВС знаходяться  вимоги  по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки  –259,5 тис. грн., з них по ФОП – 114,2  тис. грн. та по СГД-ЮО – 145,3 тис.грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.  З  01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.   

     За період  з 22.08.2018 року по 19.09.2018 року погашено заборгованість в сумі 95,6 тис.грн.

3. Про розгляд витягу з протоколу №8 від 29 серпня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

Начальник управління                                                                                              В. ЦВІК                                                          


Відбулось засідання спостережної комісії райдержадміністрації

18 вересня  2018 року  відбулось засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

На засіданні районної спостережної комісії розглянуто питання про роботу  управління соціального захисту населення районної державної адміністрації по соціальній адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі  та осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. У ході розгляду питань акцентувалася увага на активізації належної соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, профілактики правопорушень та унеможливлення повторного втягнення в злочинну діяльність. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою надання допомоги в працевлаштуванні, профілактики злочинності, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

Директор Перечинського районного

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                                              Т. Країло

 

 


Група взаємопідтримки

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід 3 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, котрі функціонують в Перечинському районі. 7 вересня було проведено засідання групи взаємопідтримки прийомних батьків  та батьків-вихователів на базі Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Прийомних батьків і батьків-вихователів ознайомили з актуальною темою про поведінкові міжособистісні  стосунки дітей. Батьки обговорювали свій досвід виховання дітей, дискутували, спільно шукали найбільш оптимальні рішення педагогічних проблем та мали можливість поділитися власними напрацюваннями. Наприкінці зустрічі працівники  центру і батьки обговорили нагальні проблеми, які виникають при функціонуванні прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, й окреслили тематику наступного засідання групи взаємопідтримки. 

 Директор Перечинського  районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                                                            Т.КРАЇЛО


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особа 

06 вересня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Марини Чомоляк. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат ВПО, взяття на облік ВПО та опрацювання нормативно-правових актів, що стосуються перевірок внутрішньо переміщених осіб. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Леся Чиняк. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Марини Чомоляк. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

В. о. начальника управління                                                              Л.ЧИНЯК


Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.

Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умови для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї, як новітня форма сімейного виховання.

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин .

Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі. Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу. 

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. По завершенні дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.

Оплата послуг патронатним вихователям здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

 Додаткову інформацією про сімейний патронат  можна одержати за адресою: м. Перечин, пл. Народна,7  Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,           тел.: 2-10-23.

 

Директор Перечинського районного центру соціальних                                                                                                              служб для сім`ї, дітей та молоді                                            ТЕТЯНА КРАЇЛО


ПАМ’ЯТКА

щодо отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 (зі змінами) 

Починаючи з 1 вересня 2018 року при народжені дитини здійснюється надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини.

Відповідно до затвердженого Порядку право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину.

«Пакунок малюка» надається на кожну живонароджену дитину.

Пунктом 9 Порядку визначено, що «пакунок малюка» видається під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.

Якщо на день виписки у пологовому будинку були відсутні «пакунки малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача «пакунком малюка».

Тобто якщо на день виписки у пологовому будинку відсутній «пакунок малюка»*, для його отримання отримувач (мати, батько) подає заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (заява оформлюється в пологовому будинку).

Згідно із заявою місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення забезпечує надання «пакунку малюка» (не більше ніж протягом 17 робочих днів) отримувачу за місцем проживання.

 

*Наразі здійснюється сертифікація товарів, що входять до «пакунків малюка», та організація їх доставки на обласний склад. Після надходження «пакунків малюка» на склад, їх видача здійснюватиметься відповідно до Порядку.


Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати                                             

29.08.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на якому були розглянуті наступні питання:

1.            Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІІ квартал 2018 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2018 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8044,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІ квартал 2018 року збільшилася на 6282,00 грн. або на 456,5%. У відсотках до середнього рівня по області (8002,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,8%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 132,4 %.

Станом на 01.08.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

2. Про розгляд розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 01.08.2018 № 495 "Про план заходів із питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення Закарпатської області на 2018 рік".

