а Untitled Page

Сім`я, молодь і спорт

 

Засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей

 Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Марини Чомоляк 9 липня 2019 року  у залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році з порядком денним:

  - Про розгляд заяв батьків , щодо направлення дітей на відпочинок у наметовий табір урочища Шипіт с. Тур’я – Поляна;

 -  Різне.

На засіданні штабу було прийнято ряд важливих питань.

    

 

 

 

 

В. о. начальника управління                                                    Л. ЧИНЯК


 

Оголошення

 

До відому жителів району. Проводиться набір дітей пільгових категорій для отримання ними послуг оздоровлення та відпочинку за путівками, придбаними за рахунок коштів обласного бюджету, оздоровлення за якими розпочинається 1 червня 2019 року до ДОЗ «Наталія» на 21 день, який знаходиться за адресою: с. Білин Рахівського р-ну. Повна вартість путівки – 7218,89 грн., для пільгових категорій дітей  10 та 30 відсотків.

З будь-яких питань щодо організації оздоровлення звертатися до управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації кабінет №6 (тел. 2-11-52, 2-24-39).

 

 

Начальник  управління                                                         В. ЦВІК


 

Відбулося  засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

 

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк 14 травня 2019 року  у залі засідань районного центру зайнятості відбулося засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році з порядком денним:

- Ознайомлення з розпорядженням голови райдержадміністрації від 10.04.2019р. № 75 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році». 

-    Про хід підготовки та проведення оздоровчої кампанії в районі протягом літнього періоду 2019 року.       

-  Про роботу стаціонарних таборів району влітку 2019 року.

- Порядок надання дозвільних документів Держпродспоживслужби для відкриття таборів району.

- Про забезпечення пожежної безпеки у таборах району.

- Різне

 

На засіданні штабу було розглянуто ряд важливих питань та прийнято відповідні рішення.

 

      


 

ХІД ДИТЯЧОЇ ОЗДОРОВЧОЇ КАМПАНІЇ ТА БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ РЕГІОНАЛЬНОГО ШТАБУ

 

 

На 1 серпня поточного року оздоровленням та відпочинком охоплено понад 16 тисяч дітей шкільного віку, з них 15 тисяч - діти пільгових категорій (це понад 22 відсотка від загальної кількості). Загалом для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, цього річ в обласному та місцевих бюджетах заплановано 26 мільйонів 104 тисячі гривень (що на 62 відсотки більше, ніж минулого року). На сьогодні, за оперативними даними, фактично використано 13 мільйонів.

           Такі дані озвучено під час засідання обласного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей, яке відбулося 1 серпня в режимі відео-конференції під головуванням заступника голови штабу, директора департаменту соціального захисту населення ОДА Михайла Петрішки.

Зазначалося, що зараз у лідерах по оздоровленню дітей перебуває Іршавська РДА, де на 1 серпня оздоровлено 96 відсотків від загальної кількості дітей пільгових категорій. Такого показника вдалося досягти завдяки залученню для цих цілей позабюджетних коштів. Вище середнього результати демонструють  Полянська ОТГ, Ужгородський міськвиконком, Ужгородська РДА.

Також йшлося про стан дотримання безпеки у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, відповідність приміщень вимогам санітарних норм, здійснення заходів з безпечного перебування дітей в таких закладах.

За підсумками засідання  штабам райдержадміністрацій та міськвиконкомів рекомендовано спільно з керівниками дитячих закладів, головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області, головним управлінням Держпраці  у Закарпатській області, управлінням ДСНС України у Закарпатській області забезпечити здійснення необхідних перевірок дитячих оздоровчих закладів незалежно від форм власності. У разі виявлення порушень вимог законодавства вносити відповідні пропозиції аж до закриття закладів.

Райдержадміністраціям та міськвиконкомам рекомендовано з метою охоплення послугами оздоровлення та відпочинку максимальної кількості дітей пільгових категорій забезпечити належне фінансування оздоровчої кампанії, в тому числі за рахунок залучених коштів спільно з громадськими та релігійними організаціями. РДА та МВК мають також налагодити систему обліку та контролю щодо перебування в регіоні організованих груп дітей на відпочинку (в готелях, базах відпочинку, наметових містечках тощо) та зобов’язати організаторів відпочинку дітей інформувати уповноважені місцеві органи виконавчої влади не пізніше, ніж за 10 днів до початку їх роботи.

