а Untitled Page

Знання чинного законодавства - запорука належного захисту своїх прав

 

            16 липня 2019 року на засіданні жіночого клубу «Розрада» обговорювалися  важливі теми, знання яких потрібне кожній особі, особливо жінкам. 

            Попович Олеся Євгеніївна, начальник Перечинського районного відділу реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Закарпатській області, проінформувала присутніх про порядок реєстрації народження дитини і видачу свідоцтва про народження. Цією послугою жінка  може скористатися наразі вже у пологовому будинку, де спеціалісти  відділу ведуть прийом громадян. Розповіла жінкам про  нововведення, запровадженні у Міністерстві юстиції : проект «Шлюб за добу», послуги веб-порталу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”, що дає змогу не виходячи з дому, користуючись мережею Інтернет подати заяви: про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про зміну імені, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян та про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Встановлення POS–терміналів  безпосередньо у відділі  дає змогу оплатити послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану на місці, не шукаючи найближче відділення банку, що дуже зручно клієнтам.

            Горіна Мар’яна Михайлівна, заступник начальника управління-начальник відділу державних соціальних допомог управління соціального захисту населення Перечинської РДА, детально розповіла про порядок надання компенсації за надання послуги по догляду за дитиною, так звана «муніципальна няня». Це програма часткової компенсації. І згідно з нею, батьки, які хочуть отримувати компенсацію, спершу мають самі знайти людину, яка доглядатиме за їхніми дітьми, і підписати з нею договір. А з паперами до соцзахисту треба йти після першої зарплати няні. Про те, хто може бути нянею, про розмір компенсації вартості послуг няні, які документи слід подати до управління соцхасту для отримання компенсації – все це цікавило жінок – безробітних. Бо це можна розглядати як варіант  подальшого працевлаштування.

            Хом’як Іванна Станіславівна,заступник начальника Перечинського бюро правової допомоги, наш частий гість, довела до відома присутніх інформацію про  свободу пересування та вільний вибір місця проживання, ознайомила з правилами реєстрації місця проживання особи. Куди слід звертатися, які саме документи подавати і в яких термін здійснюється реєстрація місця проживання, про важливі нюанси, які слід мати на увазі – про все це говорили з безробітними.

            За відгуками жінок, які активно обговорювали висвітлені питання та в індивідуальному порядку зверталися до фахівців вже після закінчення засідання, тематика засідання була цікавою і корисною всім, без винятку. А ми, в свою чергу, дякуємо нашим соціальним партнерам за участь у роботі клубу та надану змістовну інформацію.

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата публікації: 17.07.2019 11:02:38