3. Про розгляд розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 01.08.2019 року №494 “Про план заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в Закарпатській області на 2018 рік”.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

В. о. начальника управління соціального захисту                                                                                                  населення Перечинської РДА                                                        Л. ЧИНЯК

 

 


Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

29.08.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.08.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.08.2018 року – 588,1 тис. грн., що на 47,2 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 92,5%). В тому числі: страхові внески – 356,2 тис. грн. (60,6%);  пільгові пенсії – 231,9 тис. грн. (39,4%).

Структура боргу станом на 01.08.2018 року (588,1 тис. грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,5 тис. грн. пільгові пенсії 0,6% до загального боргу. Безнадійний – 482,4 тис. грн. (страхові внески – 254,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 228,4 тис. грн. – 82,0%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,4%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.08.2018 року складає 356,2 тис. грн. Боржниками є 5 підприємств:

1.Закарпатська лісопромислова дільниця ДП "Івано - Франківський військовий лісопромкомбінат" - 175,0 тис. грн.;

2. КП "Будівельник" - 65,0 тис. грн.;

3. ГДСЛАП "Держспецлісгосп"  - 59,1 тис. грн.;

4. СЛГП Агроліс Перечин - 43,1 тис. грн 

 5. ПВКФ“ВКТ”-14,1тис.грн.  

Сума боргу 254,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.08.2018 року сума боргу складає – 231,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 110,4%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 162,6 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 70,1 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 63,7 тис. грн. (безнадійний борг)- 27,5% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на

01.08 2018 року.

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску становила 343,2 тис. грн., станом на 01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн., станом на 01.08.2018 року – 445,0 тис. грн.

На стягненні у ДВС знаходяться вимоги по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки - 259,5 тис. грн., з них по ФОП - 114,2 тис. грн. та по СГД ЮО - 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 24.07.2018р. по 21.08.2018 р. погашено заборгованість у сумі 22,2 тис. грн.

3. Про направлення Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України та Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ рекомендаційних листів голові ОТГ щодо розгляду на засіданнях комісії Перечинської ОТГ питання погашення боргів до Пенсійного фонду України, податкового боргу та по сплаті єдиного соціального внеску.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішен

В. о. начальника управління соціального захисту                                                                                               населення Перечинської РДА                                                                Л. ЧИНЯК


                                                             Сімейні форми виховання дітей.

    Сім’я - одна з найдавні­ших форм спільності людей. Вона виникла раніше, ніж нації, держави, ще за часів первісного суспільства. Саме сім’я була, є і, мабуть, завжди буде найважли­вішим середовищем формуван­ня та розвитку особистості, яке відповідає не тільки за соціаль­не відтворення населення, а й за відтворення певного способу його життя. Для розвитку дитини надзвичайно важливою є турбо­та про неї дорослих.

У зв’язку з різними соціально-негативними обставинами багато дітей стають дітьми-сиротами, або дітьми, позбавленими батьківсько­го піклування.

В останні десять років в Україні вдвічі збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених бать­ківського піклування. Переважна кількість цих дітей влаштовані в інтернатні заклади.

Конвенція ООН про права ди­тини, прийнята у 1989 році й ра­тифікована Україною у 1991 році, наголошує, що дитині для повного та емоційного розвитку найкраще зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» прийомна сім’я − сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання».

Метою створення прийомних сімей є забезпечення належних умов для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти вла­штовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професій­но-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнен­ня ними 23-річного віку. Прийомні батьки влаштовують дитину на власну житлову площу, ніяких пільг щодо поліпшення житлових умов при оформленні прийомної сім’ї законодавством не передбачено. Прийомні діти мають право під­тримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини. Дитина, яка виховується в прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передба­чені законодавством.

Під час перебування дитини у прийомній сім’ї держава не тільки фінансує, але і контролює утри­мання та виховання дитини, до­помагає у її розвитку, соціалізації, організовує соціальний супровід сім’ї та дитини.

Дитячий будинок сімейного типу є багатодітною сім’єю, що забезпе­чує вихованцям сімейне оточення та виховання. Сімейне оточення формує в дитини морально-етичні ідеали, смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтації, тобто всі якості, які формують осо­бисту індивідуальність. Дитячий будинок сімейного типу − окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забез­печення сімейним вихованням та спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Функціонування дитячих будинків сімейного типу регулюється По­ложенням про дитячий будинок сімейного типу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

Особи, які беруть на себе зобов’язання щодо дітей, набува­ють статусу батьків-вихователів. Діти, які влаштовуються до ди­тячого будинку сімейного типу, є вихованцями і не втрачають ста­тусу дитини-сироти. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття.

