У райдержадміністрації проведено « круглий стіл» з учасниками бойових дій на території інших держав

 

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але ми не вправі викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі!

 

Війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для всіх, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя! Влучно сказав Леонардо да Вінчі: „Життя є дар, великий дар. І той, хто його не цінує, дарунка цього не заслуговує”.

Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, ще понад 8 тисяч отримали поранення!

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.

 На Сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 29 років тому в Афганістані, неоголошеною війною. Зараз, як ніколи, є актуальним досвід тих  воїнів-інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави. Вони вміють цінувати кожний прожитий день, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись. Тому й не дивно, що не мало з них беруть участь в АТО, де демонструють іншим бійцям, як треба любити свою землю і свій народ!

Саме такі слова стали лейтмотивом  «круглого столу», що відбувся на днях у Перечинській райдержадміністрації  за участі голови районної ради Михайла Ласкіна, першого заступника голови  райдержадміністрації Мар`яни Ладомиряк, голови Перечинської міської ради Івана Погоріляка, учасників  бойових дій на території інших держав.  Голова обласної спілки « Ніхто. крім нас» Михайло Куцкір вручив нагороди обласної спілки .

Присутні схилили голови перед світлою пам’яттю полеглих бойових друзів та вшанували тих, кому довелося воювати в чужих країнах!

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.

У ході обговорень зав’язалася жива дискусія, виникало багато запитань до представників влади,  управління соцзахисту населення, відділу охорони здоровя РДА.  Майже на всі запитання  спеціалістами були дані вичерпні відповіді, однак і надалі залишось багато невирішених проблем, зокрема, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, ліками, зубопротезуванням та ін..

На завершення Маряна Ладомиряк побажала присутнім миру, здоровя та більше ініціатив задля розв’язання проблемних питань.

   

Дата публікації: 15.02.2018 17:24:30