Новорічні свята відзначаймо без пригод!

 Незабаром ми разом із усією державою поринемо у вир новорічних та різдвяних свят, які принесуть у кожний дім радість, надії та сподівання на кращі зміни в житті.

Новорічне свято – це подія, яку з нетерпінням чекають як дорослі, так і діти. Звісно ж, Новий рік не можна собі уявити без красунь-ялинок з безліччю різноманітних іграшок та прикрас, різнокольорової електричної ілюмінації та гучних феєрверків.

Напередодні такого феєричного дійства якось не хочеться думати про негаразди чи проблеми. Але, на жаль, наша реальність далека від казки і, як свідчить багаторічний досвід, більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, виникають через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через, зрештою, власну недбалість.

Щоб уникнути неприємностей під час святкування Новорічних свят рекомендуємо дотримуватись елементарних правил безпеки, які, між іншим, не такі вже й складні:

         > Ялинку встановлюйте на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення (у разі виникнення пожежі або надзвичайної  ситуації), знаходилася на відстані не менше півметра від нагрівальних та опалювальних приладів, легкозаймистих матеріалів.

   > Для освітлення ялинки використовуйте електричні гірлянди лише промислового виробництва. Купуючи гірлянду, заздалегідь перевірте надійність ізоляції та сполучень проводів, переконайтеся, що потужність електролампочок у гірлянді не перевищує 25 Вт.

      Під’єднання гірлянд до мережі має виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

         Слід завжди пам’ятати, що сама хвоя легкозаймиста. Тож у разі виявлення несправності гірлянди, коли з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу – негайно вимкніть її. Не залишайте увімкненими гірлянди без нагляду.

   > Не прикрашайте ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками, а також марлею чи ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, не застосовуйте для ілюмінації ялинки свічки.

         > Не одягайте дітей у маскарадні костюми з легкозаймистих матеріалів. У будь-якому разі не залишайте дітей одних, без нагляду дорослих у зачинених приміщеннях біля прикрашеної ялини.

         > Категорично забороняється користуватися у приміщенні бенгальськими вогнями, феєрверками, хлопавками та будь-якими піротехнічними засобами.

Батьки, ПАМЯТАЙТЕ! У жодному разі не залишайте сірники, бенгальські вогникита інші піротехнічні засоби у легко доступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися  такими іграшками.

Якщо  Ви, все ж таки вирішили зустріти Новий Рік  під святковий салют, пам’ятайте, що купувати петарди і феєрверки потрібно тільки в магазинах, що мають державну ліцензію на продаж піротехніки, а в разі її придбання, необхідно чітко дотримуватись інструкції щодо правил використання та безпеки.

При виникненні будь якої небезпечної події чи надзвичайної ситуації негайно повідомляйте за телефоном «101».

 

 

Начальник Перечинського районного сектору

Управління ДСНС України  у Закарпатській області                                                                    

підполковник служби цивільного захисту                                             Р.І.Петрик

Дата публікації: 11.12.2017 15:09:26