Інформацію щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу можна одержати за адресою: м. Перечин, пл. Народна,7  Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тел.: 2-10-23. 

Директор Перечинського районного центру                                                                                          соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді                                                      Тетяна Країло


Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 

            Кабінет Міністрів України 14 березня 2018 року прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої   законами   України   «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»   і    «Про   жертви   нацистських  переслідувань».

Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань. Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

1)            особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- I групи – 3 685 гривень;

-II групи – 3 265 гривень;

- ІII групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

Для отримання цієї виплати учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати до 30 вересня 2018 року документи, а саме:

заяву до військового комісаріату;

реквізити розрахункового рахунку, на який будуть перераховані кошти;

посвідчення учасника бойових дій.

Інваліди і пенсіонери не подають нікуди заяв, вони отримують ці кошти автоматично. Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

            Особи,  які  не   отримали   разової    грошової   допомоги   до   5  травня  мають   право   звернутися    за    нею    до   управління    соціального    захисту    населення    Перечинської райдержадміністрації за адресою: м. Перечин,  вул. Ужанська, 19, каб. №8,  та отримати її до 30  вересня 2018 року (тел. для довідок  2-24-39).


Начальник управління                                                                                            В. ЦВІК


 

 В ідбулося засідання спостережної комісії при райдержадміністрації

    21 серпня 2018 року  відбулося чергове засідання спостережної комісії при районній державній адміністрації під керівництвом  голови комісії, заступник голови районної державної адміністрації  Марини Чомоляк. В засіданні прийняли участь члени комісії – представники структурних підрозділів райдержадміністрації,  громадських організацій.

 Розглянуто планове питання: «Про роботу Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань соціального супроводу осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, умовно – достроково звільнених від відбування покарань» За результатами  засідання  дано відповідні доручення членам спостережної комісії.

За підсумками прийняті відповідні рішення в межах компетенції Спостережної комісії райдержадміністрації.

 

 

Секретар Спостережної комісії

Перечинської райдержадміністрації                                                                                           Т. Країло

 

 

 

 


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

15.08.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулося  засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, заступник комісії Марина Чомоляк. На порядку денному були розглянуті подання управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо відновлення соціальних виплат ВПО Куцику І.І. та лист заступника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області стосовно вжитих заходів щодо уникнення в майбутньому насильства в сім’ї ВПО Рябцевої В.М.

За результатами проведеного засідання комісії були прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

Начальник управління                                                                                                          В. ЦВІК


 

Реалізація сімейної політики

                Станом на 1 липня 2018 року за оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів в області проживає 20677 багатодітних сімей, в них – 75150 – дітей. ( з них таких, де виховується 5    дітей – 1537, 6 дітей – 606, 7 дітей – 354, 8 дітей – 155, 9 дітей – 58, 10 і    більше – 29). З метою забезпечення права багатодітних сімей на користування пільгами видано 6245 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 10110 посвідчень дітей. За поданням департаменту після опрацювання відповідних пакетів документів Почесним званням України „Мати-героїня” згідно з указами Президента України нагороджено 5783  багатодітних матерів.

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року  № 512 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” опрацьовано відомості щодо кількості жінок, які стоять на обліку у жіночих консультаціях та планують народити дитину у період вересень 2018 року -  січень 2019 року. За уточненими  оперативними даними департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  на обліку перебувають 7883 такі жінки. Необхідна сума коштів на забезпечення  “пакунком малюка”  при виписці з пологових будинків становить 39 415 тис. грн. Опрацьовано, підписано та надіслано до Мінсоцполітики Проектну Угоду між Управлінням ООН з обслуговування проектів та Закарпатською обласною державною адміністрацією, департаментом соціального захисту населення.

За оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів в 2018 році в Закарпатській області проживає 154 678 дітей шкільного віку, з них 67 722 – діти пільгових категорій.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 14.05.2018 №307 „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році” затверджено план заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році”. Загалом для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у 2018 році в обласному та місцевих бюджетах заплановано 26 104,10 тис. грн. (на 62 відсотів більше, порівнюючи з 2017 роком), станом на 01.08.18 за оперативними даними фактично використано 13,0 млн. гривень.

