Не спалюйте сухотрав’я – це небезпечно!

 

Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає закарпатців відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та чагарників.

З початку 2018 року на території Закарпатської області  виникло 40 пожеж сухої трави, чагарників та сміття на відкритих територіях. Внаслідок цього було знищено 26,56 га сухої рослинності. А 01 березня вже зафіксовано й першу жертву внаслідок необережності та халатності під час спалення сухостою у селі Сокирниця Хустського району.

         В Перечинському районі з початку 2018 року рятувальники   4 рази виїжали  на гасіння загорання сухої трави та чагарників.

Звісно‚ добрий господар завжди піклується про чистоту власного обійстя. Зазвичай зі старим мотлохом люди розправляються за допомогою вогню. Сухе листя‚ дрібне сміття - все це в кращому випадку вивозиться за межі господарства та спалюється на безпечній відстані від будівель, а в гіршому ж – до нього підносять сірника прямо на подвір’ї, де для стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання.

 

Отож, якщо ви ніяк не хочете відмовитися від спалювання сухостою‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання від стерні очищувати й минулорічні посівні масиви. Цей спосіб попри те‚ що небезпечний‚ але й шкідливий‚ адже під дією високих температур нищиться найкорисніший поживний шар ґрунту. Для відновлення останнього знадобиться чимало часу.

Під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях. Не залишайте його без нагляду!

Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії та дозволить захистити себе й природу від втрат.

 

Т.в.о. начальника Перечинського районного сектору

Управління ДСНС України  у Закарпатській області                                                                    

підполковник служби цивільного захисту                                Ю.І.Гондорчин

Дата публікації: 14.03.2018 11:05:23