          Райдержадміністраціям та міськвиконкомам рекомендовано з метою охоплення послугами оздоровлення та відпочинку максимальної кількості дітей пільгових категорій забезпечити належне фінансування оздоровчої кампанії, в тому числі за рахунок залучених коштів спільно з громадськими та релігійними організаціями. РДА та МВК мають також налагодити систему обліку та контролю щодо перебування в регіоні організованих груп дітей на відпочинку (в готелях, базах відпочинку, наметових містечках тощо) та зобов’язати організаторів відпочинку дітей інформувати уповноважені місцеві органи виконавчої влади не пізніше, ніж за 10 днів до початку їх роботи.

 

                                                      ДОВІДКА

  про хід оздоровлення дітей району протягом літнього періоду

                                                    2018 року

 

 

          Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  розроблена  районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  на 2018 – 2021 роки, яка затверджена рішенням 22 сесії  7 скликання від 21.12.2017 р.  № 367. Кошти на виконання заходів Програми на поточний рік з місцевого бюджету не виділено, що унеможливило організувати табори з денним перебуванням при загальноосвітніх школах району та забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

         Окрім цього, головою райдержадміністрації схвалені розпорядження «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році» № 183 від 30.05.2018 р. та «Про районний міжвідомчий оперативний штаб із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей» від 23.05.2018 р. №  174.

          Станом  на 23 липня 2018 року в районі працюють  3 стаціонарні табори: ДОЗ «Барвінок»,  ЛОК «ДБК-3 Полонина» та БВ «Лумшори». Організовані групи дітей забезпечуються  оздоровленням лише в дитячо - оздоровчому закладі «Барвінок». На сьогоднішній день цим закладом оздоровлено 103 дітей: з них 40 дітей району з  багатодітних та малозабезпечених сімей за спонсорські кошти Баварської общини міста Мюнхен у сумі 277, 200 тис. грн.

         Санаторне оздоровлення дітей здійснюється на базі двох санаторних закладів «Малятко» та «Човен», в яких оздоровлено 53 дітей, які перебувають на диспансерному обліку за кошти обласного бюджету.

       Діти Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ  оздоровлюються:

-         21 дитина в сім’ях Голландії;

-         3 дітей в санаторії «Човен»;

-         38 дітей в санаторії «Верховина» с. Сойми, Міжгірського району.

    На оздоровлення дітей школи-інтернату з обласного бюджету виділено 1330,0 тис. грн, з яких  використано 500,00 тис.грн.

    На базі гуртожитку Туричківської ЗОШ І-ІІ ступенів за спонсорські кошти в сумі 60,0 тис. грн. оздоровлюється  40 дітей району  православною  громадою села Дубриничі.

     Профспілковою організацією працівників освіти оздоровлено 8 дітей на базі відпочинку «Затока» Одеської області, а працівниками профспілки Перечинської центральної лікарні  оздоровлено 2 дітей в смт. Сергіївка, Одеської області.

      За кошти обласного бюджету у ДОЗ «Зачарована долина» та «Горбок» оздоровлено 17 дітей, а за кошти державного бюджету  в МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» 37 дітей.

Станом на 23 липня в районі оздоровлено 240 дітей (18%)із них:                                    - 85 дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-75 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей;

- 5 дітей з інвалідністю;

- 3 відмінники навчання;

- 14 обдаровані та талановиті;

- 56 дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

- 2  дітей учасників бойових дій (АТО).

    Міжвідомчим оперативним штабом із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей здійснено чотири засідання та перевірки дотримання вимог законодавства з організації роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Окрім цього, за участю заступника голови райдержадміністрації Марини Чомоляк було проведено дві робочі наради з питань підготовки до оздоровлення дітей у районі. Головам сільських рад було надіслано листи щодо термінового інформування міжвідомчого штабу про відкриття не функціонованих таборів на їх території.

    Підсумки оздоровчої кампанії будуть проведені у кінці вересня після поданння оздоровчими закладами звітів форми ОТ-1.

       Слід наголосити, що в минулому році наш  район посів перше місце по оздоровленню дітей на обласному рівні. Нами було забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 37% дітей шкільного віку. На оздоровчу кампанію з місцевого бюджету було виділено 490,00 тис. грн та 99,0 тис. грн. на придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. В порівнянні з минулим роком у поточному році оздоровлення не може бути здійснено у звязку з недостатністю фінансування.

     Питання оздоровлення дітей району знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації. Хід оздоровчої кампанії висвітлюється на WEB-сайтах райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

     

                     

 

Начальник  управління                                                    

соціального захисту населення

 

райдержадміністрації                                                                    В. ЦВІК