Крім того, додатково заплановано залучити 8804,6 тис. грн. позабюджетних коштів.

 

За станом на 1 серпня поточного року охоплено оздоровленням та відпочинком загалом 16060 дітей шкільного віку, з них 15 026 діти пільгових категорій (понад 22 відсотків від загальної кількості дітей пільгових категорій, збавили темп: на 1 липня – 13 тис. дітей-пільговиків).


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

30.07.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося в залі засідань Перечинської райдержадміністрації  чергове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. На порядку денному було розглянуто подання управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо відновлення соціальних виплат окремим сімям ВПО. Також було розглянуто лист голови Дубриницької сільської ради стосовно врегулювання питання з окремою громадянкою з числа ВПО, яка опинилася у важкому сімейному становищі.

За результатами проведеного засідання комісії були прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

 

Начальник управління соціального захисту

населення Перечинської РДА                                                           В. ЦВІК

  

 


Засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 26 липня 2018 року при заступникові голови райдержадміністрації Марині Чомоляк  відбулося засідання спостережної комісії Перечинської райдержадміністрації. В засіданні взяли участь члени комісії – представники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадських організацій,   начальник Перечинського РС Філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області Євгенія Пеха.

У ході  засідання проаналізовано роботу Перечинського РС Філії ДУ « Центр пробації» в Закарпатській області за перше півріччя 2018 року, за результатами  дано відповідні доручення, прийнято відповідні рішення.

Секретар Спостережної комісії

Перечинської райдержадміністрації                                       Т. КРАЇЛО

 

 

 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

 

25.07.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.07.2018 року. (Інформував начальник об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Кірик В.)

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.07.2018 року – 636,7 тис. грн., що на 1,4 тис. грн. більше в порівнянні до початку року (або на 100,2%). В тому числі: страхові внески – 366,2 тис. грн. (57,5%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,5%); пільгові пенсії – 228,9 тис. грн. (36,0%).

Структура боргу станом на 01.07.2018 року (636,7 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 34,7 тис. грн. (ЄСВ – 31,5 тис. грн. + пільгові пенсії 3,2 тис. грн. ) – 5,4% до загального боргу. Безнадійний – 499,8 тис. грн. (страхові внески – 264,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 225,7 тис. грн.+ЄСВ 10,1 тис. грн. ) – 78,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,1%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.07.2018 року складає 366,2 тис. грн. Боржниками є 5 підприємств:

1.Закарпатська лісопромислова дільниця ДП "Івано - Франківський військовий лісопромкомбінат" - 185,0 тис.грн.;

2. КП "Будівельник" - 65,0 тис.грн.;

3. ГДСЛАП "Держспецлісгосп"  - 59,1 тис.грн.;

4. СЛГП Агроліс перечин - 43,1 тис.грн 

 5. ПВКФ“ВКТ”-14,1тис.грн.   

Сума боргу 264,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.07.2018 року сума боргу складає – 228,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 109,0%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 161,6 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 70,6 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 62,0 тис. грн.(безнадійний борг)- 27,1% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн.- 0,9 % від загального боргу. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 24.07.2018 року (Інформувала головний державний ревізор - інспектор відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску  території обслуговування Ужгородської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Закарпатській області Мулеса Г.).

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску становила 343,2 тис.грн., станом на 01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн.

На стягненні у ДВС знаходяться вимоги по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки - 259,5 тис.грн., з них по ФОП - 114,2 тис.грн. та по СГД ЮО - 145,3 тис.грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 27.06.2018р. по 24.07.2018 р. погашено заборгованість у сумі 5,0 тис.грн.

3. Про розгляд витягу з протоколу №6 від 26 червня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

4. Про розгляд рішення колегії обласної державної адміністрації від 26 червня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету Пенсійного фонду України".

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

Начальник управління соціального захисту

населення Перечинської РДА                                                                  В. Цвік


 

«Круглий стіл» з питань наставництва

 

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував та провів 14 червня 2018 року круглий стіл на тему: «Наставництво як індивідуальна форма підтримки дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». На засідання круглого столу були запрошені працівники структурних підрозділів Перечинської райдержадміністрації, жителі району. Загальну кількість учасників обговорення склали 13 осіб. Круглий стіл було проведено з метою підвищення рівня обізнаності громади з питаннь наставництва. Розглядалися питання стосовно законодавчого забезпечення наставництва, у яких напрямках наставники можуть реалізувати свою діяльність, безпосередньо в інтернатному закладі з окремою дитиною. Обговорили хто, та яким чином може стати наставником.

Учасники круглого столу долучилися до обговорення проблематики впровадження наставництва у Перечинському районі, оцінили потребу в наставництві та визначили ресурси району, щодо реалізації проекту з наставництва.

Під час обговорення учасники круглого столу ставили багато цікавих та доречних питань та зауважень, наприклад: чи може наставником бути родич, як наставнику не втратити зацікавленість до дитини та до наставництва в цілому, чим саме відрізняється волонтерство в інтернатних закладах від наставництва?

 

 

Директор

Перечинського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей

та молоді                                                                                                                       Т. Країло


 

Засідання круглого столу

13 червня 2018р. в залі засідань Перечинської районної філії центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Здійснення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми у Закарпатській області».

На засідання круглого столу було розглянуто такі питання:

-               інформування учасників про реалізацію проекту МОМ «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Закарпатській області –голова громадської жіночої організації  «Веста» - Сабадош Інна Василівна;

-               Представлення аналізу стану виконання районних програм «Впровадження молодіжної, сімейної, демографічної та гендерної політики на 2016 – 2020 роки »- експерт проекту – Вишняк Андрій Миколайович;

-  активізація та планування роботи в напрямку виявлення, надання     

допомоги постраждалим від торгівлі людьми, здійснення   інформаційних кампаній – Савчин Василь Петрович головний  спеціаліст відділу з питань сім’ї департаменту соціального захисту    населення облдержадміністрації.

         У роботі круглого столу прийняли участь депутат Закарпатської обласної ради Вишняк А.М., заступник голови райдержадміністрації  Чомоляк М.І., та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

 

Начальник управління                                                            В. Цвік 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

30.05.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.05.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.05.2018 року – 640,2 тис. грн., що на 4,9 тис. грн. більше в порівнянні до початку року (або на 100,8%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (58,8%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,5%); пільгові пенсії – 222,4 тис. грн. (34,7%).

Структура боргу станом на 01.05.2018 року. Дієвий статус боргу – 34,2 тис. грн. (ЄСВ – 31,6 тис. грн. + пільгові пенсії 2,6 тис. грн. ) – 5,3% до загального боргу. Безнадійний – 503,8 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 219,8 тис. грн. + ЄСВ 10,0 тис. грн. ) – 78,8%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,0%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.05.2018 року складає 376,2 тис. грн.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн.

Станом на 01.05.2018 року сума боргу складає – 222,4 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 105,9%.

2. Про стан погашення податкового боргу станом на 01.05.2018 року.

Сума податкового боргу по Перечинському району станом на 01.01.2018 року становила 5105,60 тис. грн. Станом на 01.05.2018 року – 5306,40 тис. грн.

Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис. грн., на 01.04.2018 р.- 390,8 тис. грн., станом на 01.05.2018 р.- 410,4 тис. грн.

На стягненні у ДВС знаходяться  вимоги  по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки  –259,5 тис. грн., з них по ФОП – 114,2  тис. грн. та по СГД-ЮО – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.  З  01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.          

За період з 20.04.2018 року по 29.05.2018 року погашено заборгованість в сумі  7,1  тис. грн.

3. Про розгляд листа Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.04.2018 року №06-17/245/1.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

 

          30 травня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо перевірок (додаткової та планової) фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи та подання щодо поновлення соціальних виплат ВПО. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. До розгляду було взято нові нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

 

Начальник управління                                                            В. Цвік


 

Розподіл субвенції

 

Урядом затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для сімей загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю І-ІІ групи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, на 2018 рік.

Кабінетом Міністрів України відповідно до розпорядження від   16.05.2018 № 327-р здійснено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов, на 2018 рік на загальну суму 299 900,09 тис. гривень https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-rozpodil-subvenciyi-z-derzha.

Кошти передбачені для сімей загиблих осіб, а також для осіб з інвалідністю I-II групи, визначених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Для Закарпатської області передбачено 2,3 млн. грн. для забезпечення житлом  3-ох сімей даної пільгової категорії (2 сімей загиблих учасників АТО (м. Мукачево, Тячівський р-н) та 1 сім’ї особи з інвалідністю ІІ групи (Перечинський р-н).

 

Реалізація цього розпорядження після його погодження з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету сприятиме покращенню соціального захисту вищезазначених категорій населення.


 

Група взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів

 

З метою вирішення проблемних питань життя прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу успішно діє група взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів при Перечинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Чергове засідання групи взаємопідтрики було присвячене темі: «Умови забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу». Учасниками засідання стали прийомні батьки та батьки-вихователі. Обговорювались питання, які найбільше хвилюють батьків, а саме: вирішення майнових та житлових проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

До участі у заході запрошено Марину Ганчак – начальника служби у справах дітей Перечинської райдержадміністрації та Надію Токар – начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів Управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації.

На засіданні групи взаємопідтримки Валерія Кичак – фахівець із соціальної роботи Перечинського РЦСССДМ ознайомила прийомних батьків та батьків-вихователів із Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 300 від 18.04.2018).

Тетяна Країло – директор Перечинського РЦСССДМ зауважила, що саме у колі прийомних батьків, батьків-вихователів можна знайти підтримку та розуміння, вирішити актуальні проблеми, які виникають у вихованні та розвитку дітей. Крім теоретичної сторони батьки зазначають, що проведений у групі час – це час, коли на свої проблеми можна подивитися зі сторони, об’єктивно їх оцінивши, час, коли можна почути слова поради та підтримки, час для відпочинку від побутових справ.

 

 

Директор

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         Т. Країло


 

Про проведення наради-семінару з соціальними робітниками територіального центру

          23 квітня 2018 року в приміщенні Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулась нарада-семінар з соціальними робітниками терцентру за участю заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни та головного спеціаліста відділу Перечинського бюро правової допомоги Хом’як Іванни Станіславівни. Представник бюро ознайомила присутніх зі змінами в законодавстві про безоплатну правову допомогу та з проектом «Я маю право». Дана лекція була цікавою та пізнавальною. Працівниками територіального центру задавався ряд питань стосовно правової допомоги.

  

Директор терцентру                                                             І.Т. Янцо


 

Відбулось засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

27 квітня 2018 року в залі засідань районної ради відбулось засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

Розглянуто питання про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації з профілактики вчинення правопорушень дітьми. У ході розгляду особлива увага була звернута на проведенні профілактичної роботи з метою роз’яснення відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів та правопорушень.

За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення щодо посилення роботи та здійснення заходів із профілактики вчинення правопорушень неповнолітніми.

 

 

В.о. директора

Перечинського районного

центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                      В. Кичак


 

 Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

25.04.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.04.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.04.2018 року – 631,7 тис. грн., що на 3,6 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 99,4%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (59,5%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,6%); пільгові пенсії – 213,9 тис. грн. (33,9%).

Структура боргу станом на 01.04.2018 року. Дієвий статус боргу – 34,1 тис. грн. (ЄСВ – 31,6 тис. грн. + пільгові пенсії 2,5 тис. грн. ) – 5,4% до загального боргу. Безнадійний – 495,6 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 211,4 тис. грн. +ЄСВ 10,0 тис. грн. ) – 78,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,2%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.04.2018 року складає 376,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн.

Станом на 01.04.2018 року сума боргу складає – 213,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до відповідного періоду минулого року становить 101,9%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 71,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. На виконанні в органах ДВС знаходиться сума боргу – 152,4 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 56,8 тис. грн.(безнадійний борг). Подано позовні заяви до суду на суму 56,8 тис. грн. Забезпечено рішенням суду борг в сумі 52,1 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 49,7 тис. грн. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,4 тис. грн. Позов на суму 1,2 тис. грн. залишено без розгляду. Забезпечено заходами стягнення на 100%.

Станом на 01.04.2018 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.